Kdo je to?
Kdo je to Druid? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Druid? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Druid?

Co znamená a jaký je význam slova Druid?

Druid byl především keltským knězem, ale působil také jako léčitel, popřípadě bylinkář. Vynikal také jako bard, skladatel básní i písní a mnohdy byl i jejich interpretem. Jako kněz se věnoval výkonu obřadů, spojoval svět lidí a bohů a věštil budoucnost. Typická pro druidy byla úcta ke stromům, proto většina druidských obřadů probíhala v posvátných hájích.
Jako představitelé keltské elity působili druidi jako soudci nebo rádci náčelníků a vládců. Jejich zásluhou se šířila lidová slovesnost.Kdo je to Druid? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Druid? Lidé, nadpřirozené

Líbí se vám definice kdo je to Druid? Pak se podělte s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Arkýř? Pamatujete si definici pojmu Osoba blízká? Víte, co je to Kinetóza? Vzpomněli byste si co znamená slovo UNICEF?

Klíčová slova: informace, popis, původ slova, vysvětlení, odborný výraz, definice, lexikon, heslo, přesný výraz, pojem, synonymum, formulace, přesný význam, slovo, význam pojmu, etymologie

Pojem Druid je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Druid ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Druid ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Druid ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Druid na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Druid ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Druid například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Druid? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Druid? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Druid? Definice pojmu Druid patří do sekce Nadpřirozené

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme vyhledat pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Druid v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nadpřirozené.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.