Kdo je to?
Kdo je Andrej Babiš mladší? Životopis Andrej Babiš mladší, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Andrej Babiš mladší?

Kdo je Andrej Babiš mladší? Životopis, informace, biografie, politika

Andrej Babiš mladší je syn českého politika a bývalého premiéra Andreje Babiše staršího. Bývalý pilot.
Andrej Babiš mladší se narodil do manželství Andreje Babiše a jeho první ženy Beaty.
Andrej Babiš mladší se stal veřejně známým především kvůli svému podílu v nepřehledné dotační kauze svého otce známé jako Čapí hnízdo. Farma Čapí hnízdo čerpala evropské dotace pro malé a střední podniky, orgány v trestním řízení se však domnívaly, že podnik byl účelově vyčleněn z holdingu Agrofert, který patřil Andreji Babišovi staršímu. Akcie Čapího hnízda v době, kdy byly čerpány dotace, vlastnili rodinní příslušníci Andreje Babiše st., včetně Andreje Babiše ml.
Kauzu dál komplikovala skutečnost, že u Andreje Babiše ml. od roku 2015 údajně propukla vážná duševní nemoc. Navíc se po tomto období zdržoval v Ženevě (má i švýcarské občanství). Investigace novinářů navíc ukázala na neobvyklou situaci, kdy se Andrej Babiš ml. stal pacientem psychiatričky a spolupracovnice Andrej Babiše st. Její manžel (původem Rus) poté v roce 2017 za nejasných okolností odvezl Andreje Babiše ml. na Ruskem okupovaný Krym. Andrej Babiš ml. sám tuto cestu považoval za únos a měl se obrátit i na Policii ČR, ta však nezákonné jednání neshledala (a to ani v dané době, ani po pozdějším vyšetřování).
Celá kauza vešla ve známost v roce 2018, kdy se o ni začali zajímat reportéři Seznam Zpráv.
Andrej Babiš mladší zasáhl i do politické kampaně před volbami v roce 2021, kdy Andreje Babiše st. konfrontoval během volebního mítinku. Opět šlo o situaci s ne úplně jasným pozadím.
Pozdější znalecké posudky duševního stavu Andreje Babiše ml. neprokázaly žádné aktuální psychické onemocnění, jeho chování ve veřejném prostoru však působilo nestandardně.
Role v kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše ml. skončila v roce 2019, kdy státní zastupitelství stíhání zastavilo. Kauza v případě jeho otce došla až k soudu, v roce 2023 byli Andrej Babiš st. spolu s další obviněnou Janou Nagyovou zproštěni obžaloby.Kdo je Andrej Babiš mladší? Životopis Andrej Babiš mladší, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Andrej Babiš mladší

Datum narození: 1983
Místo narození: Bratislava

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Andrej Babiš mladší sdílet s ostatnímina Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Pilates? Vzpomenete si na definici slova Rodinný dům? Vzpomněli byste si co označuje výraz Válečný stav? Vzpomněli byste si na význam slova Deviace?

Klíčová slova: narození, popis, lexikon, kdy se narodil Andrej Babiš mladší?, Andrej Babiš mladší, wikipedie, informace, Andrej Babiš mladší, místo narození, životopis, wiki, kdo je Andrej Babiš mladší?, vysvětlení, osobnosti, zajímavosti, politika

Pojem Andrej Babiš mladší je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Andrej Babiš mladší na Google obrázcích

Hledat pojem Andrej Babiš mladší ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Andrej Babiš mladší na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Andrej Babiš mladší ve Wikimedia Commons

Hledat termín Andrej Babiš mladší ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrej Babiš mladší například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Andrej Babiš mladší? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Andrej Babiš mladší? Kdy se narodil Andrej Babiš mladší? Kde se narodil Andrej Babiš mladší? Andrej Babiš mladší je v kategorii Politika

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Andrej Babiš mladší kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrej Babiš mladší i v jiné kategorii než je politika.