Kdo je to?
Kdo je Sarah Michelle Gellar? Životopis Sarah Michelle Gellar, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Sarah Michelle Gellar?

Kdo je Sarah Michelle Gellar? Životopis, informace, biografie, herectví

Sarah Michelle Gellar Prinze je americká filmová a seriálová herečka, která se nejvíce proslavila v hlavní roli televizního seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Gellar se narodila v New Yorku do židovské rodiny. Když měla Sarah 7 let, její rodiče se rozvedli a poté žila pouze s matkou. Na televizní obrazovky se dostala už v 6 letech, kdy debutovala v televizním filmu An Invasion of Privary (1983). Následovaly menší role ve filmech Přes Brooklynský most (1984), Blázinec (1988) a High Stakes (1989).
Zlom v její kariéře přišel roku 1993, kdy začala hrát v seriálu All my children. V seriálu působila kolem 2 let a za svou roli získala svou první Cenu Emmy. Hned po seriálu All my children získala Gellar hlavní roli v novém seriálu Buffy, přemožitelka upírů, který z ní udělal seriálovou hvězdu. Seriál se natáčel v letech 1997-2003 (celkem 144 epizod). Později se objevila ještě v seriálu Simpsnovi, Robot Chicken (2005-18), Nebezpečná identita (2011-12), The Crazy Ones, kde si zahrála dceru herce Robina Williamse (2013-14), Star Wars Povstalci (2015-16) a Vládci vesmíru: Odhalení (2021).
Gellar si zahrála ve filmech Vřískot 2, Tajemství loňského léta (1997), Velmi nebezpečné známosti (1999), Scooby-Doo (2002), Scooby Doo 2: Nespoutané příšery (2004), To, co dýchám, hlas propůjčila animovanému filmu Želvy Ninja (2007), Nebezpečná posedlost (2008), Veronika se rozhodla zemřít (2009). Během natáčení filmu Tajemství loňského léta roku 1997 se potkala s hercem Freddiem Prinzem Jr., se kterým se později vzali. Žijí spolu dodnes a mají spolu 2 děti.Kdo je Sarah Michelle Gellar? Životopis Sarah Michelle Gellar, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Sarah Michelle Gellar

Národnost: americká
Datum narození: 14. 4. 1977
Místo narození: New York, New York, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Sarah Michelle Gellar? Potom se podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Engelova křivka? Víte, co je to Nevěra? Vzpomenete si na definici slova Prolog? Rozumíte pojmu CCleaner?

Klíčová slova: Sarah Michelle Gellar, lexikon, informace, život, životopis, osobnost, kde se narodila Sarah Michelle Gellar?, wikipedie, kdo je Sarah Michelle Gellar?, Sarah Michelle Gellar, vysvětlení, narození, herectví, kdy se narodila Sarah Michelle Gellar?, herectví, místo narození

Pojem Sarah Michelle Gellar je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat termín Sarah Michelle Gellar ve Wikipedii

Najít slovo Sarah Michelle Gellar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Sarah Michelle Gellar ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Sarah Michelle Gellar v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Sarah Michelle Gellar ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sarah Michelle Gellar například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Sarah Michelle Gellar?

Právě jste zjistili Kdo je to Sarah Michelle Gellar? Kdy se narodila Sarah Michelle Gellar? Kde se narodila Sarah Michelle Gellar? Sarah Michelle Gellar je v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Sarah Michelle Gellar kupř.na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sarah Michelle Gellar i v jiné kategorii než je herectví.