Kdo je to?
Kdo je to, byl Pohan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohan? Lidé, křesťanství

Kdo je to Pohan?

Co znamená a jaký je význam slova Pohan?

Pohan je z pohledu křesťanské církve vyznavač jakéhokoliv jiného náboženství. Historicky označovala církev jako pohany obyvatele území uctívající svá původní (polyteistická) božstva. Křesťanská církev pohanské obřady a kulty tvrdě potlačovala a "pohané" se v některých případech rozhodli přijmout křest dobrovolně (pokud měli např. vyšší společenské postavení a mohli ho takovým krokem upevnit), ale častěji k tomu byli lidé donuceni. Přesto pohanské zvyky přetrvávaly dlouho poté, co byly oficiálně zakázány a dodnes můžeme jejich stopy odhalit v různých (spíše již zanikajících) lidových zvycích, pověrách atd. I nejvýznamnější křesťanské svátky (Velikonoce, Vánoce) byly původně "pohanskými" slavnostmi, kterým dala křesťanská církev nový obsah a význam, když zjistila, že je nedokáže zcela potlačit a vymýtit (např. Dušičky byly původně keltským svátkem zvaným Samhain). "Pohanská" náboženství často uctívala přírodní božstva, tj. jejich bohové byli ztělesněním přírodních sil a živlů. Taková náboženství vznikala již v pravěku a součástí některých bylo i praktikování lidských obětí (ale již ne v dobách křesťanství).Kdo je to, byl Pohan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohan? Lidé, křesťanství

Tento text (Pohan) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Stres? Pamatujete si definici pojmu Strofa? Víte, co je to Mluvnické kategorie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hanopis?

Klíčová slova: co je to Pohan?, odborný výraz, Pohan, kdo to je, wiki, vysvětlení, význam, definice, etymologie, popis, původ slova, přesný význam, formulace, popis, význam slova, pojem

Pojem Pohan je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Pohan ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Pohan ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Pohan ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohan ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohan například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Co znamená Pohan? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Pohan? Kdo to byl Pohan? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pohan? Definice pojmu Pohan je v sekci křesťanství. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Pohan hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.