Kdo je to?
Kdo je Zdena Studenková? Životopis Zdena Studenková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Zdena Studenková

Kdo je Zdena Studenková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Zdena Studenková je slovenská filmová a seriálová herečka, spisovatelka. Studenková se narodila v Bratislavě. Po základní škole studovala obor fotografie na Střední uměleckoprůmyslové škole. Po absolvování střední školy nastoupila na studium herectví na bratislavské VŠMU. Vysokou školu úspěšně dokončila roku 1977.
Ve filmu Studenková debutovala ještě během studií na VŠMU. První roli vytvořila v kriminálním snímku Motiv pro vraždu (1974). Do konce roku 1977 ztvárnila šestnáct filmových rolí a během své herecké kariéry se doposud objevila ve více než stovce filmů. Zahrála si v úspěšných snímcích jako Panna a netvor (1978), v komedii Marie Poledňákové S tebou mě baví svět – Gábina Bednářová (1982), Anděl s ďáblem v těle (1983), Kára plná bolesti (1985), Anděl svádí ďábla (1988) nebo Všechno co mám rád (1992).
Objevila se také v televizních seriálech Rodinná pouta (2004), Soukromé pasti (2008), První republika (2014, 2017-2018), Stopy života (2015), Temný kraj (2017 a 2019), Terapie (2019), Pán profesor (2021-2022) a Najhorší týždeň môjho života (2022).
Za svou hereckou kariéru se stala osminásobnou držitelkou ocenění OTO (Osobnost televizní obrazovky), z toho šestkrát v kategorii Nejlepší herečka a dvakrát jako Absolutní vítězka. S osmi vítězstvími je tak doposud nejúspěšnější účastnicí ankety v její historii.
Studenková během svého života vydala celkem tři knihy s názvem Recepty so štipkou hereckého korenia (2004), Nové recepty so štipkou hereckého korenia (2006) a Som herečka (2006).
Zdena Studenková je dvakrát rozvedená. Podruhé byla vdaná za Stanislava Párnického, se kterým má dceru Simonu Párnickou (*1980), která je také herečka.Kdo je Zdena Studenková? Životopis Zdena Studenková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Zdena Studenková

Národnost: slovenská
Datum narození: 19. 5. 1954
Místo narození: Bratislava, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Zdena Studenková? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Demilitarizace? Vzpomněli byste si na význam slova Oligarchie? Rozumíte pojmu Elektronická evidence tržeb? Znáte definici termínu MWh?

Klíčová slova: Zdena Studenková, národnost, místo narození, narození, vysvětlení, datum narození, osobnost, životopis, herectví, Zdena Studenková, wiki, zajímavosti, popis, osobnosti, život, kdy se narodila Zdena Studenková?

Pojem Zdena Studenková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Zdena Studenková hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít pojem Zdena Studenková ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Zdena Studenková na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdena Studenková ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Zdena Studenková na Youtube

Hledat slovo Zdena Studenková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdena Studenková například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Zdena Studenková? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Zdena Studenková? Kdy se narodila Zdena Studenková? Kde se narodila Zdena Studenková? Zdena Studenková je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herec zelené oči detail, zdena Studenková, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Zdena Studenková dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdena Studenková i v jiné kategorii než je herectví.