Kdo je to?
Kdo je Martin Donutil? Životopis Martin Donutil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Martin Donutil

Kdo je Martin Donutil? Životopis, informace, biografie, herectví

Martin Donutil se narodil 26. května 1991 v Praze a jeho rodiči jsou Miroslav a Zuzana Donutilová. Martin se na rozdíl od svého staršího bratra Tomáše, které se pustil technickým směrem, vydal v otcových hereckých šlépějích. Sám tvrdí, že si herectví zvolil, protože neměl dobré předpoklady pro studium na gymnáziu.
Své studium na konzervatoři ukončil v roce 2011 absolventským představením Rej. Již v průběhu studia si jej vyhlédl režisér Vladimír Morávek, a díky němu ihned po studiu nastoupil do angažmá do brněnského divadla Husa na provázku. Zde si zahrál i po boku svého otce a diváci jej mohli vidět v mnoha inscenacích včetně hry Amadeus, Ubu králem: Svoboda! A Leoš aneb Tvá nejvěrnější.
Ještě během svého studia hostoval v Národním divadle v Praze, kde vystupoval v představení Sluha dvou pánů po boku svého otce Miroslava Donutila. Martin převzal po herci Janu Hájkovi roli Silvia. Sluha dvou pánů měl derniéru v roce 2016, a proto v divadle po letech skončil i Martin Donutil.
V roce 2014 byl nominován na Cenu divadelní kritiky jako Talent roku.
Již v pouhých šesti letech v roce 1997 začal hrát v seriálu Zdivočelá země, kde ztvárnil postavu vojína Lopatky, a ještě v dětském věku se objevil i v pořadu svého otce 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem.
Prvním filmem, v němž se Martin Donutil objevil, byla romantická komedie Bekyně mniška z roku 2008. O tři roky později si zahrál esesáka v historickém dramatu Lidice. V roce 2012 si střihl menší roličku syna hlavního hrdiny v podání Filipa Blažka v komedii Probudím se včera.
Podílel se také na natáčení pohádky Zázračný nos z roku 2016 a animovaného filmu Myši patří do nebe.
Přestože je Martin Donutil zatím mladý herec a nestihl natočil dlouhý seznam filmů, seriálových rolí má na kontě již poměrně dost. Za zmínku stojí například Hotel Herbich, Josef a Ly, Přešlapy, Cukrárna, Trapasy, Setkání s hvězdou, Nejlepší trapasy, Případy 1. oddělení, Znamení koně a Doktor Martin.
Ústřední roli ztvárnil v seriálu Četníci z Luhačovic, který mapuje formování četnictva v nově vzniklém Československu. Martin Donutil zde ztvárnil mladého četníka Zdeňka Cmírala. V seriálu se objevil po boku Roberta Hájka, Pavla zedníčka, Pavly Tomicové, Ivany Korolové a dalších.
V posledních letech mohli diváci Martina Donutila pravidelně vídat na televizních obrazovkách díky jeho rolím v seriálech Labyrint, Dáma a Král, Specialisté, Hraj něco!, Zákony vlka a Místo zločinu České Budějovice.
V následujícím roce se spolu se svým otcem a partnerkou objeví v mysteriózním seriálu Za domem v lese.
V roce 2022 rozvířila média nešťastná zpráva, že Martin Donutil se svou partnerkou Sárou Affašovou přišli v pokročilém stadiu těhotenství o nenarozeného syna. Stalo se tak v polovině října pouhý den před oficiálním termínem porodu. Těžká životní situaci pár ustál, a ještě v listopadu téhož roku se na Times Square zasnoubili.Kdo je Martin Donutil? Životopis Martin Donutil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Martin Donutil

Národnost: československá, česká
Datum narození: 26. května 1991
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Martin Donutil s jinými lidmina Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Ikona? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zrcadlovka? Vzpomněli byste si na význam slova Potaš? Víte co je Factoring?

Klíčová slova: kdy se narodil Martin Donutil?, osobnosti, herectví, Martin Donutil, vysvětlení, zajímavosti, Martin Donutil, wiki, biografie, kde se narodil Martin Donutil?, národnost, popis, místo narození, životopis, narození, osobnost

Pojem Martin Donutil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Martin Donutil v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Martin Donutil ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Martin Donutil na Google obrázcích

Hledat termín Martin Donutil ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Martin Donutil na Google.cz

Hledat videa s názvem Martin Donutil na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Donutil například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Martin Donutil? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Martin Donutil? Kdy se narodil Martin Donutil? Kde se narodil Martin Donutil? Martin Donutil je v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Martin Donutil dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Donutil i v jiné kategorii než je herectví.