Kdo je to?
Kdo je to Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Venuše? Lidé, mytologie

Kdo je to Venuše?

Jaký je význam slova Venuše? Co to znamená?

1. Venuše je jiné jméno (z římského období) pro bohyni krásy a lásky, v antickém Řecku nazývanou Afrodíta.
2. Planeta sluneční soustavy, druhá v pořadí od Slunce, pro níž je typická vysoká teplota povrchu. Venuše je nejjasnější hvězdou na obloze a vidět je pouze po setmění a před svítáním, proto se jí někdy říká večernice nebo jitřenka.
3. Slovo venuše může také označovat typ sošek z doby pravěku, nejčastěji z doby kamenné. Tyto sošky dosahovaly velikosti pouze několika centimetrů, byly vyrobeny z hlíny nebo z kosti a znázorňovaly nahou ženu s předimenzovanými druhotnými pohlavními znaky. Zřejmě se jednalo o kult plodnosti nebo možná o ochranné amulety. Jednou z nějznámějších venuší je Věstonická.Kdo je to Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Venuše? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Venuše s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Skype? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kostlánka? Vzpomněli byste si na význam slova Obstrukce? Znáte termín Niacin?

Klíčová slova: heslo, slovo, wikipedie, Venuše, pojem, lexikon, význam slova, informace, vysvětlení, původ slova, mytologie, formulace, přesný výraz, význam, synonymum, odborný výraz

Pojem Venuše je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Venuše hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Venuše ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Venuše na Youtube

Hledat termín Venuše ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Venuše ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Venuše ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Venuše například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Venuše? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Venuše? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Venuše? Definice pojmu Venuše je v kategorii Mytologie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se vyhledat informace pojem, text, definici, dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Venuše i v jiné části webu než je kategorie mytologie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.