Kdo je to?
Kdo je to Volič? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Volič? Lidé, politika

Volič

Jaký je význam slova Volič? Co to znamená?

Volič je osoba, která se účastní volby.
V moderním kontextu jde obvykle o osoby, které se svým voličským hlasem podílejí na rozhodování o rozdělení moci ve státě prostřednictvím voleb.
V České republice se voliči mohou účastnit parlamentních, senátních a prezidentských voleb a dále voleb do Evropského parlamentu a do obecních a krajských zastupitelstev. Volit u nás může každá svéprávné osoba starší 18 let.
Volič předepsaným způsobem předá svůj hlas (typicky volební lístek s vybranou stranou či kandidátem vhodí do zapečetěné volební urny), a ten je následně započítán do celkového počtu hlasů. Volební systémy se mohou lišit podle konkrétní země i podle konkrétní volby (například přímé a nepřímé; jedno-či vícekolové apod.) Svobodné volby jsou jedním z hlavních pilířů demokratického státu.
Teoreticky je možné termín volič/volička vztáhnout i na jiné situace, ve kterých se vybírá z několika možností či se například volí osoby na určité posty, nebývá to však úplně zvykem.Kdo je to Volič? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Volič? Lidé, politika

Tento text (Volič) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Krédo? Víte co je Pomologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cidlina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Workoholik?

Klíčová slova: etymologie, vysvětlení, popis, význam, odborný výraz, informace, co znamená, význam slova, přesný výraz, Volič, formulace, význam pojmu, původ slova, synonymum, přesný výraz, heslo

Pojem Volič je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat frázi Volič ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Volič ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Volič ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Volič na Youtube

Najít termín Volič ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Volič například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Volič

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Volič? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Volič? Definice pojmu Volič patří do kategorie Politika

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste též najít informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Volič v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je politika.