Kdo je to?
Kdo je to, byl Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Varuna? Lidé, mytologie

Kdo je to Varuna?

Jaký je význam slova Varuna? Co to znamená?

Varuna je jméno hinduistického boha oblohy a deště. Ve védské literatuře se vyskytuje jako jeden z významných démonů a také jako hlavní bůh. V pozdějších dobách se Varuna stal i vládcem oceánů. Brahmou byl pověřen ke dohledu nad západem.
K jeho nejčastějším zobrazením patří bůh jedoucí na makaře. Jedná se o vodního živočicha – buď ryba se sloní hlavou nebo krokodýl, delfínovec nebo žralok.Kdo je to, byl Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Varuna? Lidé, mytologie

Definici slova Varuna můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Leidenská mutace? Vzpomněli byste si na význam slova Souhrnné hlášení? Vzpomněli byste si co znamená slovo GPU? Znáte definici termínu eBay?

Klíčová slova: původ slova, kdo je Varuna?, wiki, přesný výraz, synonymum, heslo, lexikon, formulace, popis, co je to Varuna?, Varuna, vysvětlení, kdo to je, termín, popis, význam pojmu

Pojem Varuna je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Varuna ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Varuna ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Varuna na Google.cz

Hledat termín Varuna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Varuna například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Varuna

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Varuna? Kdo to byl Varuna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Varuna? Definice pojmu Varuna patří do sekce mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít pojem, text, definici, řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Varuna i v jiné sekci než je kategorie mytologie.