Kdo je to?
Kdo je to Druid? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Druid? Lidé, nadpřirozené

Druid

Jaký je význam slova Druid? Co to znamená?

Druid byl především keltským knězem, ale působil také jako léčitel, popřípadě bylinkář. Vynikal také jako bard, skladatel básní i písní a mnohdy byl i jejich interpretem. Jako kněz se věnoval výkonu obřadů, spojoval svět lidí a bohů a věštil budoucnost. Typická pro druidy byla úcta ke stromům, proto většina druidských obřadů probíhala v posvátných hájích.
Jako představitelé keltské elity působili druidi jako soudci nebo rádci náčelníků a vládců. Jejich zásluhou se šířila lidová slovesnost.Kdo je to Druid? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Druid? Lidé, nadpřirozené

Zaujala vás definice pojmu Druid? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Dividenda? Rozumíte pojmu Common Rail? Víte, co je to Kyslík? Znáte pojem Metafyzika?

Klíčová slova: vysvětlení, termín, slovo, popis, heslo, Druid, wiki, lexikon, Druid, nadpřirozené, definice, přesný výraz, význam pojmu, původ slova, etymologie, nadpřirozené

Pojem Druid je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Druid

Vyhledat pojem Druid ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Druid ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Druid ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Druid ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Druid ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Druid například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Druid? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Druid? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Druid? Definice pojmu Druid patří do sekce Nadpřirozené

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text. Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nadpřirozené.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.