Kdo je to?
Kdo je to, byl Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Varuna? Lidé, mytologie

Kdo je to Varuna?

Jaký je význam slova Varuna? Co to znamená?

Varuna je jméno hinduistického boha oblohy a deště. Ve védské literatuře se vyskytuje jako jeden z významných démonů a také jako hlavní bůh. V pozdějších dobách se Varuna stal i vládcem oceánů. Brahmou byl pověřen ke dohledu nad západem.
K jeho nejčastějším zobrazením patří bůh jedoucí na makaře. Jedná se o vodního živočicha – buď ryba se sloní hlavou nebo krokodýl, delfínovec nebo žralok.Kdo je to, byl Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Varuna? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Varuna? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Leidenská mutace? Znáte termín Flobertka? Vzpomněli byste si co znamená slovo GPU? Víte, co je to Artyčok?

Klíčová slova: co znamená, mytologie, význam pojmu, etymologie, popis, formulace, přesný výraz, odborný výraz, Varuna, význam slova, co je to Varuna?, lexikon, přesný význam, vysvětlení, popis, heslo

Pojem Varuna je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Varuna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Varuna na Google.cz

Najít heslo Varuna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Varuna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Varuna například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Varuna? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Varuna? Kdo to byl Varuna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Varuna? Definice pojmu Varuna se nachází v kategorii mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Varuna i v jiné kategorii než je sekce mytologie.