Kdo je to?
Kdo je Jan Jankovský? Životopis Jan Jankovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Jankovský

Kdo je Jan Jankovský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Český herec Jan Jankovský se narodil 18. dubna 1983 v Praze. Diváci jej mohou znát z romantického filmu Chyby nebo z oblíbeného komediálního seriálu MOST!.
Vystudoval hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a po absolvování působil jako hostující herec v Národním divadle, v Městských divadlech pražských, v Divadle ABC, v Divadle v Celetné a ve Švandově divadle.
V roce 2005 se stal součástí Činoherního studia v Ústí nad Labem a v tomtéž roce získal i jednu z jeho prvních hereckých zkušeností před kamerou, kterou je epizodní role v nekonečném seriálu Ulice.
Kvůli své vizáži je často obsazován do rolí nacistů nebo lidí závislých na návykových látkách. Proto si zahrál mnoho epizodních rolí v kriminálkách jako je Kriminálka Anděl, V.I.P. vraždy, Policie Modrava, Dáma a Král nebo Specialisté. Větší roli mechanika Ríši si zahrál v seriálu MOST! a objevil se i v seriálu Chlap, Devadesátky, Král Šumavy a v mnoha dalších.
Hned svou první hlavní rolí ve filmu Chyby obdržel nominaci na Českého lva.
Později se objevil i v celé řadě dalších filmů. V roce 2009 to byl snímek Protektor, Alois Nebel, Poslední cyklista, Antropoid nebo Balada o pilotovi. V roce 2023 budou uvedeny filmy s Janek Jankovským Zablácené boty, Citlivý člověk a Bod obnovy.
Není pouze hercem, ale mezi jeho velkou zálibu patří i hudba. Je jedním ze zakladatelů hudební skupiny Gambrz Reps a v mládí byl dokonce frontmanem hip-hopové kapely Projekt-III.
V současné době účinkuje v inscenacích Činoherního studia v Ústí nad Labem Čarodějův učeň, Konference ve Wannsee a Pašijová hra aneb O tom slavném zmrtvýchvstání.Kdo je Jan Jankovský? Životopis Jan Jankovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jan Jankovský

Národnost: československá, česká
Datum narození: 18. dubna 1983
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Jankovský sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Hibernace? Pamatujete si definici pojmu Cidlina? Rozumíte pojmu Bloody Mary? Vzpomněli byste si co znamená slovo Výklenek?

Klíčová slova: Jan Jankovský, kde se narodil Jan Jankovský?, wikipedie, lexikon, wiki, narození, národnost, vysvětlení, život, biografie, popis, datum narození, kdy se narodil Jan Jankovský?, životopis, herectví, informace

Pojem Jan Jankovský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jan Jankovský zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Jan Jankovský ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Jan Jankovský ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Jan Jankovský ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Jan Jankovský ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Jan Jankovský na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Jankovský například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Jankovský

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Jan Jankovský? Kdy se narodil Jan Jankovský? Kde se narodil Jan Jankovský? Jan Jankovský je v sekci Herectví

Kategorie herectví, bruneta kudrny, jan Jankovský, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Jankovský řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Jankovský i v jiné kategorii než je herectví.