Kdo je to?
Kdo je Jan Přeučil? Životopis Jan Přeučil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Přeučil

Kdo je Jan Přeučil? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jan Přeučil je český herec.
Vystudoval DAMU, navzdory tomu, že mu tehdejší komunistický režim kladl překážky.
Po studiích nastoupil do Divadla Na zábradlí, kde strávil velkou část své divadelní herecké kariéry. Poté, co přešel na volnou nohu, dlouhodobě spolupracoval s Hudebním divadlem Karlín. Během desítek let strávených na divadelních pódiích hrál mnoho slavných rolí, například v Manon Lescaut nebo Hamletovi a dalších shakespearovských klasických hrách.
Hlavním polem působnosti Jana Přeučila je divadlo a rozhlas, ve filmu jsme jej sice mohli vídat v několika desítkách filmů, obvykle však jen ve vedlejších a nevýrazných rolích. Větší prostor získával převážně v pohádkách a televizních adaptacích divadelních dramat.
Z filmů, které natočil po sametové revoluci, zmiňme třeba oblíbenou pohádku Nesmrtelná teta (1993), krimi Hořké léto (1995), všechny díly Bastardů či drama Jasnovidec (2005). V posledních desetiletích si Jan Přeučil také občas zahrál ve filmech zahraničních produkcí - např. Stalingrad (1993), Dívka tvých snů (1998) nebo mezinárodně obsazené Miladě (2017).
Výrazný hlas Jana Přeučila zkombinovaný s precizním přednesem jej předurčil k mnoha rolím v rozhlasových hrách a také v dabingu.
Působil též jako vysokoškolský pedagog, a to na pražské DAMU a také na Akademii umění v Banské Bystrici.Kdo je Jan Přeučil? Životopis Jan Přeučil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jan Přeučil

Národnost: česká
Datum narození: 17. února 1937
Místo narození: Pardubice

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Přeučil s vašimi sledujícími na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Báchorka? Znáte definici termínu Džihád? Znáte pojem Šindel? Pamatujete si definici pojmu Prohlášení o shodě?

Klíčová slova: kdo je Jan Přeučil?, lexikon, Jan Přeučil, život, životopis, herectví, wiki, vysvětlení, wikipedie, herectví, narození, osobnost, zajímavosti, informace, místo narození, Jan Přeučil

Pojem Jan Přeučil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jan Přeučil v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Jan Přeučil ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Jan Přeučil ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Jan Přeučil ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Jan Přeučil na Youtube

Najít slovo Jan Přeučil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Přeučil například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Přeučil

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Přeučil? Kdy se narodil Jan Přeučil? Kde se narodil Jan Přeučil? Jan Přeučil patří do kategorie Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Přeučil dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Přeučil i v jiné kategorii než je herectví.