Kdo je to?
Kdo je Andrej Babiš mladší? Životopis Andrej Babiš mladší, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Andrej Babiš mladší

Kdo je Andrej Babiš mladší? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Andrej Babiš mladší je syn českého politika a bývalého premiéra Andreje Babiše staršího. Bývalý pilot.
Andrej Babiš mladší se narodil do manželství Andreje Babiše a jeho první ženy Beaty.
Andrej Babiš mladší se stal veřejně známým především kvůli svému podílu v nepřehledné dotační kauze svého otce známé jako Čapí hnízdo. Farma Čapí hnízdo čerpala evropské dotace pro malé a střední podniky, orgány v trestním řízení se však domnívaly, že podnik byl účelově vyčleněn z holdingu Agrofert, který patřil Andreji Babišovi staršímu. Akcie Čapího hnízda v době, kdy byly čerpány dotace, vlastnili rodinní příslušníci Andreje Babiše st., včetně Andreje Babiše ml.
Kauzu dál komplikovala skutečnost, že u Andreje Babiše ml. od roku 2015 údajně propukla vážná duševní nemoc. Navíc se po tomto období zdržoval v Ženevě (má i švýcarské občanství). Investigace novinářů navíc ukázala na neobvyklou situaci, kdy se Andrej Babiš ml. stal pacientem psychiatričky a spolupracovnice Andrej Babiše st. Její manžel (původem Rus) poté v roce 2017 za nejasných okolností odvezl Andreje Babiše ml. na Ruskem okupovaný Krym. Andrej Babiš ml. sám tuto cestu považoval za únos a měl se obrátit i na Policii ČR, ta však nezákonné jednání neshledala (a to ani v dané době, ani po pozdějším vyšetřování).
Celá kauza vešla ve známost v roce 2018, kdy se o ni začali zajímat reportéři Seznam Zpráv.
Andrej Babiš mladší zasáhl i do politické kampaně před volbami v roce 2021, kdy Andreje Babiše st. konfrontoval během volebního mítinku. Opět šlo o situaci s ne úplně jasným pozadím.
Pozdější znalecké posudky duševního stavu Andreje Babiše ml. neprokázaly žádné aktuální psychické onemocnění, jeho chování ve veřejném prostoru však působilo nestandardně.
Role v kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše ml. skončila v roce 2019, kdy státní zastupitelství stíhání zastavilo. Kauza v případě jeho otce došla až k soudu, v roce 2023 byli Andrej Babiš st. spolu s další obviněnou Janou Nagyovou zproštěni obžaloby.Kdo je Andrej Babiš mladší? Životopis Andrej Babiš mladší, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Andrej Babiš mladší

Datum narození: 1983
Místo narození: Bratislava

Popis osobnosti Andrej Babiš mladší můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Dortoletky? Znáte termín AIDS? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rychlost? Víte, co je to Cvikla?

Klíčová slova: politika, životopis, místo narození, popis, wiki, kdo je Andrej Babiš mladší?, osobnosti, politika, zajímavosti, biografie, osobnost, Andrej Babiš mladší, wikipedie, lexikon, informace, datum narození

Pojem Andrej Babiš mladší je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Andrej Babiš mladší ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Andrej Babiš mladší ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Andrej Babiš mladší v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Andrej Babiš mladší na Youtube

Hledat heslo Andrej Babiš mladší ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrej Babiš mladší například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Andrej Babiš mladší?

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Andrej Babiš mladší? Kdy se narodil Andrej Babiš mladší? Kde se narodil Andrej Babiš mladší? Andrej Babiš mladší je v sekci Politika

Kategorie politika, ministryně žena, andrej Babiš mladší, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Andrej Babiš mladší dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrej Babiš mladší i v jiné kategorii než je politika.