Kdo je to?
Kdo je to, byl Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Venuše? Lidé, mytologie

Kdo je to Venuše?

Co znamená a jaký je význam slova Venuše?

1. Venuše je jiné jméno (z římského období) pro bohyni krásy a lásky, v antickém Řecku nazývanou Afrodíta.
2. Planeta sluneční soustavy, druhá v pořadí od Slunce, pro níž je typická vysoká teplota povrchu. Venuše je nejjasnější hvězdou na obloze a vidět je pouze po setmění a před svítáním, proto se jí někdy říká večernice nebo jitřenka.
3. Slovo venuše může také označovat typ sošek z doby pravěku, nejčastěji z doby kamenné. Tyto sošky dosahovaly velikosti pouze několika centimetrů, byly vyrobeny z hlíny nebo z kosti a znázorňovaly nahou ženu s předimenzovanými druhotnými pohlavními znaky. Zřejmě se jednalo o kult plodnosti nebo možná o ochranné amulety. Jednou z nějznámějších venuší je Věstonická.Kdo je to, byl Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Venuše? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Venuše s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Avatar? Víte co je Mantra? Vzpomněli byste si na význam slova Ážio? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bůh?

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, slovo, heslo, pojem, kdo je Venuše?, vysvětlení, odborný výraz, kdo to je, co je to Venuše?, původ slova, popis, termín, synonymum, formulace, Venuše

Pojem Venuše je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Venuše v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Venuše ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Venuše ve Wikipedii

Vyhledat heslo Venuše ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Venuše ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Venuše například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Co znamená Venuše? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Venuše? Kdo to byl Venuše? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Venuše? Definice pojmu Venuše je v sekci mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Venuše i v jiných kategoriích (než mytologie).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.