Kdo je to?
Kdo je Jiří Dvořák? Životopis Jiří Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jiří Dvořák

Kdo je Jiří Dvořák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jiří Dvořák je český herec.
Vystudoval JAMU a následně začal hrát na prknech brněnských divadel, dlouhodobě působil především v Městském divadle Brno. Poté přešel do angažmá v Divadle na Vinohradech. Ztvárnil například hlavní roli v Shakespearově Jindřichu IV., Cyrana, Macbetha či Salieriho ve slavném Amadeovi.
Televizní diváci mohli Jiřího Dvořáka poprvé zaznemanet v hlavní roli ve válečném romantickém snímku Vůně vanilky z roku 2001. O rok později zářil v kriminálce Jiřího Stracha Vyvraždění rodiny Greenů a tato spolupráce se ukázala pro Dvořáka jako klíčová. V roce 2005 hrál ve Strachově pohádce Anděl Páně svou zřejmě nejpopulárnější roli - čerta Uriáše, stejné úlohy se ujal v pokračování této pohádky v roce 2016. V plodné spolupráci Strach s Dvořákem pokračovali i nadále - vznikl tak válečný film Operace Silver A (2007) či komedie s normalizační atmosférou Osmy (2014) a několik mysteriózních detektivních seriálů (Ďáblova lest,2009; Ztracená brána, 2012 a Labyrint, 2017).
Z další snímků, v nichž jsme mohli Dvořáka vidět, zmiňme ještě třeba pohádku Štastný smolař (2012) či Baladu o pilotovi (2018). Ze seriálů jsou to potom Ulice, Pojišťovna štěstí, Cesty domů, Dokonalý svět, Atentát, Lynč, Hlava Medúzy aj.
Jeho hlas často slýcháme i v dabingu.
V roce 2018 zvítězil v populární taneční soutěži České televize Stardance...když hvězdy tančí.
Byl ženatý se známou herečkou Barborou Munzarovou.Kdo je Jiří Dvořák? Životopis Jiří Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jiří Dvořák

Národnost: česká
Datum narození: 4. února 1967
Místo narození: Brno

Tento text (Jiří Dvořák) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Tinktura? Víte co je Želatina? Rozumíte pojmu Lambda sonda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Geriatrie?

Klíčová slova: popis, kde se narodil Jiří Dvořák?, narození, život, wiki, kdy se narodil Jiří Dvořák?, osobnosti, biografie, Jiří Dvořák, informace, wikipedie, místo narození, Jiří Dvořák, herectví, lexikon, vysvětlení

Pojem Jiří Dvořák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Jiří Dvořák

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Dvořák ve Wikimedia Commons

Najít termín Jiří Dvořák ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Jiří Dvořák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Jiří Dvořák na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Jiří Dvořák ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Dvořák například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Dvořák

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jiří Dvořák? Kdy se narodil Jiří Dvořák? Kde se narodil Jiří Dvořák? Jiří Dvořák patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, mladík herec, jiří Dvořák, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Dvořák dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Dvořák i v jiné kategorii než je herectví.