Kdo je to?
Kdo je Vladimír Mišík? Životopis Vladimír Mišík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Vladimír Mišík?

Kdo je Vladimír Mišík? Životopis, informace, biografie, hudba

Vladimír Mišík je český kytarista, zpěvák, skladatel a člen hudebních kapel The Matadors, Etc… a Blue Effect. Mišík se narodil Praze do rodiny zdravotní sestry ze Slovenska a americkému vojákovi. Během střední školy založil kapelu Uragán, kde hrál na bicí. Po dokončení střední školy se kapela rozpadla a připojil se k další skupině Kometa. Po chvíli odtud odešel spolu s Radimem Hladíkem do další skupiny Fontána, která později změnila svůj název na The Matadors. Následně absolvoval povinný vojenský výcvik, kde byl zpívajícím členem orchestru Karla Duby. Posléze vytvořil kapelu New Force, která se ale záhy rozpadla (1968). Toho roku založil právě s Hladíkem kapelu The Special Blue Effect (název byl zkrácen na Blue Effect). Roku 1970 vydal s kapelou debutové album Meditace. Téhož roku kapelu opustil a začal zpívat v kapele Flamengo. Ta se ovšem také rozpadla. V průběhu pár let vystřídal několik dalších kapel až roku 1974 založil skupinu Etc…, která jako jediná vydržela. Mišík v této kapele hraje dodnes. Mezi jeho nejznámější skladby patří Slunečný hrob (Blue Effect), Kuře v hodinkách (Flamengo), Stříhali dohola malého chlapečka, Proč ta růže uvadá nebo Obelisk. Složil také hymnu pro fotbalovou Gambrinus ligu.
Po roce 1990 byl zvolen do České národní rady (Občanské fórum), kde působil dva roky.
Roku 2020 získal dohromady 6 hudebních cen Anděl za album Jednou tě potkám (kategorie album roku, videoklip roku, folk, rock, interpret roku a skladba roku).
Vladimír Mišík vydal doposud tři knihy s názvy Písničky pro Vás (1995), Letní rozhovor s Ondřejem Bezrem (1999) a Vladimír Mišík: byl jsem dobrej: rozhovory s Ondřejem Bezrem z let 1999, 2006, 2017..Kdo je Vladimír Mišík? Životopis Vladimír Mišík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Vladimír Mišík

Národnost: česká
Datum narození: 8. 3. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Vladimír Mišík? s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Skateboarding? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tenderizér? Znáte termín De iure? Znáte termín Taslan?

Klíčová slova: Vladimír Mišík, zajímavosti, hudba, místo narození, vysvětlení, wikipedie, kde se narodil Vladimír Mišík?, kdy se narodil Vladimír Mišík?, narození, kdo je Vladimír Mišík?, biografie, národnost, lexikon, wiki, Vladimír Mišík, osobnost

Pojem Vladimír Mišík je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Vladimír Mišík

Vyhledat heslo Vladimír Mišík na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Vladimír Mišík ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Vladimír Mišík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Vladimír Mišík ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vladimír Mišík na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Mišík například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vladimír Mišík

Právě nyní již víte Kdo je to Vladimír Mišík? Kdy se narodil Vladimír Mišík? Kde se narodil Vladimír Mišík? Vladimír Mišík je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Vladimír Mišík dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Mišík i v jiné kategorii než je hudba.