Kdo je to?
Kdo je to Zombie? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zombie? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Zombie?

Jaký je význam slova Zombie? Co to znamená?

Zombie je oživlá mrtvola. Vyskytuje se často v literatuře a filmu, nejčastěji v žánrech horor, postapo či fantasy. Můžeme se též setkat s počeštěnou verzí: zombík.
Zombie je člověk, který zemřel, ale náhle ožil - už však není tím, kým byl, obvykle jde jen o chodící tělo, proto se někdy používá výraz nemrtvý. Zombie mohou být buď někým ovládány - slepě plní rozkazy, nebo jsou to jen bezduché stroje, které například baží po lidském mase.
Zombie (včetně jejich pojmenování) mají zřejmě původ v africké kultuře. Nicméně i v evropské kultuře existují například staré příběhy o upírech a dalších nemrtvých bytostech, které bychom mohli pod zombie podřadit.
V moderní kultuře fenomén zombie zpopularizoval horor Noc oživlých mrtvol (1968). Využití nemrtvých se od té doby objevuje v populární kultuře poměrně pravidelně. Zmiňme například seriál Živí mrtví z roku 2010.Kdo je to Zombie? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zombie? Lidé, nadpřirozené

Budeme rádi, pokud budete definici slova Zombie sdílet s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Trombóza? Rozumíte pojmu Honorář? Znáte termín Čarověník? Znáte pojem Vidimace?

Klíčová slova: slovo, pojem, přesný výraz, synonymum, formulace, význam, popis, nadpřirozené, odborný výraz, wiki, význam slova, termín, původ slova, lexikon, vysvětlení, heslo

Pojem Zombie je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Zombie

Najít pojem Zombie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Zombie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Zombie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Zombie v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Zombie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zombie například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Zombie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Zombie? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zombie? Definice pojmu Zombie se nachází v sekci Nadpřirozené

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Zombie i v jiné části webu než je kategorie nadpřirozené.