Kdo je to?
Kdo je Ota Jirák? Životopis Ota Jirák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Ota Jirák

Kdo je Ota Jirák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ota Jirák je český herec.
Na DAMU vystudoval loutkoherectví.
V průběhu života prošel celou řadou divadel, často hrál v pantomimických představeních. Působil například v Prozatímním divadle Františka Ringo Čecha, v Městském divadle Mladá Boleslav nebo v Semaforu.
Ve filmové tvorbě se po celou kariéru objevoval především v pohádkách. Tak například: Pošťácká pohádka (1982), O princezně Solimánské (1984), Kouzla králů (2008), Ať žijí rytíři! (2009) nebo Dvanáct měsíčků (2012)
Výrazné jsou jeho dabingové role. Pro českého diváka je možná nejzásadnější jím namluvenou rolí Hele, známý spolu s postavou Jů z dětských pořadů. Jeho hlasem také promlouval například mamut v Době ledové nebo Slavný lovec Pampalini, někteří diváci si ho možná spojí i s komediálním seriálem Haló Haló!.
Jeho hlas mohli diváci slyšet také ve známých českých animovaných pohádkách Fimfárum, Kozí příběh nebo Čtyřlístek ve službách krále.Kdo je Ota Jirák? Životopis Ota Jirák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Ota Jirák

Národnost: česká
Datum narození: 12. dubna 1949
Místo narození: Debř, Mladá Boleslav

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ota Jirák? s dalšími lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Džihád? Pamatujete si definici pojmu Grog? Vzpomněli byste si co znamená slovo Malvice? Vzpomněli byste si co znamená slovo WTF?

Klíčová slova: zajímavosti, lexikon, wikipedie, místo narození, herectví, životopis, Ota Jirák, kdo je Ota Jirák?, osobnost, narození, datum narození, kde se narodil Ota Jirák?, kdy se narodil Ota Jirák?, Ota Jirák, život, informace

Pojem Ota Jirák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Ota Jirák v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Ota Jirák na Youtube

Vyhledat výraz Ota Jirák na Google obrázcích

Hledat frázi Ota Jirák ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ota Jirák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Ota Jirák ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ota Jirák například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ota Jirák

Právě nyní již víte Kdo je to Ota Jirák? Kdy se narodil Ota Jirák? Kde se narodil Ota Jirák? Ota Jirák patří do sekce Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ota Jirák např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ota Jirák i v jiné kategorii než je herectví.