Kdo je to?
Kdo je to Tichý společník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Tichý společník? Lidé, podnikání

Kdo je to Tichý společník?

Co znamená a jaký je význam slova Tichý společník?

Tichý společník je termín z obchodního práva. Jedná se o termín pro osobu, která vkládá do jiné společnosti finanční či jiné prostředky, a prostřednictvím tohoto vkladu se podílí na hospodářském výsledku dané společnosti.
Tichý společník tak vloží do společnosti vklad, nepodílí se na jejím řízení (má však právo například nahlížet do účetních dokladů), a získává podíl na zisku (případně na ztrátě).
Vklad, který tichý společník do společnosti vloží, může být finanční, též se však může jednat například o vklad nemovitosti, licencí, patentů, softwarů atd.
V současném občanském zákoníku (2022) najdeme toto uspořádání obchodních vztahů pod termínem tichá společnost.Kdo je to Tichý společník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Tichý společník? Lidé, podnikání

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Vrtulníkové peníze? Vzpomenete si na definici slova Brutto? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rakije? Vzpomněli byste si na význam slova Kdoule?

Klíčová slova: slovo, termín, co znamená, wikipedie, heslo, Tichý společník, pojem, informace, přesný význam, podnikání, původ slova, odborný výraz, vysvětlení, význam slova, přesný výraz, Tichý společník

Pojem Tichý společník je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Tichý společník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tichý společník na Google.cz

Zkusit najít heslo Tichý společník ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Tichý společník ve Wikipedii

Hledat frázi Tichý společník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Tichý společník například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Tichý společník

Nyní již víte Kdo je to Tichý společník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Tichý společník? Definice pojmu Tichý společník se nachází v kategorii Podnikání

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též zkusit najít informace pojem, slovo, termín, výrazřekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než podnikání.