Kdo je to?
Kdo je Jan Jankovský? Životopis Jan Jankovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jan Jankovský?

Kdo je Jan Jankovský? Životopis, informace, biografie, herectví

Český herec Jan Jankovský se narodil 18. dubna 1983 v Praze. Diváci jej mohou znát z romantického filmu Chyby nebo z oblíbeného komediálního seriálu MOST!.
Vystudoval hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a po absolvování působil jako hostující herec v Národním divadle, v Městských divadlech pražských, v Divadle ABC, v Divadle v Celetné a ve Švandově divadle.
V roce 2005 se stal součástí Činoherního studia v Ústí nad Labem a v tomtéž roce získal i jednu z jeho prvních hereckých zkušeností před kamerou, kterou je epizodní role v nekonečném seriálu Ulice.
Kvůli své vizáži je často obsazován do rolí nacistů nebo lidí závislých na návykových látkách. Proto si zahrál mnoho epizodních rolí v kriminálkách jako je Kriminálka Anděl, V.I.P. vraždy, Policie Modrava, Dáma a Král nebo Specialisté. Větší roli mechanika Ríši si zahrál v seriálu MOST! a objevil se i v seriálu Chlap, Devadesátky, Král Šumavy a v mnoha dalších.
Hned svou první hlavní rolí ve filmu Chyby obdržel nominaci na Českého lva.
Později se objevil i v celé řadě dalších filmů. V roce 2009 to byl snímek Protektor, Alois Nebel, Poslední cyklista, Antropoid nebo Balada o pilotovi. V roce 2023 budou uvedeny filmy s Janek Jankovským Zablácené boty, Citlivý člověk a Bod obnovy.
Není pouze hercem, ale mezi jeho velkou zálibu patří i hudba. Je jedním ze zakladatelů hudební skupiny Gambrz Reps a v mládí byl dokonce frontmanem hip-hopové kapely Projekt-III.
V současné době účinkuje v inscenacích Činoherního studia v Ústí nad Labem Čarodějův učeň, Konference ve Wannsee a Pašijová hra aneb O tom slavném zmrtvýchvstání.Kdo je Jan Jankovský? Životopis Jan Jankovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jan Jankovský

Národnost: československá, česká
Datum narození: 18. dubna 1983
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Jankovský? s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Rentiér? Rozumíte pojmu Perioda? Rozumíte pojmu Pandemie? Znáte pojem Karenční doba?

Klíčová slova: osobnosti, biografie, Jan Jankovský, kdy se narodil Jan Jankovský?, vysvětlení, místo narození, lexikon, Jan Jankovský, datum narození, informace, kde se narodil Jan Jankovský?, popis, herectví, život, wikipedie, národnost

Pojem Jan Jankovský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jan Jankovský

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Jankovský ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Jan Jankovský na Google.cz

Najít termín Jan Jankovský ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Jan Jankovský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Jan Jankovský ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Jankovský například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Jan Jankovský?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Jankovský? Kdy se narodil Jan Jankovský? Kde se narodil Jan Jankovský? Jan Jankovský patří do kategorie Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Jankovský třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Jankovský i v jiné kategorii než je herectví.