Kdo je to?
Kdo je Zdena Studenková? Životopis Zdena Studenková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Zdena Studenková?

Kdo je Zdena Studenková? Životopis, informace, biografie, herectví

Zdena Studenková je slovenská filmová a seriálová herečka, spisovatelka. Studenková se narodila v Bratislavě. Po základní škole studovala obor fotografie na Střední uměleckoprůmyslové škole. Po absolvování střední školy nastoupila na studium herectví na bratislavské VŠMU. Vysokou školu úspěšně dokončila roku 1977.
Ve filmu Studenková debutovala ještě během studií na VŠMU. První roli vytvořila v kriminálním snímku Motiv pro vraždu (1974). Do konce roku 1977 ztvárnila šestnáct filmových rolí a během své herecké kariéry se doposud objevila ve více než stovce filmů. Zahrála si v úspěšných snímcích jako Panna a netvor (1978), v komedii Marie Poledňákové S tebou mě baví svět – Gábina Bednářová (1982), Anděl s ďáblem v těle (1983), Kára plná bolesti (1985), Anděl svádí ďábla (1988) nebo Všechno co mám rád (1992).
Objevila se také v televizních seriálech Rodinná pouta (2004), Soukromé pasti (2008), První republika (2014, 2017-2018), Stopy života (2015), Temný kraj (2017 a 2019), Terapie (2019), Pán profesor (2021-2022) a Najhorší týždeň môjho života (2022).
Za svou hereckou kariéru se stala osminásobnou držitelkou ocenění OTO (Osobnost televizní obrazovky), z toho šestkrát v kategorii Nejlepší herečka a dvakrát jako Absolutní vítězka. S osmi vítězstvími je tak doposud nejúspěšnější účastnicí ankety v její historii.
Studenková během svého života vydala celkem tři knihy s názvem Recepty so štipkou hereckého korenia (2004), Nové recepty so štipkou hereckého korenia (2006) a Som herečka (2006).
Zdena Studenková je dvakrát rozvedená. Podruhé byla vdaná za Stanislava Párnického, se kterým má dceru Simonu Párnickou (*1980), která je také herečka.Kdo je Zdena Studenková? Životopis Zdena Studenková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Zdena Studenková

Národnost: slovenská
Datum narození: 19. 5. 1954
Místo narození: Bratislava, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Zdena Studenková? s dalšími lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je VKontaktě? Vzpomněli byste si co znamená slovo PUR pěna? Rozumíte pojmu Feminismus? Víte co je Bechtěrevova choroba?

Klíčová slova: lexikon, kdy se narodila Zdena Studenková?, kdo je Zdena Studenková?, kde se narodila Zdena Studenková?, informace, životopis, zajímavosti, wikipedie, biografie, vysvětlení, Zdena Studenková, wiki, herectví, Zdena Studenková, popis, herectví

Pojem Zdena Studenková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledejte bez špehování slovo Zdena Studenková ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Zdena Studenková ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Zdena Studenková ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Zdena Studenková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Zdena Studenková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdena Studenková například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zdena Studenková

Právě nyní již víte Kdo je to Zdena Studenková? Kdy se narodila Zdena Studenková? Kde se narodila Zdena Studenková? Zdena Studenková patří do sekce Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Zdena Studenková dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdena Studenková i v jiné kategorii než je herectví.