Kdo je to?
Kdo byl Alfred Jodl? Životopis Alfred Jodl, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Alfred Jodl?

Kdo byl Alfred Jodl? Životopis, informace, biografie, zločin

Alfred Jodl byl vysoce postavený důstojník za nacistické vlády a válečný zločinec. V Mnichově vystudoval vojenskou kadetní školu a na začátku první světové války sloužil na západní frontě. V bojích byl zraněn a za odvahu získal vyznamenání Železný kříž druhé třídy. Ke konci války už byl důstojníkem a za další statečné činy obdržel Železný kříž první třídy. Po ukončení první světové války v roce 1918 zůstal u armády a postupně stoupal ve vojenské hierarchii.
S nacisty zpočátku aktivně nesympatizoval a s Hitlerem se poprvé setkal až po nástupu nacistů k moci. Jako voják plnil rozkazy a podílel se na přípravách k druhé světové válce. Před napadením Polska byl jmenován náčelníkem operačního štábu a v této funkci se účastnil invaze do Dánska a Norska. Během dalších etap války vydal z vlastní iniciativy rozkazy, dle kterých byli partyzáni nebo sovětští důstojníci zastřeli bez soudu. V nacistickém vedení se loajálnímu Jodlovi dařilo, vypracoval se až na generálplukovníka a byl vyznamenán Rytířským křížem Železného kříže.
Na konci druhé světové války patřil mezi nacisty, kteří podepsali německou kapitulaci. Následně byl zatčen a souzen Mezinárodním vojenským tribunálem v Norimberku. Soudci se zaměřili na jeho aktivní přípravu invazí a na tvrdé rozkazy, které nařizovaly hromadné popravy bez soudu. Jodl po vzoru ostatních nacistů odmítal jakoukoli vinu, ale soud jej shledal vinným a odsoudil k trestu smrti oběšením.Kdo byl Alfred Jodl? Životopis Alfred Jodl, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Alfred Jodl

Národnost: německá
Datum narození: 10. květen 1890
Místo narození: Würzburg, Německo
Datum úmrtí: 16. říjen 1946

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alfred Jodl s jinými lidmina sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Ambulance? Vzpomenete si na definici slova Oxidační stres? Vzpomenete si na definici slova Promoření? Vzpomněli byste si na význam slova CRP?

Klíčová slova: informace, kdo je Alfred Jodl?, kdo to je, biografie, narození, zločin, zajímavosti, lexikon, popis, kde se narodil Alfred Jodl?, wiki, vysvětlení, život, Alfred Jodl, Alfred Jodl, zločin

Pojem Alfred Jodl je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Alfred Jodl

Zkusit najít Alfred Jodl ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Alfred Jodl ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Alfred Jodl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Alfred Jodl na Google.cz

Vyhledat výraz Alfred Jodl ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfred Jodl například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alfred Jodl

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Alfred Jodl? Kdy se narodil Alfred Jodl? Kde se narodil Alfred Jodl? Kdy zemřel Alfred Jodl? Alfred Jodl se nachází v sekci Zločin

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alfred Jodl např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alfred Jodl i v jiné kategorii než je zločin.