Kdo je to?
Kdo byl Alfred Jodl? Životopis Alfred Jodl, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Alfred Jodl

Kdo byl Alfred Jodl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Alfred Jodl byl vysoce postavený důstojník za nacistické vlády a válečný zločinec. V Mnichově vystudoval vojenskou kadetní školu a na začátku první světové války sloužil na západní frontě. V bojích byl zraněn a za odvahu získal vyznamenání Železný kříž druhé třídy. Ke konci války už byl důstojníkem a za další statečné činy obdržel Železný kříž první třídy. Po ukončení první světové války v roce 1918 zůstal u armády a postupně stoupal ve vojenské hierarchii.
S nacisty zpočátku aktivně nesympatizoval a s Hitlerem se poprvé setkal až po nástupu nacistů k moci. Jako voják plnil rozkazy a podílel se na přípravách k druhé světové válce. Před napadením Polska byl jmenován náčelníkem operačního štábu a v této funkci se účastnil invaze do Dánska a Norska. Během dalších etap války vydal z vlastní iniciativy rozkazy, dle kterých byli partyzáni nebo sovětští důstojníci zastřeli bez soudu. V nacistickém vedení se loajálnímu Jodlovi dařilo, vypracoval se až na generálplukovníka a byl vyznamenán Rytířským křížem Železného kříže.
Na konci druhé světové války patřil mezi nacisty, kteří podepsali německou kapitulaci. Následně byl zatčen a souzen Mezinárodním vojenským tribunálem v Norimberku. Soudci se zaměřili na jeho aktivní přípravu invazí a na tvrdé rozkazy, které nařizovaly hromadné popravy bez soudu. Jodl po vzoru ostatních nacistů odmítal jakoukoli vinu, ale soud jej shledal vinným a odsoudil k trestu smrti oběšením.Kdo byl Alfred Jodl? Životopis Alfred Jodl, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Alfred Jodl

Národnost: německá
Datum narození: 10. květen 1890
Místo narození: Würzburg, Německo
Datum úmrtí: 16. říjen 1946

Tento text (Alfred Jodl) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Adventní kalendář? Víte co je Komparace? Vzpomenete si na definici slova Kolovrat? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dark web?

Klíčová slova: Alfred Jodl, lexikon, informace, životopis, místo narození, zločin, kdo je Alfred Jodl?, národnost, nežijící, datum úmrtí, osobnosti, popis, narození, kdy se narodil Alfred Jodl?, osobnost, Alfred Jodl

Pojem Alfred Jodl je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Alfred Jodl ve Wikislovníku

Hledat pojem Alfred Jodl na Google obrázcích

Zkusit najít termín Alfred Jodl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alfred Jodl ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Alfred Jodl ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Jodl například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Alfred Jodl? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Alfred Jodl? Kdy se narodil Alfred Jodl? Kde se narodil Alfred Jodl? Kdy zemřel Alfred Jodl? Alfred Jodl patří do kategorie Zločin

Kategorie zločin, zbraň v pouzdře, alfred Jodl, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Alfred Jodl kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Jodl i v jiné kategorii než je zločin.