Kdo je to?
Kdo byl Věslav Michalik? Životopis Věslav Michalik, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Věslav Michalik

Kdo byl Věslav Michalik? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Věslav Michalik byl český politik.
Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou Českého vysokého učení technického v Praze. Získal tituly Ing. a CSc.
Část kariéry strávil jako úspěšný vědec, postupně se však přesouval do byznysu. Věnoval se především bankovnímu sektoru, kde působil ve vedoucích funkcích.
Postupně se začínal angažovat také v politice. Už v roce 2002 se stal starostou Dolních Břežan a zůstal jím až do roku 2018. Od roku 2012 poté působil jako zastupitel Středočeského kraje. V roce 2013 vstoupil do řad Starostů a nezávislých a už o rok později byl v jejich užším vedení. V roce 2021 se pak stal místopředsedou hnutí.
V roce 2021 byl kandidátem hnutí STAN na funkci ministra průmyslu a obchodu. Nebyl však schopný vysvětlit původ svých příjmů, a tak se ministrem nakonec nestal.
V tomto období také média přinesla sérii zjištění o finančních darech nejasného původu pro hnutí STAN, přičemž v pozadí kauzy měl stát právě Michalik.
V roce 2022 Věslav Michalik náhle a nečekaně zemřel na následky srdečního selhání.Kdo byl Věslav Michalik? Životopis Věslav Michalik, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Věslav Michalik

Národnost: česká
Datum narození: 1. března 1963
Místo narození: Český Těšín
Datum úmrtí: 12. června 2022

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Věslav Michalik s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Puchýrna? Rozumíte pojmu Prvovýstup? Víte co je Kaolin? Znáte pojem Webový prohlížeč?

Klíčová slova: vysvětlení, nežijící, osobnosti, zajímavosti, wiki, datum narození, kdo je Věslav Michalik?, osobnost, místo narození, biografie, život, životopis, narození, datum úmrtí, politici, Věslav Michalik

Pojem Věslav Michalik je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Věslav Michalik zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Věslav Michalik na Youtube

Hledat termín Věslav Michalik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Věslav Michalik ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Věslav Michalik na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Věslav Michalik ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Věslav Michalik například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Věslav Michalik

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Věslav Michalik? Kdy se narodil Věslav Michalik? Kde se narodil Věslav Michalik? Kdy zemřel Věslav Michalik? Věslav Michalik patří do sekce Politici

Kategorie politici, státník , věslav Michalik, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Věslav Michalik např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Věslav Michalik i v jiné kategorii než je politici.