Kdo je to?
Kdo je David Jurásek? Životopis David Jurásek, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

David Jurásek

Kdo je David Jurásek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

David Jurásek je český profesionální fotbalový obránce a reprezentant, který v současné době hájí barvy portugalského velkoklubu Benfica Lisabon. Jurásek se narodil v srpnu 2000 v Uherském Hradišti a vyrůstal v nedaleké obci Dolní Němčí.
V mládí začal hrát Jurásek fotbal za Dolní Němčí, odkud v roce 2009 odešel do mládežnického klubu Slovácko, které sídlí v Uherském Hradišti. Ve Slovácku působil David v letech 2009-2015. Mezi lety 2016-2019 hrál za brněnskou Zbrojovku. Mezi muži debutoval v sezóně 2019/2020. Odehrál šest utkání a následně putoval do druholigového klubu 1. SK Prostějov, kde během sezóny 2020/2021 odehrál jako levý záložník 25 zápasů a připsal si tři branky.
Za své výkony v Prostějově si Jurásek vysloužil přestup do prvoligového týmu FK Mladá Boleslav. V Boleslavi se však dlouho neohřál. V polovině sezóny 2021/2022 si jej po skvělých výkonech na pozici levý obránce vyhlédla SK Slavia Praha, se kterou podepsal čtyřletou smlouvu.
Jurásek ve Slávii odehrál celkem jeden a půl sezóny. Na konci sezóny 2022/2023 se radoval ze zisku českého fotbalového poháru. Po sezóně obdržel také ocenění Objev sezóny 2022/2023 Fortuna Ligy.
Měly o něj zájem evropské týmy jako Wolfsburg, RB Lipsko, Nice a Benfica Lisabon. Nakonec se rozhodl pro portugalskou Benficu Lisabon, se kterou podepsal pětiletý kontrakt. Jeho spoluhráčem je nyní např. argentinský mistr světa z roku 2022 Ángel Di María. V srpnu 2023 získal Jurásek s klubem první trofej, a to Portugalský superpohár, když porazili FC Porto 2:0.
David Jurásek dostal šanci reprezentovat Česko roku 2017. Připojil se k reprezentaci do 17 let. V roce 2021 debutoval v reprezentaci do 21 let. Mezi seniory se poprvé ukázal v březnu 2023 v kvalifikačním zápase na Mistrovství Evropy proti Polsku v pražském Edenu. Odehrál celý zápas a připsal si také asistenci.Kdo je David Jurásek? Životopis David Jurásek, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě David Jurásek

Národnost: česká
Datum narození: 7. 8. 2000
Místo narození: Uherské Hradiště, Česká republika

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou David Jurásek sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Lordóza? Víte co je Asertivita? Víte co je Manýrismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tachykardie?

Klíčová slova: narození, sport, wiki, kdy se narodil David Jurásek?, osobnost, datum narození, David Jurásek, wikipedie, informace, zajímavosti, David Jurásek, popis, sport, místo narození, vysvětlení, biografie

Pojem David Jurásek je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz David Jurásek na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo David Jurásek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz David Jurásek ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi David Jurásek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz David Jurásek na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo David Jurásek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je David Jurásek? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to David Jurásek? Kdy se narodil David Jurásek? Kde se narodil David Jurásek? David Jurásek patří do kategorie Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka David Jurásek třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Jurásek i v jiné kategorii než je sport.