Kdo je to?
Kdo je to Tichý společník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Tichý společník? Lidé, podnikání

Tichý společník

Co znamená a jaký je význam slova Tichý společník?

Tichý společník je termín z obchodního práva. Jedná se o termín pro osobu, která vkládá do jiné společnosti finanční či jiné prostředky, a prostřednictvím tohoto vkladu se podílí na hospodářském výsledku dané společnosti.
Tichý společník tak vloží do společnosti vklad, nepodílí se na jejím řízení (má však právo například nahlížet do účetních dokladů), a získává podíl na zisku (případně na ztrátě).
Vklad, který tichý společník do společnosti vloží, může být finanční, též se však může jednat například o vklad nemovitosti, licencí, patentů, softwarů atd.
V současném občanském zákoníku (2022) najdeme toto uspořádání obchodních vztahů pod termínem tichá společnost.Kdo je to Tichý společník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Tichý společník? Lidé, podnikání

Zaujala vás definice slova Tichý společník? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Bailout? Vzpomněli byste si na význam slova Čertův dráp? Vzpomněli byste si co označuje výraz Děrovačka? Znáte definici termínu Osamělost?

Klíčová slova: termín, význam slova, etymologie, popis, informace, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, slovo, lexikon, formulace, podnikání, význam pojmu, wiki, přesný výraz, definice

Pojem Tichý společník je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat heslo Tichý společník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Tichý společník ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tichý společník na Youtube

Hledat slovo Tichý společník ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Tichý společník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tichý společník například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Tichý společník

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Tichý společník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Tichý společník? Definice pojmu Tichý společník je v kategorii Podnikání

Kategorie podnikání, podnikatel auto, tichý společník, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Čerstvé informace hledejte výraz,heslo, text, pojem například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Tichý společník i v jiných kategoriích (než podnikání).