Kdo je to?
Kdo je to, byl Pohan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohan? Lidé, křesťanství

Kdo je to Pohan?

Co znamená a jaký je význam slova Pohan?

Pohan je z pohledu křesťanské církve vyznavač jakéhokoliv jiného náboženství. Historicky označovala církev jako pohany obyvatele území uctívající svá původní (polyteistická) božstva. Křesťanská církev pohanské obřady a kulty tvrdě potlačovala a "pohané" se v některých případech rozhodli přijmout křest dobrovolně (pokud měli např. vyšší společenské postavení a mohli ho takovým krokem upevnit), ale častěji k tomu byli lidé donuceni. Přesto pohanské zvyky přetrvávaly dlouho poté, co byly oficiálně zakázány a dodnes můžeme jejich stopy odhalit v různých (spíše již zanikajících) lidových zvycích, pověrách atd. I nejvýznamnější křesťanské svátky (Velikonoce, Vánoce) byly původně "pohanskými" slavnostmi, kterým dala křesťanská církev nový obsah a význam, když zjistila, že je nedokáže zcela potlačit a vymýtit (např. Dušičky byly původně keltským svátkem zvaným Samhain). "Pohanská" náboženství často uctívala přírodní božstva, tj. jejich bohové byli ztělesněním přírodních sil a živlů. Taková náboženství vznikala již v pravěku a součástí některých bylo i praktikování lidských obětí (ale již ne v dobách křesťanství).Kdo je to, byl Pohan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohan? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pohan s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Stres? Vzpomenete si na definici slova Parkán? Víte, co je to Mluvnické kategorie? Vzpomněli byste si na význam slova Zemská kůra?

Klíčová slova: informace, formulace, definice, význam, etymologie, kdo to je, heslo, vysvětlení, význam pojmu, křesťanství, význam slova, co znamená, přesný výraz, odborný výraz, termín, wiki

Pojem Pohan je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Pohan ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pohan na Youtube

Hledat heslo Pohan ve Wikipedii

Hledat slovo Pohan ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohan například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Pohan, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Pohan? Kdo to byl Pohan? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pohan? Definice pojmu Pohan se nachází v sekci křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste hledat výraz, text, termín, pojem řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v křesťanství.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.