Kdo je to?
Kdo je to, byl Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Venuše? Lidé, mytologie

Kdo je to Venuše?

Co znamená a jaký je význam slova Venuše?

1. Venuše je jiné jméno (z římského období) pro bohyni krásy a lásky, v antickém Řecku nazývanou Afrodíta.
2. Planeta sluneční soustavy, druhá v pořadí od Slunce, pro níž je typická vysoká teplota povrchu. Venuše je nejjasnější hvězdou na obloze a vidět je pouze po setmění a před svítáním, proto se jí někdy říká večernice nebo jitřenka.
3. Slovo venuše může také označovat typ sošek z doby pravěku, nejčastěji z doby kamenné. Tyto sošky dosahovaly velikosti pouze několika centimetrů, byly vyrobeny z hlíny nebo z kosti a znázorňovaly nahou ženu s předimenzovanými druhotnými pohlavními znaky. Zřejmě se jednalo o kult plodnosti nebo možná o ochranné amulety. Jednou z nějznámějších venuší je Věstonická.Kdo je to, byl Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Venuše? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Venuše sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Avatar? Rozumíte pojmu cv? Vzpomněli byste si na význam slova Messenger? Znáte pojem Gnocchi?

Klíčová slova: popis, definice, popis, lexikon, wiki, původ slova, význam, etymologie, heslo, co je to Venuše?, mytologie, kdo to je, informace, význam slova, slovo, odborný výraz

Pojem Venuše je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Venuše v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Venuše ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Venuše na Google.cz

Zkusit najít Venuše ve Wikislovníku

Najít pojem Venuše ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Venuše například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Co znamená Venuše? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Venuše? Kdo to byl Venuše? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Venuše? Definice pojmu Venuše se nachází v kategorii mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Venuše v jiné sekci než mytologie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.