Kdo je to?
Kdo je Vratislav Mynář? Životopis Vratislav Mynář, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Vratislav Mynář?

Kdo je Vratislav Mynář? Životopis, informace, biografie, politici

Vratislav Mynář je český politik, podnikatel a také vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Miloše Zemana.
Vystudoval VUT v Brně.
Po zvolení Miloše Zemana českým prezidentem se v roce 2013 stal Vratislav Mynář vedoucím Kanceláře prezidenta republiky, a tu vedl po oba Zemanovy mandáty. V souvislosti s tímto postem je spojována řada skandálů. Mynář nezískal od BIS bezpečnostní prověrku, kterou pro výkon své funkce potřeboval. Další kauzy se týkaly těžby a neprůhledných zakázek v Lánské oboře. Mynář byl také podezírán z toho, že se pokoušel během osobních setkání ovlivňovat soudce. Další kontroverze vznikly v roce 2021 během hospitalizace prezidenta Miloše Zemana, kdy Kancelář prezidenta republiky odmítala poskytovat veřejnosti a Parlamentu informace o prezidentově zdravotním stavu. Prezidentovi spolupracovníci navíc čelili podezření, že prezidentem manipulují, jednají za něj, nebo dokonce zfalšovali jeho podpis.
Politicky Vratislav Mynář působil jako předseda Strany práv občanů - Zemanovců, nepodařilo se mu však s touto stranou uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013. Nicméně od roku 2006 je zastupitelem obce Osvětimany a krátce působil také jako zastupitel Zlínského kraje.
Jako podnikatel se podílel na řadě projektů, které měly neprůhledné financování nebo vzbuzovaly jiné kontroverze a otázky. Za machinace s dotacemi na dostavbu penzionu v Osvětimanech čelil trestnímu stíhání.Kdo je Vratislav Mynář? Životopis Vratislav Mynář, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Vratislav Mynář

Národnost: česká
Datum narození: 23. června 1967
Místo narození: Kyjov

Zaujala vás biografie osobnosti Vratislav Mynář? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Mozaika? Víte, co je to Stélka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Squash? Rozumíte pojmu Arachnofobie?

Klíčová slova: kde se narodil Vratislav Mynář?, politici, informace, narození, osobnost, Vratislav Mynář, národnost, biografie, zajímavosti, osobnosti, místo narození, wikipedie, wiki, popis, životopis, politici

Pojem Vratislav Mynář je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Vratislav Mynář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Vratislav Mynář ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Vratislav Mynář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Vratislav Mynář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Vratislav Mynář na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vratislav Mynář například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Vratislav Mynář? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Vratislav Mynář? Kdy se narodil Vratislav Mynář? Kde se narodil Vratislav Mynář? Vratislav Mynář je v kategorii Politici

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Vratislav Mynář kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vratislav Mynář i v jiné kategorii než je politici.