Kdo je to?
Kdo je to, byl Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Venuše? Lidé, mytologie

Kdo je to Venuše?

Co znamená a jaký je význam slova Venuše?

1. Venuše je jiné jméno (z římského období) pro bohyni krásy a lásky, v antickém Řecku nazývanou Afrodíta.
2. Planeta sluneční soustavy, druhá v pořadí od Slunce, pro níž je typická vysoká teplota povrchu. Venuše je nejjasnější hvězdou na obloze a vidět je pouze po setmění a před svítáním, proto se jí někdy říká večernice nebo jitřenka.
3. Slovo venuše může také označovat typ sošek z doby pravěku, nejčastěji z doby kamenné. Tyto sošky dosahovaly velikosti pouze několika centimetrů, byly vyrobeny z hlíny nebo z kosti a znázorňovaly nahou ženu s předimenzovanými druhotnými pohlavními znaky. Zřejmě se jednalo o kult plodnosti nebo možná o ochranné amulety. Jednou z nějznámějších venuší je Věstonická.Kdo je to, byl Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Venuše? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Venuše? s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Avatar? Pamatujete si definici pojmu Exkoriace? Vzpomněli byste si na význam slova Messenger? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fanka?

Klíčová slova: synonymum, formulace, popis, Venuše, informace, kdo to je, pojem, odborný výraz, význam slova, slovo, význam pojmu, přesný význam, lexikon, mytologie, definice, vysvětlení

Pojem Venuše je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Venuše ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Venuše na Google.cz

Hledat frázi Venuše ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Venuše ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Venuše například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Venuše, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Venuše? Kdo to byl Venuše? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Venuše? Definice pojmu Venuše je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, text, pojem např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Venuše i v jiné kategorii než je sekce mytologie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.