Kdo je to?
Kdo je to Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Varuna? Lidé, mytologie

Varuna

Co znamená a jaký je význam slova Varuna?

Varuna je jméno hinduistického boha oblohy a deště. Ve védské literatuře se vyskytuje jako jeden z významných démonů a také jako hlavní bůh. V pozdějších dobách se Varuna stal i vládcem oceánů. Brahmou byl pověřen ke dohledu nad západem.
K jeho nejčastějším zobrazením patří bůh jedoucí na makaře. Jedná se o vodního živočicha – buď ryba se sloní hlavou nebo krokodýl, delfínovec nebo žralok.Kdo je to Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Varuna? Lidé, mytologie

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Slopestyle? Vzpomenete si na definici slova Odpočet DPH? Vzpomněli byste si co znamená slovo NVIDIA? Vzpomněli byste si na význam slova Off-road?

Klíčová slova: Varuna, lexikon, slovo, popis, mytologie, Varuna, význam, formulace, význam slova, přesný výraz, termín, heslo, wikipedie, přesný význam, pojem, přesný výraz

Pojem Varuna je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Varuna ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Varuna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Varuna na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Varuna na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Varuna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Varuna například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Varuna? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Varuna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Varuna? Definice pojmu Varuna je v kategorii Mytologie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat informace výraz,heslo, text, pojem kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci mytologie.