Kdo je to?
Kdo byl Richard Strauss? Životopis Richard Strauss, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Richard Strauss?

Kdo byl Richard Strauss? Životopis, informace, biografie, hudba

Richard Strauss byl německý skladatel řadící se do období pozdního romantizmu. Proslavil se také jako dirigent. Jako skladatel spolupracoval s básníkem a spisovatelem Hugem von Hofmannstahl, který vytvořil libreta jeho oper – např. Salome, Elektra, Růžový kavalír a další. Richard Strauss byl také oblíbeným autorem symfonických básní, písní a orchestrálních děl.
Jeho opery dodnes patří k nejhranějším na všech světových jevištích. Straussova hudba je nezaměnitelná a předvádí dokonale vyvážené kontrasty a vyvolává celou škálu různých pocitů.Kdo byl Richard Strauss? Životopis Richard Strauss, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Richard Strauss

Národnost: německá
Datum narození: 11. června 1864
Místo narození: Mnichov
Datum úmrtí: 8. září 1949

Tento text (Richard Strauss) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Gufero? Vzpomněli byste si na význam slova Lascivní? Vzpomněli byste si co znamená slovo Šídlo? Znáte definici termínu Alternátor?

Klíčová slova: informace, kdy se narodil Richard Strauss?, národnost, zajímavosti, osobnosti, lexikon, Kdy zemřel Richard Strauss, kdo to je, hudba, Richard Strauss, životopis, kdo je Richard Strauss?, národnost, kde se narodil Richard Strauss?, narození, datum úmrtí

Pojem Richard Strauss je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Richard Strauss hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Richard Strauss ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Richard Strauss ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Richard Strauss ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Richard Strauss na Youtube

Zkusit najít frázi Richard Strauss ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Strauss například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Richard Strauss? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Richard Strauss? Kdy se narodil Richard Strauss? Kde se narodil Richard Strauss? Kdy zemřel Richard Strauss? Richard Strauss patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Richard Strauss dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Strauss i v jiné kategorii než je hudba.