Kdo je to?
Kdo byl Richard Strauss? Životopis Richard Strauss, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Richard Strauss?

Kdo to byl Richard Strauss? Stručný životopis

Richard Strauss byl německý skladatel řadící se do období pozdního romantizmu. Proslavil se také jako dirigent. Jako skladatel spolupracoval s básníkem a spisovatelem Hugem von Hofmannstahl, který vytvořil libreta jeho oper – např. Salome, Elektra, Růžový kavalír a další. Richard Strauss byl také oblíbeným autorem symfonických básní, písní a orchestrálních děl.
Jeho opery dodnes patří k nejhranějším na všech světových jevištích. Straussova hudba je nezaměnitelná a předvádí dokonale vyvážené kontrasty a vyvolává celou škálu různých pocitů.Kdo byl Richard Strauss? Životopis Richard Strauss, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Richard Strauss

Národnost: německá
Datum narození: 11. června 1864
Místo narození: Mnichov
Datum úmrtí: 8. září 1949

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Richard Strauss s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Goretex? Pamatujete si definici pojmu Asociace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Skenování? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hiking?

Klíčová slova: přesný výraz, popis, etymologie, synonymum, Richard Strauss, lexikon, popis, význam slova, heslo, hudba, kdo to je, význam pojmu, definice, vysvětlení, wiki, informace

Pojem Richard Strauss je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Richard Strauss na Google.cz

Najít pojem Richard Strauss v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Richard Strauss na Youtube

Zkusit najít frázi Richard Strauss ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Strauss například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Richard Strauss

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Richard Strauss? Kdo to byl Richard Strauss? Kdy se narodil Richard Strauss? Kde se narodil Richard Strauss? Kdy zemřel Richard Strauss? Richard Strauss se nachází v sekci hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Richard Strauss řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Strauss i v jiné kategorii než je hudba.