Kdo je to?
Kdo je to Perseus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Perseus? Lidé, mytologie

Perseus

Jaký je význam slova Perseus? Co to znamená?

Perseus je bájný hrdina a jeden z nejznámějších hrdinů z řeckých bájí a pověstí. Perseus se podle pověsti narodil jako syn boha Dia a Danaé. Král Akrisius z Argu se bál o svůj život, protože podle pověsti jej měl zabít jeho vnuk. Proto uvěznil svou dceru Danaé do žaláře. Tam ji navštívil bůh Zeus a následně se Danaé narodil syn Perseus. Když král zjistil, že se dceři narodil syn, tak je oba zavřel do sudu a poslal na moře. Dostali se až na ostrov Serifos, kde je rybáři doprovodili ke králi Polydektovi. Ten se o Danaé a Persea postaral.
Perseus dospěl v silného muže. Král v něm viděl hrozbu, a proto jej vyslal, aby mu přivedl hlavu jedné z gorgon. Jmenovala se Medusa. Při cestě za gorgonami získal meč z adamantinu a lesklý štít od bohyně Athény. Nymfy jej obdarovaly kouzelnou mošnou, do které mohl Perseus vložit jakýkoli předmět. Dále získal okřídlené střevíce a přilbu neviditelnosti od Háda z podsvětí. Následně se mu podařilo useknout hlavu Meduse a dvou ostatním gorgonám uprchl.
Cestou zpět domů narazil na Titána Atlanta, který podle pověstí držel nebe nad hlavou. Titán nevěřil Perseovi, že má hlavu Medusy. Perseus mu ji tedy ukázal, načež Atlantus padl na zem. Od té doby se povídá, že na onom místě leží pohoří Atlas.
Později došel do města Aithiopie. Bůh Poseidon městu vyhrožoval, že mořský had zaútočí na město. Proto musel podle věštby král Kéfeus a jeho žena Kassiopeia obětovat jejich dceru Andromedu. Přivázali ji na pobřeží, kde ji objevil Perseus. Mořskému hadovi ukázal hlavu Medusy a had zkameněl. Nakonec si Perseus vzal Andromedu za ženu. Král Kéfeus také Perseovi nevěřil, že usekl hlavu Meduse. Když ji uviděl, tak zkameněl a Perseus s Andromedou se stali vládci ostrova. Podle pověsti založil Perseus řecké město Mykény.
Doposud vznikly dva snímky, které odkazují na Perseův příběh. Filmy se nazývají Souboj Titánů a vznikly v letech 1981 a 2010. Hudební skladatel Jean Baptiste Lully napsal operu s názvem Perseus.Kdo je to Perseus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Perseus? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Perseus? s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Požární sport? Vzpomněli byste si co označuje výraz Terorismus? Rozumíte pojmu Kulturní dědictví? Znáte termín Panaricium?

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, popis, definice, původ slova, Perseus, význam, význam slova, slovo, heslo, wikipedie, termín, formulace, přesný význam, pojem, etymologie

Pojem Perseus je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Perseus hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Perseus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Perseus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Perseus na Youtube

Najít heslo Perseus na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Perseus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Perseus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Perseus? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Perseus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Perseus? Definice pojmu Perseus je v sekci Mytologie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete též zkusit najít informace pojem, slovo, termín, definici třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Perseus i v jiných kategoriích (než mytologie).