Kdo je to?
Kdo je to, byl Ponocný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ponocný? Lidé, profese

Kdo je to Ponocný?

Jaký je význam slova Ponocný? Co to znamená?

Ponocný je prakticky zaniklé povolání. Ponocný byl v podstatě nočním strážcem obce, který měl za úkol hlásit a zabraňovat nebezpečí. Mezi nejčastější nebezpečí, kterým ponocný čelil byl požár, zloději, lupiči nebo vpád cizích vojsk. Ponocný byl vybaven ruční zbraní (hůl nebo halapartna) a rohem, na který zatroubil v případě poplachu. V současnosti některá města obnovují funkci ponocného, avšak pouze jako turistickou atrakci.Kdo je to, byl Ponocný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ponocný? Lidé, profese

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Ponocný? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz ČVOP? Znáte definici termínu Opce? Znáte pojem Moderní pětiboj? Pamatujete si definici pojmu Želírovací cukr?

Klíčová slova: profese, co znamená, přesný výraz, definice, popis, odborný výraz, vysvětlení, etymologie, informace, termín, pojem, heslo, význam, co je to Ponocný?, význam slova, kdo je Ponocný?

Pojem Ponocný je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Ponocný ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Ponocný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ponocný na Youtube

Najít heslo Ponocný ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ponocný například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Ponocný? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ponocný? Kdo to byl Ponocný? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ponocný? Definice pojmu Ponocný je v sekci profese. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než profese).

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?