Kdo je to?
Kdo je to Zombie? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zombie? Lidé, nadpřirozené

Zombie

Co znamená a jaký je význam slova Zombie?

Zombie je oživlá mrtvola. Vyskytuje se často v literatuře a filmu, nejčastěji v žánrech horor, postapo či fantasy. Můžeme se též setkat s počeštěnou verzí: zombík.
Zombie je člověk, který zemřel, ale náhle ožil - už však není tím, kým byl, obvykle jde jen o chodící tělo, proto se někdy používá výraz nemrtvý. Zombie mohou být buď někým ovládány - slepě plní rozkazy, nebo jsou to jen bezduché stroje, které například baží po lidském mase.
Zombie (včetně jejich pojmenování) mají zřejmě původ v africké kultuře. Nicméně i v evropské kultuře existují například staré příběhy o upírech a dalších nemrtvých bytostech, které bychom mohli pod zombie podřadit.
V moderní kultuře fenomén zombie zpopularizoval horor Noc oživlých mrtvol (1968). Využití nemrtvých se od té doby objevuje v populární kultuře poměrně pravidelně. Zmiňme například seriál Živí mrtví z roku 2010.Kdo je to Zombie? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zombie? Lidé, nadpřirozené

Zaujala vás definice slova Zombie? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Slovo podřazené? Vzpomněli byste si na význam slova Call centrum? Znáte termín AutoCAD? Znáte definici termínu APN?

Klíčová slova: etymologie, formulace, popis, co znamená, přesný význam, synonymum, heslo, přesný výraz, pojem, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, wikipedie, Zombie, význam pojmu, nadpřirozené

Pojem Zombie je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít Zombie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Zombie v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Zombie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zombie ve Wikimedia Commons

Najít termín Zombie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zombie například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Zombie

Nyní již víte Kdo je to Zombie? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zombie? Definice pojmu Zombie je v kategorii Nadpřirozené

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Aktuální informace lze většinou nalézt výraz,heslo, text, pojem řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Zombie i v jiné kategorii než v nadpřirozené.