Kdo je to?
Kdo je Vladimír Mišík? Životopis Vladimír Mišík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Vladimír Mišík

Kdo je Vladimír Mišík? Životopis, informace, biografie, hudba

Vladimír Mišík je český kytarista, zpěvák, skladatel a člen hudebních kapel The Matadors, Etc… a Blue Effect. Mišík se narodil Praze do rodiny zdravotní sestry ze Slovenska a americkému vojákovi. Během střední školy založil kapelu Uragán, kde hrál na bicí. Po dokončení střední školy se kapela rozpadla a připojil se k další skupině Kometa. Po chvíli odtud odešel spolu s Radimem Hladíkem do další skupiny Fontána, která později změnila svůj název na The Matadors. Následně absolvoval povinný vojenský výcvik, kde byl zpívajícím členem orchestru Karla Duby. Posléze vytvořil kapelu New Force, která se ale záhy rozpadla (1968). Toho roku založil právě s Hladíkem kapelu The Special Blue Effect (název byl zkrácen na Blue Effect). Roku 1970 vydal s kapelou debutové album Meditace. Téhož roku kapelu opustil a začal zpívat v kapele Flamengo. Ta se ovšem také rozpadla. V průběhu pár let vystřídal několik dalších kapel až roku 1974 založil skupinu Etc…, která jako jediná vydržela. Mišík v této kapele hraje dodnes. Mezi jeho nejznámější skladby patří Slunečný hrob (Blue Effect), Kuře v hodinkách (Flamengo), Stříhali dohola malého chlapečka, Proč ta růže uvadá nebo Obelisk. Složil také hymnu pro fotbalovou Gambrinus ligu.
Po roce 1990 byl zvolen do České národní rady (Občanské fórum), kde působil dva roky.
Roku 2020 získal dohromady 6 hudebních cen Anděl za album Jednou tě potkám (kategorie album roku, videoklip roku, folk, rock, interpret roku a skladba roku).
Vladimír Mišík vydal doposud tři knihy s názvy Písničky pro Vás (1995), Letní rozhovor s Ondřejem Bezrem (1999) a Vladimír Mišík: byl jsem dobrej: rozhovory s Ondřejem Bezrem z let 1999, 2006, 2017..Kdo je Vladimír Mišík? Životopis Vladimír Mišík, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Vladimír Mišík

Národnost: česká
Datum narození: 8. 3. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Vladimír Mišík) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Hladítko? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bílý trikot? Znáte termín Spořič obrazovky? Víte co je Cupcake?

Klíčová slova: životopis, kde se narodil Vladimír Mišík?, kdo je Vladimír Mišík?, lexikon, kdy se narodil Vladimír Mišík?, hudba, narození, osobnosti, Vladimír Mišík, osobnost, hudba, informace, wiki, vysvětlení, wikipedie, datum narození

Pojem Vladimír Mišík je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Vladimír Mišík ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Vladimír Mišík ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Vladimír Mišík ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Vladimír Mišík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Vladimír Mišík ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Mišík například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Vladimír Mišík?

Nyní již víte Kdo je to Vladimír Mišík? Kdy se narodil Vladimír Mišík? Kde se narodil Vladimír Mišík? Vladimír Mišík je v sekci Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Mišík řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Mišík i v jiné kategorii než je hudba.