Kdo je to?
Kdo je Dana Homolová? Životopis Dana Homolová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Dana Homolová

Kdo je Dana Homolová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Dana Homolová je česká divadelní, muzikálová, seriálová a filmová herečka. Homolová se narodila v Praze do rodiny herce Miroslava Homoly a baletky Národního divadla. Již brzy se Dana začala věnovat baletu po vzoru své matky a navštěvovala i hudební školu. Po maturitě na střední škole se přihlásila na herectví na DAMU v Praze. Během studií hostovala v pražském divadle Karlín. DAMU úspěšně zakončila absolutoriem v roce 1974 a následně získala své první angažmá v Divadle Jaroslava Průchy v Kladně. V kladenském divadle pracovala 21 let v letech 1974-1995. Ztvárnila zde několik desítek rolí, převážně komediálních. V letech 1999-2002 hrála v muzikálu Pomáda. Hostovala také v Divadle J. K. Tyla v Plzni nebo v pražském Divadle Ypsilon.
Homolová debutovala ve filmu v roce 1975 v muzikálovém komediálním snímku Romance za korunu. Poté si zahrála ve filmech jako Dům na konci města (1977), Brácha za všechny peníze (1978), Tím pádem (1979), Katapult (1983), Mravenci nesou smrt (1985), Kam doskáče ranní ptáče (1987), Oznamuje se láskám vašim (1988), V erbu lvice (1994), Waterloo po česku (2002) nebo Bestiář (2007).
Menší role ztvárnila také v televizních seriálech Stříbrná pila (1978), Rodáci (1988), Pojišťovna štěstí (2004), Kriminálka Anděl (2008), Expozitura (2009), Modrý kód (2018 a 2020).
Homolová byla vdaná za herce Václava Vydru, nicméně manželství skončilo rozvodem.Kdo je Dana Homolová? Životopis Dana Homolová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Dana Homolová

Národnost: česká
Datum narození: 19. 12. 1951
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dana Homolová s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Sodomie? Vzpomenete si na definici slova Pastis? Znáte pojem Lýčí? Vzpomněli byste si na význam slova Deontologie?

Klíčová slova: kdo je Dana Homolová?, lexikon, informace, zajímavosti, biografie, osobnosti, národnost, kdy se narodila Dana Homolová?, herectví, herectví, Dana Homolová, Dana Homolová, životopis, kde se narodila Dana Homolová?, datum narození, osobnost

Pojem Dana Homolová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Dana Homolová ve Wikislovníku

Zkusit najít Dana Homolová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Dana Homolová ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Dana Homolová ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Dana Homolová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Homolová například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Dana Homolová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Dana Homolová? Kdy se narodila Dana Homolová? Kde se narodila Dana Homolová? Dana Homolová patří do sekce Herectví

Kategorie herectví, herec šedé oči, dana Homolová, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Dana Homolová dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Homolová i v jiné kategorii než je herectví.