Kdo je to?
Kdo je to Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Venuše? Lidé, mytologie

Venuše

Jaký je význam slova Venuše? Co to znamená?

1. Venuše je jiné jméno (z římského období) pro bohyni krásy a lásky, v antickém Řecku nazývanou Afrodíta.
2. Planeta sluneční soustavy, druhá v pořadí od Slunce, pro níž je typická vysoká teplota povrchu. Venuše je nejjasnější hvězdou na obloze a vidět je pouze po setmění a před svítáním, proto se jí někdy říká večernice nebo jitřenka.
3. Slovo venuše může také označovat typ sošek z doby pravěku, nejčastěji z doby kamenné. Tyto sošky dosahovaly velikosti pouze několika centimetrů, byly vyrobeny z hlíny nebo z kosti a znázorňovaly nahou ženu s předimenzovanými druhotnými pohlavními znaky. Zřejmě se jednalo o kult plodnosti nebo možná o ochranné amulety. Jednou z nějznámějších venuší je Věstonická.Kdo je to Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Venuše? Lidé, mytologie

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Evoluce? Znáte termín Singltrek? Vzpomněli byste si na význam slova Didaktika? Víte, co je to Laxní přístup?

Klíčová slova: pojem, wikipedie, Venuše, wiki, termín, přesný výraz, lexikon, informace, mytologie, etymologie, význam slova, vysvětlení, heslo, význam, definice, přesný výraz

Pojem Venuše je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Venuše ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Venuše na Google obrázcích

Vyhledat pojem Venuše ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Venuše ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Venuše ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Venuše například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Venuše

Právě jste zjistili Kdo je to Venuše? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Venuše? Definice pojmu Venuše se nachází v kategorii Mytologie

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, slovo, definici, termín třeba v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.