Kdo je to?
Kdo je Mikuláš Ferjenčík? Životopis Mikuláš Ferjenčík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Mikuláš Ferjenčík

Kdo je Mikuláš Ferjenčík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Mikuláš Ferjenčík je politik a aktivista. Vyrůstal v Cholticích a vystudoval gymnázium v nedaleké Přelouči. Díky stipendiu od Open Society Fund studoval dva roky ve Velké Británii. Po maturitě vystudoval obor Základy humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Od roku 2013 působil v neziskové organizaci Rekonstrukce státu, která se zaměřuje na prosazení protikorupčních zákonů. Přispíval rovněž do levicově orientovaného Deníku Referendum.
V roce 2009 vstoupil do Pirátské strany, o rok později se stal místopředsedou. Díky aktivitě ve volebních kampaních a na sociálních sítích je jednou z nejvýraznějších postav Pirátů. Kandidoval v komunálních volbách v roce 2014 a stal se pražským zastupitelem. Zabýval se hlavně tématy územního rozvoje, veřejné dopravy, životního prostředí a kultury. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 se postavil do čela pirátské kandidátky v Pardubickém kraji a byl zvolen poslancem. Následně se vzdal funkce pražského zastupitele, protože nechtěl hromadit funkce. Jako poslanec se zaměřuje zejména na transparentnost a na zjednodušení přístupu ke vzdělání. V Pirátské straně působí jako poslankyně také jeho sestra Olga Richterová. Jeho koníčkem je hra na akordeon, dříve působil ve folk-punkové skupině Potomci Slavníkovců.Kdo je Mikuláš Ferjenčík? Životopis Mikuláš Ferjenčík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Mikuláš Ferjenčík

Národnost: česká
Datum narození: 19. března 1987
Místo narození: České Budějovice

Líbí se stručný životopis s osobou Mikuláš Ferjenčík? Pak se podělte s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Rekviem? Pamatujete si definici pojmu Erudice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Gumolano? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zdraví?

Klíčová slova: vysvětlení, narození, datum narození, informace, osobnost, Mikuláš Ferjenčík, kdy se narodil Mikuláš Ferjenčík?, biografie, wiki, kde se narodil Mikuláš Ferjenčík?, kdo je Mikuláš Ferjenčík?, život, národnost, politici, životopis, místo narození

Pojem Mikuláš Ferjenčík je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Mikuláš Ferjenčík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mikuláš Ferjenčík na Youtube

Zkusit najít frázi Mikuláš Ferjenčík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Mikuláš Ferjenčík ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Mikuláš Ferjenčík ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikuláš Ferjenčík například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Mikuláš Ferjenčík? Stručná biografie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Mikuláš Ferjenčík? Kdy se narodil Mikuláš Ferjenčík? Kde se narodil Mikuláš Ferjenčík? Mikuláš Ferjenčík je v sekci Politici

Kategorie politici, poradkyně, mikuláš Ferjenčík, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Mikuláš Ferjenčík dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mikuláš Ferjenčík i v jiné kategorii než je politici.