Kdo je to?
Kdo je Catherine Zeta-Jones? Životopis Catherine Zeta-Jones, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Catherine Zeta-Jones

Kdo je Catherine Zeta-Jones? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Catherine Zeta-Jones je britská filmová herečka, narozená ve Walesu ve městě Swansea. K herectví ji to táhlo již od dětství a zahrála si v pár britských televizních filmech a seriálech. Ve 21 letech musela odjet do Francie, kde získala hlavní roli (Šeherezády) ve snímku Šeherezáda a gentleman (1990). Díky vřele přijatému snímku se Catherine dostala do povědomí diváků. V následujícím roce se začala objevovat v seriálu The Darling Buds of May, díky kterému si vydobyla velkou fanouškovskou základnu v rodné Británii. Poté se přestěhovala do Hollywoodu, kde ji i přes velkou oblíbenost na britských ostrovech nikdo neznal. Musela tedy začít od začátku a spokojit se musela s menšími rolemi. Zlom přišel v roce 1998, kdy si zahrála v oblíbeném snímku Zorro: Tajemná tvář po boku Antonia Banderase a Anthonyho Hopkinse. Díky filmu nabyla velké popularitě v Hollywoodu a pokračovala úspěšnými snímky Past (1999), Všechny moje lásky, Traffic – Nadvláda gangů (2000), Zlatíčka pro každého (2001). Dalším milníkem byl snímek Chicago (2002), za který získala Catherine Zeta-Jones filmovou cenu Oscar (kategorie nejlepší herečka ve vedlejší roli). Dále si zahrála v úspěšných snímcích Terminál, Dannyho parťáci (2004), Legenda o Zorrovi (2005), Rock of ages, Red 2, Vedlejší účinky (2013) nebo Dad’s army. (2016).
Její manžel je proslulý americký herec Michael Douglas, se kterým má dvě děti.Kdo je Catherine Zeta-Jones? Životopis Catherine Zeta-Jones, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Catherine Zeta-Jones

Národnost: britská
Datum narození: 25. 9. 1969
Místo narození: Swansea, Wales, Velká Británie

Sdílejte tuto stránku s osobností Catherine Zeta-Jones s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Interpelace? Víte co je Monolog? Víte co je Demokracie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Salep?

Klíčová slova: popis, osobnosti, Catherine Zeta-Jones, Catherine Zeta-Jones, kdy se narodila Catherine Zeta-Jones?, biografie, kdo je Catherine Zeta-Jones?, národnost, místo narození, kde se narodila Catherine Zeta-Jones?, herectví, wikipedie, osobnost, wiki, životopis, herectví

Pojem Catherine Zeta-Jones je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Catherine Zeta-Jones zkuste tyto odkazy

Hledat termín Catherine Zeta-Jones ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Catherine Zeta-Jones ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Catherine Zeta-Jones ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Catherine Zeta-Jones v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Catherine Zeta-Jones ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Catherine Zeta-Jones například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Catherine Zeta-Jones

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Catherine Zeta-Jones? Kdy se narodila Catherine Zeta-Jones? Kde se narodila Catherine Zeta-Jones? Catherine Zeta-Jones patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, fialkové vlasy, catherine Zeta-Jones, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Catherine Zeta-Jones řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Catherine Zeta-Jones i v jiné kategorii než je herectví.