Kdo je to?
Kdo byl Millard Fillmore? Životopis Millard Fillmore, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Millard Fillmore

Kdo byl Millard Fillmore? Životopis, informace, biografie, politici

Třináctým prezidentem Spojených států amerických se stal v letech 1850-1853 Millard Fillmore, poslední člen Whig Party v Bílém domě. Politická kariéra Fillmora byla krátká. Jeho debutem bylo v roce 1848 zvolení dvanáctým viceprezidentem. Před tím byl krátkou chvíli členem americké Sněmovny reprezentantů v Upstate New York.
Narodil se do velmi chudé rodiny nájemných farmářů. Byl druhým z osmi dětí, zároveň nejstarším synem. Stal se z něj pilný žák, snažící se svým zápalem pro učení dostat se z nuzných podmínek vlastní rodiny. V roce 1826 se oženil s Abigail. Měli spolu dvě děti. Stal se úspěšným prominentním právníkem a poté i politikem. V roce 1828 se dočkal nominace a zvolení do newyorského shromáždění, o čtyři roky později byla jeho další cesta z chudoby korunována úspěchem. Byl zvolen do Sněmovny reprezentantů. Jeho krédem byl nepřátelský postoj k otrokářství a tvrdil, že federální vláda má učinit obrovský krok k jeho ukončení.
Po svém nástupu do Bílého domu se dalo pochybovat o jeho úmyslech. Zpočátku tlačil na kongres snažíc se protlačit kompromis, co se otroctví týkalo. Hodně velkou kontroverzní klauzulí v protlačovaném návrhu byl zákon o uprchlých otrocích. Právě ten urychloval návrat uprchlíků zpět ke svým otrokářům. Tím a podobným výmyslům se podle historiků zařadil mezi nejhorší prezidenty v americké historii. Jednalo se především právě o politiku týkající se otroctví.Kdo byl Millard Fillmore? Životopis Millard Fillmore, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Millard Fillmore

Národnost: americká
Datum narození: 7. ledna 1800
Místo narození: Finger Lakes v New Yorku
Datum úmrtí: 8. března 1874

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Millard Fillmore sdílet s ostatnímina internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Mensa? Pamatujete si definici pojmu Doktrína? Vzpomněli byste si co znamená slovo Souhrnné hlášení? Vzpomněli byste si co znamená slovo Štolverk?

Klíčová slova: popis, wikipedie, Millard Fillmore, Kdy zemřel Millard Fillmore, kdo to je, nežijící, vysvětlení, Millard Fillmore, kde se narodil Millard Fillmore?, kdy se narodil Millard Fillmore?, národnost, kdo je Millard Fillmore?, informace, lexikon, biografie, politici

Pojem Millard Fillmore je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Millard Fillmore ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Millard Fillmore ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Millard Fillmore ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Millard Fillmore na Google.cz

Vyhledat heslo Millard Fillmore ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Millard Fillmore například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Millard Fillmore?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Millard Fillmore? Kdy se narodil Millard Fillmore? Kde se narodil Millard Fillmore? Kdy zemřel Millard Fillmore? Millard Fillmore je v kategorii Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Millard Fillmore dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Millard Fillmore i v jiné kategorii než je politici.