Kdo je to?
Kdo je Kamala Harrisová? Životopis Kamala Harrisová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Kdo je Kamala Harrisová?

Kdo je Kamala Harrisová? Životopis, informace, biografie, politika

Kamala Harrisová je americká právnička, politička a od roku 2021 viceprezidentka Spojených států amerických. V mládí působila jako státní zástupkyně. Později se stala senátorkou za Kalifornii. Její politická kariéra je spjata s Demokratickou stranou.
V roce 2020 zahájila kampaň ve volbách prezidenta USA. Z boje o Bílý dům se však stáhla a přijala nabídku Demokratické strany a jejího kandidáta Joea Bidena, aby kandidovala jako viceprezidentka. Úřadu se ujala po vítězných volbách v lednu 2021 jako první žena a také jako první politička tmavé pleti. V době jejího nástupu do funkce se Amerika potýkala s pandemií covidu-19 a také s rasovými nepokoji.
Názorově se řadí do středního proudu uvnitř Demokratické strany. Výrazně se angažuje v politických otázkách týkajících se rasových a imigračních problémů.
Pochází z rodiny jamajského ekonoma a indické lékařky. Je bezdětná.Kdo je Kamala Harrisová? Životopis Kamala Harrisová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Základní informace o osobě Kamala Harrisová

Národnost: americká
Datum narození: 20. října 1964
Místo narození: Oakland, Kalifornie, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Kamala Harrisová? Pak se podělte se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Pašijový týden? Vzpomněli byste si na význam slova Akademický rok? Vzpomenete si na definici slova LTV? Znáte definici termínu Efedrin?

Klíčová slova: vysvětlení, místo narození, politika, osobnosti, politika, narození, lexikon, Kamala Harrisová, biografie, kdy se narodila Kamala Harrisová?, kde se narodila Kamala Harrisová?, Kamala Harrisová, popis, kdo je Kamala Harrisová?, životopis, wiki

Pojem Kamala Harrisová je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Kamala Harrisová

Hledat heslo Kamala Harrisová na Google.cz

Zkusit najít termín Kamala Harrisová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Kamala Harrisová ve Wikislovníku

Hledat pojem Kamala Harrisová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamala Harrisová například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Kamala Harrisová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Kamala Harrisová? Kdy se narodila Kamala Harrisová? Kde se narodila Kamala Harrisová? Kamala Harrisová patří do kategorie Politika

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Kamala Harrisová kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kamala Harrisová i v jiné kategorii než je politika.