Kdo je to?
Kdo je Pavel Francouz? Životopis Pavel Francouz, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Pavel Francouz?

Kdo je Pavel Francouz? Životopis, informace, biografie, sport

Pavel Francouz je český hokejový brankář a bývalý hráč české reprezentace. Francouz se narodil v Plzni, kde s hokejem začínal od mala. Už v osmnácti letech se dostal do extraligového klubu HC Lasselsberger Plzeň v sezóně 2008-09. V následující sezóně spíše hostoval a to celkem ve třech týmech ze druhé a první ligy. Nejvíce zápasů odehrál za klub HC Plzeň 1929, poté za HC Tábor a nakonec za SK Horácká Slavia Třebíč. V Třebíčí pokračoval i druhou půlku v další sezóně a zbytek sezóny dohrál v prvoligovém klubu HC Slovan Ústečtí Lvi.
Od sezóny 2012-13 patřil klubu HC Vekra Litvínov. Hned po první sezóně v Litvínově byl Francouz zvolen nejlepším brankářem extraligy. Na konci třetí sezóny (2014/2015) se s klubem HC Verva Litvínov radoval z jejího prvního extraligového titulu v historii. Ve finále zdolali HC Oceláři Třinec 2:0 (stav série 4:3).
Po úspěšné sezóně podepsal Francouz tříletou smlouvu s ruským klubem Traktor Chelyabinsk z KHL. Po třech letech se stěhoval do zámořské soutěže NHL do nového působiště Colorado Avalanche. V sezóně 2018-19 si za Avalanche připsal jen dva starty a zbytek sezóny odehrál na farmě Colorado Eagles. Od sezóny 2019-20 už nastupoval pravidelně za Avalanche. Během sezóny 2020-21 prodělal operaci obou kyčlí a začal s rekonvalescencí.
Pavel Francouz byl šestkrát nominován na MS v ledním hokeji a jednou se zúčastnil Zimních olympijských her (2018).Kdo je Pavel Francouz? Životopis Pavel Francouz, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Pavel Francouz

Národnost: česká
Datum narození: 3. 6. 1990
Místo narození: Plzeň, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Pavel Francouz se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Sofistikovaný? Vzpomenete si na definici slova Runa? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dezertní víno? Vzpomněli byste si na význam slova Úhelník?

Klíčová slova: narození, národnost, životopis, Pavel Francouz, Pavel Francouz, osobnosti, kdy se narodil Pavel Francouz?, wiki, sport, kdo je Pavel Francouz?, sport, lexikon, život, vysvětlení, místo narození, zajímavosti

Pojem Pavel Francouz je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Pavel Francouz

Zkusit najít frázi Pavel Francouz v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavel Francouz ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Pavel Francouz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Pavel Francouz ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Pavel Francouz ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Francouz například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavel Francouz

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Pavel Francouz? Kdy se narodil Pavel Francouz? Kde se narodil Pavel Francouz? Pavel Francouz je v kategorii Sport

Text napsán pro Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Pavel Francouz řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Francouz i v jiné kategorii než je sport.