Kdo je to?
Kdo byl Claus Schenk von Stauffenberg? Životopis Claus Schenk von Stauffenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Claus Schenk von Stauffenberg?

Kdo byl Claus Schenk von Stauffenberg? Životopis, informace, biografie, zločin

Claus Philipp Maria Justinian Schenk a hrabě von Stauffenberg, byl německý důstojník za druhé světové války a také atentátník, který se pokusil usmrtit Adolfa Hitlera. Hrabě von Stauffenberg se narodil ve městě Jettingen v Bavorsku do šlechtické rodiny Stauffenbergů. V mládí se učil na jezdecké škole v německém Hannoveru, kterou úspěšně dokončil v roce 1928. Později se oženil a se svou ženou Ninou měl následně pět dětí – Berthold Maria (1934), Heimeran (1936), Franz-Ludwig (1938), Valerie Ida Huberta Karoline Anna Maria (1940) a Konstanze (1945).
Za svou službu v armádě obdržel v roce 1940 Železný kříž I. třídy. O tři roky později obdržel Německý kříž ve zlatě (1943). V roce 1943 byl Schenk von Stauffenberg povýšen na hodnost podplukovníka generálního štábu 10. obrněné divize. S touto divizí se zúčastnil války na severu Afriky. Při jednom náletu přišel o jedno oko, pravou paži a dva prsty levé ruky. O rok později se ze svých zranění zotavil a byl umístěn na velitelství Rezervní armády v Berlíně jako štábní důstojník. Po krátké době jej povýšili na hodnost plukovníka generálního štábu. Díky tomu se mohl účastnit Hitlerových porad v Rastenburgu. V té době již spolupracoval s Národním výborem Svobodného Německa a protinacistickým odbojem Kreisavský kroužek (Kreisauer Kreis).
Dne 20. července se Schenk pokusil o atentát na Hitlera tak, že umístil kufr s bombou do konferenční místnosti, kde měla proběhnout porada. Po výbuchu se Schenk vrátil do Berlína s vědomím, že se atentát vydařil. V Berlíně se téhož dne pokusil o převrat. Tato operace nesla speciální název Valkýra. Nicméně se mu převrat v Berlíně nepodařil a navíc Hitler atentát přežil. Krátce na to byl Schenk von Stauffenberg zatčen a o pár hodin později popraven zastřelením.Kdo byl Claus Schenk von Stauffenberg? Životopis Claus Schenk von Stauffenberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Claus Schenk von Stauffenberg

Národnost: německá
Datum narození: 15. 11. 1907
Místo narození: Jettingen-Scheppach, Německé císařství
Datum úmrtí: 21. 7. 1944

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Claus Schenk von Stauffenberg s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Přestupek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Urea? Víte, co je to Perioda? Víte co je Družstevní byt?

Klíčová slova: nežijící, zločin, biografie, zajímavosti, zločin, místo narození, kde se narodil Claus Schenk von Stauffenberg?, wiki, wikipedie, datum úmrtí, kdy se narodil Claus Schenk von Stauffenberg?, osobnosti, narození, kdo to je, Kdy zemřel Claus Schenk von Stauffenberg, národnost

Pojem Claus Schenk von Stauffenberg je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Claus Schenk von Stauffenberg doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Claus Schenk von Stauffenberg ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Claus Schenk von Stauffenberg na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Claus Schenk von Stauffenberg ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Claus Schenk von Stauffenberg ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Claus Schenk von Stauffenberg ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Claus Schenk von Stauffenberg například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Claus Schenk von Stauffenberg?

Právě jste zjistili Kdo byl Claus Schenk von Stauffenberg? Kdy se narodil Claus Schenk von Stauffenberg? Kde se narodil Claus Schenk von Stauffenberg? Kdy zemřel Claus Schenk von Stauffenberg? Claus Schenk von Stauffenberg se nachází v sekci Zločin

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Claus Schenk von Stauffenberg dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Claus Schenk von Stauffenberg i v jiné kategorii než je zločin.