Kdo je to?
Kdo je Artěmij Panarin? Životopis Artěmij Panarin, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Artěmij Panarin?

Kdo je Artěmij Panarin? Životopis, informace, biografie, sport

Artěmij Panarin je ruský hokejový útočník a reprezentant, hrající v současnosti za New York Rangers v NHL. Narodil se v ruském městě Korkino a hokej začal hrát v 5 letech. K hokeji ho přivedl jeho děda. Panarin začal navštěvovat hokejovou školu, která patřila městskému hokejovému klubu Traktor Čeljabinsk.
Když nebyl v roce 2010 draftován do zámořské NHL, započal Panarin kariéru v týmu HC Vityaz Chekhov, hrající ruskou KHL. Po čtyřech letech přestoupil do ruského klubu SKA Saint Petersburg. V jeho třetí a poslední sezóně vyhrál s týmem ligový titul (2014/15) a byl nominován do all-star týmu sezóny.
Panarin přestoupil v roce 2015 do klubu Chicago Blackhawks z NHL, kde podepsal dvouletý kontrakt. Během první sezóny Panarin nasbíral 77 kanadských bodů (30 gólů a 47 asistencí) a získal cenu Calder Memorial Trophy v kategorii nováček roku. I přes střelecky úspěšnou následující sezónu byl Panarin vyměněn do klubu Columbus Blue Jacket, kde působil od sezóny 2017/18. V první sezóně získal 82 bodů a stanovil tak nový rekord klubu. O rok později rekord zvednul na 87 bodů za sezónu. Po dvou letech Panarin skončil i v Columbusu a podepsal sedmiletý kontrakt s New York Rangers. V jeho prvním roce (2019/2020) v dresu Rangers zvýšil svůj rekord v počtu bodů za jednu sezónu na 95 (32 gólů a 63 asistencí).
S ruskou reprezentací hrával Panarin již za juniory a v roce 2011 s týmem vyhrál Mistrovství světa juniorů. Za seniorskou reprezentaci debutoval v roce 2013. Na světovém šampionátu v roce 2015 s týmem získal stříbrnou medaili, následující dva turnaje po sobě získal bronzové medaile (2016, 2017).Kdo je Artěmij Panarin? Životopis Artěmij Panarin, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Artěmij Panarin

Národnost: ruská
Datum narození: 30. 10. 1991
Místo narození: Korkino, Ruská federace

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Artěmij Panarin s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Šambala? Vzpomněli byste si co označuje výraz Filipojakubská noc? Vzpomněli byste si co znamená slovo Genius loci? Znáte termín Podmiňovací způsob?

Klíčová slova: wiki, kdy se narodil Artěmij Panarin?, život, biografie, Artěmij Panarin, osobnost, wikipedie, kde se narodil Artěmij Panarin?, kdo je Artěmij Panarin?, Artěmij Panarin, osobnosti, životopis, lexikon, popis, vysvětlení, informace

Pojem Artěmij Panarin je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Artěmij Panarin doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Artěmij Panarin na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Artěmij Panarin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Artěmij Panarin ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Artěmij Panarin ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Artěmij Panarin ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Artěmij Panarin například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Artěmij Panarin?

Právě jste zjistili Kdo je to Artěmij Panarin? Kdy se narodil Artěmij Panarin? Kde se narodil Artěmij Panarin? Artěmij Panarin patří do sekce Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Artěmij Panarin třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Artěmij Panarin i v jiné kategorii než je sport.