Kdo je to?
Kdo je to Václav Neckář? Životopis Václav Neckář, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Václav Neckář?

Kdo je to Václav Neckář? Stručný životopis

Václav Neckář je populární zpěvák a herec. Pochází z umělecké rodiny, jako herec začínal v divadlech v Mostě a v Plzni. Již v té době nahrával pro rozhlas. Působil v divadle Rokoko a v roce 1968 se stal členem pěveckého uskupení Golden Kids (s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou). Později koncertoval se skupinou Bacily.
Jako herec se objevil v hlavních rolích Ostře sledovaných vlaků, Skřivánků na niti nebo Šíleně smutné princezně. Zpíval i filmové písničky. Byl jmenován zasloužilým umělcem. Po sametové revoluci byl Václav Neckář označen za spolupracovníka StB. Po závažném onemocnění se na uměleckou scénu vrátil a byl vyznamenán Milošem Zemanem Medailí za zásluhy I. stupně.Kdo je to Václav Neckář? Životopis Václav Neckář, lidé, osobnosti z hudba

Sdílejte tuto stránku s osobností Václav Neckář s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Václav Neckář

Národnost: česká
Datum narození: 23. října 1943
Místo narození: Praha

Víte, co je to BRICS? Vzpomněli byste si na význam slova Etiologie? Pamatujete si definici pojmu Pohledávka? Znáte pojem Podzemnice olejná?

Klíčová slova: Václav Neckář, synonymum, definice, slovo, význam slova, kdo je Václav Neckář?, přesný význam, co je to Václav Neckář?, informace, hudba, význam pojmu, kdo to je, přesný výraz, popis, pojem

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Václav Neckář?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Václav Neckář? Kdo to byl Václav Neckář? Kdy se narodil Václav Neckář? Kde se narodil Václav Neckář? Václav Neckář je v kategorii hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Václav Neckář kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Neckář i v jiné kategorii než je hudba.