Kdo je to?
Kdo je to Zastavárník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zastavárník? Lidé, profese

Zastavárník

Jaký je význam slova Zastavárník? Co to znamená?

Zastavárník je majitel či zaměstnanec zastavárny.
Zastavárna je provozovna, v níž může člověk výměnou za finanční úplatu tzv. zastavit nějaký předmět. Zastavárna s ním na zastavený předmět sepíše smlouvu, vyplatí mu domluvené finanční prostředky a následně začíná plynout lhůta, do které musí klient peníze vrátit a věc si vykoupit zpátky. Pokud si klient zastavený předmět nevykoupí zpět, tento zůstane zastavárně, která ho následně smí prodat.
Zastavárny mohou přijímat do zástavy věci různého charakteru - například šperky, sportovní náčiní, elektroniku apod., může záležet na zaměření konkrétní zastavárny či na rozhodnutí zastavárníka, jaký předmět do zástavy přijme.
Zastavárník musí při své činnost dodržovat platné předpisy a zákony.Kdo je to Zastavárník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zastavárník? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Zastavárník se známými na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Želatina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kyfóza? Znáte definici termínu Štulpové okno? Znáte termín Anafora?

Klíčová slova: termín, Zastavárník, popis, definice, formulace, odborný výraz, co znamená, synonymum, význam pojmu, profese, informace, etymologie, lexikon, význam, heslo, wikipedie

Pojem Zastavárník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Zastavárník zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Zastavárník ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Zastavárník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Zastavárník na Google.cz

Zkusit najít pojem Zastavárník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Zastavárník ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zastavárník například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Zastavárník, definice, vysvětlení pojmu

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zastavárník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zastavárník? Definice pojmu Zastavárník je v kategorii Profese

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Zastavárník i jinde než v sekci než v profese.