Kdo je to?
Kdo byl Claus Schenk von Stauffenberg? Životopis Claus Schenk von Stauffenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Claus Schenk von Stauffenberg?

Kdo byl Claus Schenk von Stauffenberg? Životopis, informace, biografie, zločin

Claus Philipp Maria Justinian Schenk a hrabě von Stauffenberg, byl německý důstojník za druhé světové války a také atentátník, který se pokusil usmrtit Adolfa Hitlera. Hrabě von Stauffenberg se narodil ve městě Jettingen v Bavorsku do šlechtické rodiny Stauffenbergů. V mládí se učil na jezdecké škole v německém Hannoveru, kterou úspěšně dokončil v roce 1928. Později se oženil a se svou ženou Ninou měl následně pět dětí – Berthold Maria (1934), Heimeran (1936), Franz-Ludwig (1938), Valerie Ida Huberta Karoline Anna Maria (1940) a Konstanze (1945).
Za svou službu v armádě obdržel v roce 1940 Železný kříž I. třídy. O tři roky později obdržel Německý kříž ve zlatě (1943). V roce 1943 byl Schenk von Stauffenberg povýšen na hodnost podplukovníka generálního štábu 10. obrněné divize. S touto divizí se zúčastnil války na severu Afriky. Při jednom náletu přišel o jedno oko, pravou paži a dva prsty levé ruky. O rok později se ze svých zranění zotavil a byl umístěn na velitelství Rezervní armády v Berlíně jako štábní důstojník. Po krátké době jej povýšili na hodnost plukovníka generálního štábu. Díky tomu se mohl účastnit Hitlerových porad v Rastenburgu. V té době již spolupracoval s Národním výborem Svobodného Německa a protinacistickým odbojem Kreisavský kroužek (Kreisauer Kreis).
Dne 20. července se Schenk pokusil o atentát na Hitlera tak, že umístil kufr s bombou do konferenční místnosti, kde měla proběhnout porada. Po výbuchu se Schenk vrátil do Berlína s vědomím, že se atentát vydařil. V Berlíně se téhož dne pokusil o převrat. Tato operace nesla speciální název Valkýra. Nicméně se mu převrat v Berlíně nepodařil a navíc Hitler atentát přežil. Krátce na to byl Schenk von Stauffenberg zatčen a o pár hodin později popraven zastřelením.Kdo byl Claus Schenk von Stauffenberg? Životopis Claus Schenk von Stauffenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Claus Schenk von Stauffenberg

Národnost: německá
Datum narození: 15. 11. 1907
Místo narození: Jettingen-Scheppach, Německé císařství
Datum úmrtí: 21. 7. 1944

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Claus Schenk von Stauffenberg? s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Malověrnost? Znáte pojem Blog? Víte, co je to Předhypoteční úvěr? Vzpomenete si na definici slova Neurověda?

Klíčová slova: osobnost, vysvětlení, kdo to je, datum úmrtí, národnost, život, Kdy zemřel Claus Schenk von Stauffenberg, národnost, popis, kdy se narodil Claus Schenk von Stauffenberg?, zločin, narození, osobnosti, lexikon, datum narození, Claus Schenk von Stauffenberg

Pojem Claus Schenk von Stauffenberg je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Claus Schenk von Stauffenberg ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Claus Schenk von Stauffenberg ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Claus Schenk von Stauffenberg ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Claus Schenk von Stauffenberg ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Claus Schenk von Stauffenberg na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Claus Schenk von Stauffenberg například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Claus Schenk von Stauffenberg?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Claus Schenk von Stauffenberg? Kdy se narodil Claus Schenk von Stauffenberg? Kde se narodil Claus Schenk von Stauffenberg? Kdy zemřel Claus Schenk von Stauffenberg? Claus Schenk von Stauffenberg je v sekci Zločin

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Claus Schenk von Stauffenberg třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Claus Schenk von Stauffenberg i v jiné kategorii než je zločin.