Kdo je to?
Kdo byl Alfred Jodl? Životopis Alfred Jodl, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Alfred Jodl?

Kdo byl Alfred Jodl? Životopis, informace, biografie, zločin

Alfred Jodl byl vysoce postavený důstojník za nacistické vlády a válečný zločinec. V Mnichově vystudoval vojenskou kadetní školu a na začátku první světové války sloužil na západní frontě. V bojích byl zraněn a za odvahu získal vyznamenání Železný kříž druhé třídy. Ke konci války už byl důstojníkem a za další statečné činy obdržel Železný kříž první třídy. Po ukončení první světové války v roce 1918 zůstal u armády a postupně stoupal ve vojenské hierarchii.
S nacisty zpočátku aktivně nesympatizoval a s Hitlerem se poprvé setkal až po nástupu nacistů k moci. Jako voják plnil rozkazy a podílel se na přípravách k druhé světové válce. Před napadením Polska byl jmenován náčelníkem operačního štábu a v této funkci se účastnil invaze do Dánska a Norska. Během dalších etap války vydal z vlastní iniciativy rozkazy, dle kterých byli partyzáni nebo sovětští důstojníci zastřeli bez soudu. V nacistickém vedení se loajálnímu Jodlovi dařilo, vypracoval se až na generálplukovníka a byl vyznamenán Rytířským křížem Železného kříže.
Na konci druhé světové války patřil mezi nacisty, kteří podepsali německou kapitulaci. Následně byl zatčen a souzen Mezinárodním vojenským tribunálem v Norimberku. Soudci se zaměřili na jeho aktivní přípravu invazí a na tvrdé rozkazy, které nařizovaly hromadné popravy bez soudu. Jodl po vzoru ostatních nacistů odmítal jakoukoli vinu, ale soud jej shledal vinným a odsoudil k trestu smrti oběšením.Kdo byl Alfred Jodl? Životopis Alfred Jodl, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Alfred Jodl

Národnost: německá
Datum narození: 10. květen 1890
Místo narození: Würzburg, Německo
Datum úmrtí: 16. říjen 1946

Tento text (Alfred Jodl) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Motúčko? Víte, co je to Rovnoběžka? Vzpomenete si na definici slova Daňový rezident? Rozumíte pojmu Služební cesta?

Klíčová slova: biografie, osobnosti, datum narození, nežijící, kdo to je, popis, kdo je Alfred Jodl?, národnost, místo narození, zločin, životopis, kdy se narodil Alfred Jodl?, osobnost, wikipedie, lexikon, národnost

Pojem Alfred Jodl je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Alfred Jodl v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Alfred Jodl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Alfred Jodl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Alfred Jodl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Alfred Jodl ve Wikislovníku

Najít pojem Alfred Jodl na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Jodl například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alfred Jodl

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Alfred Jodl? Kdy se narodil Alfred Jodl? Kde se narodil Alfred Jodl? Kdy zemřel Alfred Jodl? Alfred Jodl patří do kategorie Zločin

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Alfred Jodl řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Jodl i v jiné kategorii než je zločin.