Kdo je to?
Kdo byl Richard Strauss? Životopis Richard Strauss, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Richard Strauss

Kdo byl Richard Strauss? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Richard Strauss byl německý skladatel řadící se do období pozdního romantizmu. Proslavil se také jako dirigent. Jako skladatel spolupracoval s básníkem a spisovatelem Hugem von Hofmannstahl, který vytvořil libreta jeho oper – např. Salome, Elektra, Růžový kavalír a další. Richard Strauss byl také oblíbeným autorem symfonických básní, písní a orchestrálních děl.
Jeho opery dodnes patří k nejhranějším na všech světových jevištích. Straussova hudba je nezaměnitelná a předvádí dokonale vyvážené kontrasty a vyvolává celou škálu různých pocitů.Kdo byl Richard Strauss? Životopis Richard Strauss, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Richard Strauss

Národnost: německá
Datum narození: 11. června 1864
Místo narození: Mnichov
Datum úmrtí: 8. září 1949

Zaujala vás biografie osobnosti Richard Strauss? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Gopay? Znáte termín Pleonasmus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Humanismus? Víte, co je to Desatero?

Klíčová slova: kdo je Richard Strauss?, Kdy zemřel Richard Strauss, hudba, lexikon, kde se narodil Richard Strauss?, vysvětlení, život, osobnosti, životopis, kdy se narodil Richard Strauss?, hudba, Richard Strauss, zajímavosti, datum úmrtí, biografie, informace

Pojem Richard Strauss je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Richard Strauss na Youtube

Hledat výraz Richard Strauss ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Richard Strauss v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Richard Strauss ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Richard Strauss ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Strauss například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Richard Strauss?

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Richard Strauss? Kdy se narodil Richard Strauss? Kde se narodil Richard Strauss? Kdy zemřel Richard Strauss? Richard Strauss se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, housle nástroj, richard Strauss, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Richard Strauss třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Strauss i v jiné kategorii než je hudba.