Kdo je to?
Kdo je Kamala Harrisová? Životopis Kamala Harrisová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Kdo je Kamala Harrisová?

Kdo je Kamala Harrisová? Životopis, informace, biografie, politika

Kamala Harrisová je americká právnička, politička a od roku 2021 viceprezidentka Spojených států amerických. V mládí působila jako státní zástupkyně. Později se stala senátorkou za Kalifornii. Její politická kariéra je spjata s Demokratickou stranou.
V roce 2020 zahájila kampaň ve volbách prezidenta USA. Z boje o Bílý dům se však stáhla a přijala nabídku Demokratické strany a jejího kandidáta Joea Bidena, aby kandidovala jako viceprezidentka. Úřadu se ujala po vítězných volbách v lednu 2021 jako první žena a také jako první politička tmavé pleti. V době jejího nástupu do funkce se Amerika potýkala s pandemií covidu-19 a také s rasovými nepokoji.
Názorově se řadí do středního proudu uvnitř Demokratické strany. Výrazně se angažuje v politických otázkách týkajících se rasových a imigračních problémů.
Pochází z rodiny jamajského ekonoma a indické lékařky. Je bezdětná.Kdo je Kamala Harrisová? Životopis Kamala Harrisová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Hlavní data o osobě Kamala Harrisová

Národnost: americká
Datum narození: 20. října 1964
Místo narození: Oakland, Kalifornie, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Kamala Harrisová s partnery, kolegy a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Pašijový týden? Pamatujete si definici pojmu Překotný porod? Vzpomenete si na definici slova Bungalov? Vzpomněli byste si co znamená slovo Glukagon?

Klíčová slova: osobnosti, vysvětlení, místo narození, informace, národnost, kde se narodila Kamala Harrisová?, datum narození, zajímavosti, Kamala Harrisová, biografie, Kamala Harrisová, kdo je Kamala Harrisová?, život, kdy se narodila Kamala Harrisová?, osobnost, wikipedie

Pojem Kamala Harrisová je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Kamala Harrisová v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Kamala Harrisová na Google obrázcích

Najít termín Kamala Harrisová ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kamala Harrisová na Youtube

Zkusit najít Kamala Harrisová ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Kamala Harrisová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamala Harrisová například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kamala Harrisová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Kamala Harrisová? Kdy se narodila Kamala Harrisová? Kde se narodila Kamala Harrisová? Kamala Harrisová patří do kategorie Politika

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Kamala Harrisová řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kamala Harrisová i v jiné kategorii než je politika.