Kdo je to?
Kdo byla Romy Schneider? Životopis Romy Schneider, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Romy Schneider

Kdo byla Romy Schneider? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Rosemarie Magdalena Albach-Retty, známá pod uměleckým jménem Romy Schneider, byla německá filmová herečka, držitelka dvou filmových cen César. Schneider se narodila ve Vídni v době Velkoněmecké říše, a právě kvůli tomu následně získala německé občanství. Oba její rodiče byli herci. Po druhé světové válce (1945), když ji bylo 7 let, přestěhovala se do internátu poblíž města Salzburg, kde byla až do maturity roku 1953. V té době začala točit své první filmy. Debutovala ve filmu Šeříky až bílé začnou kvést. Následoval snímek Ohňostroj, Mládí královny Viktorie (1954), Hudba pro císaře (1955). Následovaly 3 filmy o královně Sissi (Alžběta Bavorská) pod názvy Sissi (1955), Sissi, mladá císařovna (1956) a Sissi, císařovnina osudná léta (1957), které Schneider proslavily. V té době začala svůj poměr s francouzským hercem Alainem Delonem, za kterým se roku 1959 přestěhovala do Paříže. I přesto, že se s Delonem roku 1963 rozešla, Francouzi ji postupně přijali za svou a je dokonce považována za herečku francouzskou. Na její počest vznikla filmová Cena Romy Schneider pro mladé a talentované herečky. Její největší herecké úspěchy zaznamenaly filmy Co je nového, kočičko? s Woody Allenem z roku 1965, Zlodějka (1966), Bazén (1969), Max a rváči (1971), César a Rosalie (1972), Vlak, Ludvík Bavorský (1973), Láska v dešti (1974). Za snímky Důležité je milovat (1974) a Docela obyčejný příběh (1978) získala filmovou cenu César. Jejím úplně posledním filmem byla Poutnice ze Sans-Souci (1982). Za svůj život natočila okolo šedesáti filmů.
Roku 1981 se smrtelně zranil její jediný syn (David), když mu bylo teprve 14 let. Na následky zranění podlehl. O rok později byla nalezena herečka Romy Schneider mrtvá ve svém bytě. Vypadalo to nejprve na sebevraždu, ale pitva prokázala, že herečka prodělala infarkt. Zemřela ve věku 43 let.Kdo byla Romy Schneider? Životopis Romy Schneider, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Romy Schneider

Národnost: německá
Datum narození: 23. 9. 1938
Místo narození: Vídeň, Velkoněmecká říše
Datum úmrtí: 29. 5. 1982

Tento text (Romy Schneider) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Svěrka? Znáte definici termínu Kreatinin? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lordóza? Pamatujete si definici pojmu Pelota?

Klíčová slova: kdy se narodila Romy Schneider?, život, herectví, národnost, datum úmrtí, narození, wiki, životopis, Romy Schneider, wikipedie, kdo je Romy Schneider?, biografie, informace, herectví, popis, osobnost

Pojem Romy Schneider je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Romy Schneider doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Romy Schneider ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Romy Schneider ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Romy Schneider ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Romy Schneider ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Romy Schneider ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Romy Schneider například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Romy Schneider?

Nyní již víte Kdo byla Romy Schneider? Kdy se narodila Romy Schneider? Kde se narodila Romy Schneider? Kdy zemřela Romy Schneider? Romy Schneider je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Romy Schneider řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Romy Schneider i v jiné kategorii než je herectví.