Kdo je to?
Kdo je Jan Maxián? Životopis Jan Maxián, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Maxián

Kdo je Jan Maxián? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Maxián je český filmový, seriálový, divadelní a dabingový herec, moderátor a hudebník. Maxián se narodil v Praze do rodiny profesora klavíru Františka Maxiána ml. Již v dětství zpíval v dětském pěveckém rozhlasovém sboru Čestmíra Staška a jako osmiletý debutoval v historickém filmu Variácie slávy, kde ztvárnil hlavní roli W. A. Mozarta (1991). V dětství také začal s dabingem dětských rolí, vystupoval v Loutkovém divadle pod vedením Vladimíra Anděla a byl členem Studentského divadla Radar. Po základní škole studoval herectví na Státní konzervatoři v Praze. Studium úspěšně dokončil v roce 2004. Jeden rok se věnoval také studiu skladby.
Během studií v roce 2003 začal spolupracovat s pardubickým Východočeským divadlem. V letech 2009-2011 vystupoval ve Státní opeře Praha a následně v brněnském Janáčkově divadle. Dále hostoval v Divadle Braník, Divadle Kalich, Divadle DIK Praha, Divadle Broadway Praha a dalších.
Vytvořil role v inscenacích Romeo a Julie, Člověk pro každé počasí, Cikáni jdou do nebe, Donaha! a v muzikálech Tajemství, Jack Rozparovač a Mona Lisa.
Maxián ztvárnil role ve více než deseti filmech, mezi které patří např. Postel (1998), Kvaska (2007), Bathory (2008), Rytmus v patách (2009), Revival (2013), Lichožrouti (2016).
Objevil se také v televizních seriálech Světla pasáže (2007), Vyprávěj (2012), Doktoři z Počátků (2013), namluvil animovaný seriál Špekáček a Feferonka (2016-2017), Specialisté (2019).
Jako dabingový herec namluvil spoustu zahraničních filmů a seriálů. Hlas nejčastěji propůjčuje americkým hercům jako Elijah Wood (Pán prstenů), Tobey Maguire (Spider-Man), Chris Hemsworth (Thor) nebo animovaným filmům Spongebob v kalhotách, Madagaskar či Pokémon.
V rozhlase namluvil řadu pohádek (např. O Popelce, Kocour v botách, Budulínek, Labutí král).
Jako moderátora uvádí různé televizní pořady nebo firemní akce a společenské události.
Společně s Petrem Kalábem a hercem Jakubem Prachařem vystupoval jako klávesista a zpěvák v kapele Nightwork. S kapelou vydal celkem tři alba s názvy Respectmaja reedition (2008), Tepláky aneb kroky Františka Soukupa (2010) a Čauki Mňauki (2013).Roku 2010 získala skupina celkem tři ocenění v Cenách Anděl. V letech 2011-2012 skončila kapela na druhém místě v anketě Český slavík. Mezi jejich známé písně patří Mája, Vánoční čas, Globální oteplování, Tepláky, Andělská dívka, aj.
Sám skládá hudbu pro televizní nebo rádiové reklamy, seriály (Přístav, Krajinou domova), filmy (Definice lásky, Korunní princ), divadelní hry a televizní pořady.
Jan Maxián je rozvedený. Se svou bývalou ženou Lucií má dceru (Rebeka Nela Maxiánová).Kdo je Jan Maxián? Životopis Jan Maxián, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jan Maxián

Národnost: česká
Datum narození: 16. 7. 1983
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Maxián s jinými lidmina Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Varšavská smlouva? Znáte pojem Benefit? Vzpomenete si na definici slova Přímá demokracie? Vzpomenete si na definici slova AWD?

Klíčová slova: biografie, Jan Maxián, zajímavosti, herectví, život, národnost, narození, herectví, osobnosti, kdy se narodil Jan Maxián?, wikipedie, osobnost, lexikon, datum narození, kdo je Jan Maxián?, popis

Pojem Jan Maxián je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Jan Maxián ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Jan Maxián v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Jan Maxián ve Wikislovníku

Zkusit najít Jan Maxián na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Maxián ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Maxián například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jan Maxián?

Právě jste zjistili Kdo je to Jan Maxián? Kdy se narodil Jan Maxián? Kde se narodil Jan Maxián? Jan Maxián je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Maxián například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Maxián i v jiné kategorii než je herectví.