Kdo je to?
Kdo je Martin Urza? Životopis Martin Urza, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Martin Urza?

Kdo je Martin Urza? Životopis, informace, biografie, politici

Martin Urza je český představitel a propagátor anarchokapitalismu.
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy.
Zastává myšlenky anarchokapitalismu, což je myšlenkový a ekonomický směr, který se snaží omezit moc státu, posílit osobní svobodu a právo chránit soukromý majetek a rozvíjet volný trh. Vyvíjel se již od 19. století, větší prostor však dostal ve 20. a 21. století.
Martin Urza je zakladatelem neziskové organizace Svobodný přístav, která má pomáhat šířit myšlenky anarchokapitalismu. V roce 2011 také založil Ludwig von Mises Institut, který si klade za cíl působit v oblasti vzdělávání v ekonomických, politických, společenských a filozofických otázkách.
Do parlamentních voleb v roce 2021 šel se stranou Nevolte Urza.cz, přičemž vyzýval voliče, aby mu nedávali své vlasy.
V roce 2018 vydal knihu Anarchokapitalismus.Kdo je Martin Urza? Životopis Martin Urza, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Martin Urza

Národnost: česká
Datum narození: 4. června 1987
Místo narození: Plzeň

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Martin Urza s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Přátelství? Vzpomněli byste si co označuje výraz Diskvalifikace? Vzpomenete si na definici slova Nepovolený debet? Znáte termín Mauzoleum?

Klíčová slova: národnost, wiki, osobnost, životopis, místo narození, politici, datum narození, narození, popis, kdy se narodil Martin Urza?, lexikon, kdo je Martin Urza?, vysvětlení, kde se narodil Martin Urza?, wikipedie, zajímavosti

Pojem Martin Urza je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Martin Urza ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Martin Urza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Martin Urza v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Martin Urza ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Martin Urza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Urza například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Martin Urza? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Martin Urza? Kdy se narodil Martin Urza? Kde se narodil Martin Urza? Martin Urza je v sekci Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Martin Urza kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Urza i v jiné kategorii než je politici.