Kdo je to?
Kdo je to Zombie? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zombie? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Zombie?

Co znamená a jaký je význam slova Zombie?

Zombie je oživlá mrtvola. Vyskytuje se často v literatuře a filmu, nejčastěji v žánrech horor, postapo či fantasy. Můžeme se též setkat s počeštěnou verzí: zombík.
Zombie je člověk, který zemřel, ale náhle ožil - už však není tím, kým byl, obvykle jde jen o chodící tělo, proto se někdy používá výraz nemrtvý. Zombie mohou být buď někým ovládány - slepě plní rozkazy, nebo jsou to jen bezduché stroje, které například baží po lidském mase.
Zombie (včetně jejich pojmenování) mají zřejmě původ v africké kultuře. Nicméně i v evropské kultuře existují například staré příběhy o upírech a dalších nemrtvých bytostech, které bychom mohli pod zombie podřadit.
V moderní kultuře fenomén zombie zpopularizoval horor Noc oživlých mrtvol (1968). Využití nemrtvých se od té doby objevuje v populární kultuře poměrně pravidelně. Zmiňme například seriál Živí mrtví z roku 2010.Kdo je to Zombie? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zombie? Lidé, nadpřirozené

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Nabídka? Rozumíte pojmu Manifestace? Znáte termín Skeč? Znáte pojem Sborovna?

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, význam pojmu, přesný výraz, nadpřirozené, definice, etymologie, slovo, lexikon, synonymum, přesný výraz, heslo, původ slova, popis, pojem, wiki

Pojem Zombie je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Zombie zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Zombie ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Zombie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Zombie na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Zombie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Zombie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zombie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Zombie, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Zombie? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zombie? Definice pojmu Zombie patří do kategorie Nadpřirozené

Text napsán pro Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Můžete také vyzkoušet hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Zombie i v jiné sekci než je kategorie nadpřirozené.