Kdo je to?
Kdo je Artěmij Panarin? Životopis Artěmij Panarin, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Artěmij Panarin?

Kdo je Artěmij Panarin? Životopis, informace, biografie, sport

Artěmij Panarin je ruský hokejový útočník a reprezentant, hrající v současnosti za New York Rangers v NHL. Narodil se v ruském městě Korkino a hokej začal hrát v 5 letech. K hokeji ho přivedl jeho děda. Panarin začal navštěvovat hokejovou školu, která patřila městskému hokejovému klubu Traktor Čeljabinsk.
Když nebyl v roce 2010 draftován do zámořské NHL, započal Panarin kariéru v týmu HC Vityaz Chekhov, hrající ruskou KHL. Po čtyřech letech přestoupil do ruského klubu SKA Saint Petersburg. V jeho třetí a poslední sezóně vyhrál s týmem ligový titul (2014/15) a byl nominován do all-star týmu sezóny.
Panarin přestoupil v roce 2015 do klubu Chicago Blackhawks z NHL, kde podepsal dvouletý kontrakt. Během první sezóny Panarin nasbíral 77 kanadských bodů (30 gólů a 47 asistencí) a získal cenu Calder Memorial Trophy v kategorii nováček roku. I přes střelecky úspěšnou následující sezónu byl Panarin vyměněn do klubu Columbus Blue Jacket, kde působil od sezóny 2017/18. V první sezóně získal 82 bodů a stanovil tak nový rekord klubu. O rok později rekord zvednul na 87 bodů za sezónu. Po dvou letech Panarin skončil i v Columbusu a podepsal sedmiletý kontrakt s New York Rangers. V jeho prvním roce (2019/2020) v dresu Rangers zvýšil svůj rekord v počtu bodů za jednu sezónu na 95 (32 gólů a 63 asistencí).
S ruskou reprezentací hrával Panarin již za juniory a v roce 2011 s týmem vyhrál Mistrovství světa juniorů. Za seniorskou reprezentaci debutoval v roce 2013. Na světovém šampionátu v roce 2015 s týmem získal stříbrnou medaili, následující dva turnaje po sobě získal bronzové medaile (2016, 2017).Kdo je Artěmij Panarin? Životopis Artěmij Panarin, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Artěmij Panarin

Národnost: ruská
Datum narození: 30. 10. 1991
Místo narození: Korkino, Ruská federace

Zaujala vás biografie osobnosti Artěmij Panarin? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Šambala? Pamatujete si definici pojmu Rodinný dům? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kancionál? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fenomenologie?

Klíčová slova: národnost, wiki, místo narození, zajímavosti, wikipedie, sport, Artěmij Panarin, lexikon, narození, popis, osobnost, kdo je Artěmij Panarin?, sport, život, Artěmij Panarin, osobnosti

Pojem Artěmij Panarin je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Artěmij Panarin ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Artěmij Panarin ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Artěmij Panarin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Artěmij Panarin na Youtube

Vyhledat heslo Artěmij Panarin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Artěmij Panarin například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Artěmij Panarin? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Artěmij Panarin? Kdy se narodil Artěmij Panarin? Kde se narodil Artěmij Panarin? Artěmij Panarin je v kategorii Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Artěmij Panarin třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Artěmij Panarin i v jiné kategorii než je sport.