Kdo je to?
Kdo je to, byl Pohan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohan? Lidé, křesťanství

Kdo je to Pohan?

Co znamená a jaký je význam slova Pohan?

Pohan je z pohledu křesťanské církve vyznavač jakéhokoliv jiného náboženství. Historicky označovala církev jako pohany obyvatele území uctívající svá původní (polyteistická) božstva. Křesťanská církev pohanské obřady a kulty tvrdě potlačovala a "pohané" se v některých případech rozhodli přijmout křest dobrovolně (pokud měli např. vyšší společenské postavení a mohli ho takovým krokem upevnit), ale častěji k tomu byli lidé donuceni. Přesto pohanské zvyky přetrvávaly dlouho poté, co byly oficiálně zakázány a dodnes můžeme jejich stopy odhalit v různých (spíše již zanikajících) lidových zvycích, pověrách atd. I nejvýznamnější křesťanské svátky (Velikonoce, Vánoce) byly původně "pohanskými" slavnostmi, kterým dala křesťanská církev nový obsah a význam, když zjistila, že je nedokáže zcela potlačit a vymýtit (např. Dušičky byly původně keltským svátkem zvaným Samhain). "Pohanská" náboženství často uctívala přírodní božstva, tj. jejich bohové byli ztělesněním přírodních sil a živlů. Taková náboženství vznikala již v pravěku a součástí některých bylo i praktikování lidských obětí (ale již ne v dobách křesťanství).Kdo je to, byl Pohan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohan? Lidé, křesťanství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pohan sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Stres? Víte co je Coverlock? Víte, co je to Mluvnické kategorie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kontuze?

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, kdo to je, wiki, formulace, definice, kdo je Pohan?, co znamená, informace, popis, lexikon, křesťanství, význam, původ slova, popis, heslo

Pojem Pohan je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Pohan v následujících zdrojích

Najít slovo Pohan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohan ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Pohan ve Wikislovníku

Vyhledat termín Pohan na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohan například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Pohan? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Pohan? Kdo to byl Pohan? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pohan? Definice pojmu Pohan se nachází v kategorii křesťanství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Pohan hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.