Kdo je to?
Kdo je Vratislav Mynář? Životopis Vratislav Mynář, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Vratislav Mynář?

Kdo je Vratislav Mynář? Životopis, informace, biografie, politici

Vratislav Mynář je český politik, podnikatel a také vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Miloše Zemana.
Vystudoval VUT v Brně.
Po zvolení Miloše Zemana českým prezidentem se v roce 2013 stal Vratislav Mynář vedoucím Kanceláře prezidenta republiky, a tu vedl po oba Zemanovy mandáty. V souvislosti s tímto postem je spojována řada skandálů. Mynář nezískal od BIS bezpečnostní prověrku, kterou pro výkon své funkce potřeboval. Další kauzy se týkaly těžby a neprůhledných zakázek v Lánské oboře. Mynář byl také podezírán z toho, že se pokoušel během osobních setkání ovlivňovat soudce. Další kontroverze vznikly v roce 2021 během hospitalizace prezidenta Miloše Zemana, kdy Kancelář prezidenta republiky odmítala poskytovat veřejnosti a Parlamentu informace o prezidentově zdravotním stavu. Prezidentovi spolupracovníci navíc čelili podezření, že prezidentem manipulují, jednají za něj, nebo dokonce zfalšovali jeho podpis.
Politicky Vratislav Mynář působil jako předseda Strany práv občanů - Zemanovců, nepodařilo se mu však s touto stranou uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013. Nicméně od roku 2006 je zastupitelem obce Osvětimany a krátce působil také jako zastupitel Zlínského kraje.
Jako podnikatel se podílel na řadě projektů, které měly neprůhledné financování nebo vzbuzovaly jiné kontroverze a otázky. Za machinace s dotacemi na dostavbu penzionu v Osvětimanech čelil trestnímu stíhání.Kdo je Vratislav Mynář? Životopis Vratislav Mynář, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Vratislav Mynář

Národnost: česká
Datum narození: 23. června 1967
Místo narození: Kyjov

Líbí se stručný životopis s osobou Vratislav Mynář? Pak se podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Novověk? Vzpomněli byste si na význam slova Konzola? Vzpomněli byste si co znamená slovo VKontaktě? Znáte definici termínu Reportáž?

Klíčová slova: životopis, místo narození, popis, biografie, politici, kdy se narodil Vratislav Mynář?, život, politici, národnost, osobnost, zajímavosti, informace, Vratislav Mynář, lexikon, Vratislav Mynář, osobnosti

Pojem Vratislav Mynář je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Vratislav Mynář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Vratislav Mynář ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Vratislav Mynář na Youtube

Najít slovo Vratislav Mynář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Vratislav Mynář ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vratislav Mynář například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Vratislav Mynář? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Vratislav Mynář? Kdy se narodil Vratislav Mynář? Kde se narodil Vratislav Mynář? Vratislav Mynář se nachází v kategorii Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Vratislav Mynář dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vratislav Mynář i v jiné kategorii než je politici.