Kdo je to?
Kdo je Kamala Harrisová? Životopis Kamala Harrisová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Kamala Harrisová

Kdo je Kamala Harrisová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Kamala Harrisová je americká právnička, politička a od roku 2021 viceprezidentka Spojených států amerických. V mládí působila jako státní zástupkyně. Později se stala senátorkou za Kalifornii. Její politická kariéra je spjata s Demokratickou stranou.
V roce 2020 zahájila kampaň ve volbách prezidenta USA. Z boje o Bílý dům se však stáhla a přijala nabídku Demokratické strany a jejího kandidáta Joea Bidena, aby kandidovala jako viceprezidentka. Úřadu se ujala po vítězných volbách v lednu 2021 jako první žena a také jako první politička tmavé pleti. V době jejího nástupu do funkce se Amerika potýkala s pandemií covidu-19 a také s rasovými nepokoji.
Názorově se řadí do středního proudu uvnitř Demokratické strany. Výrazně se angažuje v politických otázkách týkajících se rasových a imigračních problémů.
Pochází z rodiny jamajského ekonoma a indické lékařky. Je bezdětná.Kdo je Kamala Harrisová? Životopis Kamala Harrisová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Základní údaje o osobě Kamala Harrisová

Národnost: americká
Datum narození: 20. října 1964
Místo narození: Oakland, Kalifornie, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Kamala Harrisová? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Invence? Znáte definici termínu Těžiště? Vzpomenete si na definici slova Sake? Pamatujete si definici pojmu Feston?

Klíčová slova: wikipedie, osobnost, kdo je Kamala Harrisová?, život, popis, kde se narodila Kamala Harrisová?, kdy se narodila Kamala Harrisová?, lexikon, Kamala Harrisová, narození, informace, wiki, biografie, Kamala Harrisová, zajímavosti, datum narození

Pojem Kamala Harrisová je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Kamala Harrisová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Kamala Harrisová ve Wikislovníku

Hledat frázi Kamala Harrisová na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Kamala Harrisová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Kamala Harrisová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamala Harrisová například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kamala Harrisová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Kamala Harrisová? Kdy se narodila Kamala Harrisová? Kde se narodila Kamala Harrisová? Kamala Harrisová patří do sekce Politika

Text vytvořen pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Kamala Harrisová řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kamala Harrisová i v jiné kategorii než je politika.