Kdo je to?
Kdo je to Mrzák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mrzák? Lidé, hanlivé

Mrzák

Co znamená a jaký je význam slova Mrzák?

Mrzák je hanlivé označení pro člověka, který má tělesné či duševní postižení, újmu na zdraví, která oomezuje v práci či v běžnem životě. Mrzák může být od narození nebo se jím může stát po nějakém vážném úrazu, kdy není schopný se sám o sebe plnohodnotně postarat, žit partnerský život, je odkázaný na pomoc druhých. Původ slova najdeme v přídavném jméně mrzutý, k němuž se přidá přípona -ák, a vznikne podstatné jméno rodu mužského mrzák. Synonyma pro slovo „mrzák“ jsou kripl, invalida, nemohoucí, neduživec, ubožák, lazar, chudák, chudáček, mrzáček, lapiduch, marod, postiženec, pacoš, pacient, churavec, kriplík, nebožák, chudinka, chuděra, mrzačka, žebrák, mizera, žebrota.


Kdo je to Mrzák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mrzák? Lidé, hanlivé

Uvedený text s definicí slova Mrzák můžete samozřejmě sdílet s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Přírodnina? Znáte pojem Satisfakce? Znáte pojem Cesmína? Vzpomenete si na definici slova Avízo?

Klíčová slova: termín, původ slova, přesný výraz, Mrzák, lexikon, slovo, popis, význam pojmu, hanlivé, heslo, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, hanlivé, formulace, informace

Pojem Mrzák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Mrzák v dalších zdrojích

Hledat termín Mrzák ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Mrzák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mrzák na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mrzák ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Mrzák na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrzák například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Mrzák, definice, vysvětlení pojmu

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Mrzák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mrzák? Definice pojmu Mrzák je v sekci Hanlivé

Kategorie hanlivé, bláznivá holka, mrzák, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste též hledat informace výraz, definici, slovo, termín řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Mrzák hledat i v jiných kategoriích (než hanlivé).