Kdo je to?
Kdo je Jiří Dvořák? Životopis Jiří Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jiří Dvořák

Kdo je Jiří Dvořák? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiří Dvořák je český herec.
Vystudoval JAMU a následně začal hrát na prknech brněnských divadel, dlouhodobě působil především v Městském divadle Brno. Poté přešel do angažmá v Divadle na Vinohradech. Ztvárnil například hlavní roli v Shakespearově Jindřichu IV., Cyrana, Macbetha či Salieriho ve slavném Amadeovi.
Televizní diváci mohli Jiřího Dvořáka poprvé zaznemanet v hlavní roli ve válečném romantickém snímku Vůně vanilky z roku 2001. O rok později zářil v kriminálce Jiřího Stracha Vyvraždění rodiny Greenů a tato spolupráce se ukázala pro Dvořáka jako klíčová. V roce 2005 hrál ve Strachově pohádce Anděl Páně svou zřejmě nejpopulárnější roli - čerta Uriáše, stejné úlohy se ujal v pokračování této pohádky v roce 2016. V plodné spolupráci Strach s Dvořákem pokračovali i nadále - vznikl tak válečný film Operace Silver A (2007) či komedie s normalizační atmosférou Osmy (2014) a několik mysteriózních detektivních seriálů (Ďáblova lest,2009; Ztracená brána, 2012 a Labyrint, 2017).
Z další snímků, v nichž jsme mohli Dvořáka vidět, zmiňme ještě třeba pohádku Štastný smolař (2012) či Baladu o pilotovi (2018). Ze seriálů jsou to potom Ulice, Pojišťovna štěstí, Cesty domů, Dokonalý svět, Atentát, Lynč, Hlava Medúzy aj.
Jeho hlas často slýcháme i v dabingu.
V roce 2018 zvítězil v populární taneční soutěži České televize Stardance...když hvězdy tančí.
Byl ženatý se známou herečkou Barborou Munzarovou.Kdo je Jiří Dvořák? Životopis Jiří Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jiří Dvořák

Národnost: česká
Datum narození: 4. února 1967
Místo narození: Brno

Tento text (Jiří Dvořák) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Trekové kolo? Pamatujete si definici pojmu Chronograf? Rozumíte pojmu Mikrocefalie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Krysí závod?

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, Jiří Dvořák, informace, wikipedie, životopis, narození, život, popis, kdo je Jiří Dvořák?, herectví, osobnost, herectví, kde se narodil Jiří Dvořák?, národnost, Jiří Dvořák

Pojem Jiří Dvořák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Jiří Dvořák ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Jiří Dvořák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Jiří Dvořák ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Dvořák ve Wikimedia Commons

Najít slovo Jiří Dvořák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Dvořák například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Dvořák

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Jiří Dvořák? Kdy se narodil Jiří Dvořák? Kde se narodil Jiří Dvořák? Jiří Dvořák je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Dvořák dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Dvořák i v jiné kategorii než je herectví.