Kdo je to?
Kdo je Artěmij Panarin? Životopis Artěmij Panarin, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Artěmij Panarin

Kdo je Artěmij Panarin? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Artěmij Panarin je ruský hokejový útočník a reprezentant, hrající v současnosti za New York Rangers v NHL. Narodil se v ruském městě Korkino a hokej začal hrát v 5 letech. K hokeji ho přivedl jeho děda. Panarin začal navštěvovat hokejovou školu, která patřila městskému hokejovému klubu Traktor Čeljabinsk.
Když nebyl v roce 2010 draftován do zámořské NHL, započal Panarin kariéru v týmu HC Vityaz Chekhov, hrající ruskou KHL. Po čtyřech letech přestoupil do ruského klubu SKA Saint Petersburg. V jeho třetí a poslední sezóně vyhrál s týmem ligový titul (2014/15) a byl nominován do all-star týmu sezóny.
Panarin přestoupil v roce 2015 do klubu Chicago Blackhawks z NHL, kde podepsal dvouletý kontrakt. Během první sezóny Panarin nasbíral 77 kanadských bodů (30 gólů a 47 asistencí) a získal cenu Calder Memorial Trophy v kategorii nováček roku. I přes střelecky úspěšnou následující sezónu byl Panarin vyměněn do klubu Columbus Blue Jacket, kde působil od sezóny 2017/18. V první sezóně získal 82 bodů a stanovil tak nový rekord klubu. O rok později rekord zvednul na 87 bodů za sezónu. Po dvou letech Panarin skončil i v Columbusu a podepsal sedmiletý kontrakt s New York Rangers. V jeho prvním roce (2019/2020) v dresu Rangers zvýšil svůj rekord v počtu bodů za jednu sezónu na 95 (32 gólů a 63 asistencí).
S ruskou reprezentací hrával Panarin již za juniory a v roce 2011 s týmem vyhrál Mistrovství světa juniorů. Za seniorskou reprezentaci debutoval v roce 2013. Na světovém šampionátu v roce 2015 s týmem získal stříbrnou medaili, následující dva turnaje po sobě získal bronzové medaile (2016, 2017).Kdo je Artěmij Panarin? Životopis Artěmij Panarin, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Artěmij Panarin

Národnost: ruská
Datum narození: 30. 10. 1991
Místo narození: Korkino, Ruská federace

Sdílejte tuto stránku s osobností Artěmij Panarin s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Oltář? Víte co je Běhaci diktát? Vzpomněli byste si co znamená slovo Keramika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čatní?

Klíčová slova: kde se narodil Artěmij Panarin?, kdy se narodil Artěmij Panarin?, Artěmij Panarin, wiki, kdo je Artěmij Panarin?, Artěmij Panarin, popis, sport, datum narození, život, narození, osobnost, vysvětlení, národnost, wikipedie, zajímavosti

Pojem Artěmij Panarin je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Artěmij Panarin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Artěmij Panarin na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Artěmij Panarin ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Artěmij Panarin ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Artěmij Panarin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Artěmij Panarin například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Artěmij Panarin?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Artěmij Panarin? Kdy se narodil Artěmij Panarin? Kde se narodil Artěmij Panarin? Artěmij Panarin patří do kategorie Sport

Kategorie sport, vodní pólistka, artěmij Panarin, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Artěmij Panarin řekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Artěmij Panarin i v jiné kategorii než je sport.