Kdo je to?
Kdo je Sarah Michelle Gellar? Životopis Sarah Michelle Gellar, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Sarah Michelle Gellar

Kdo je Sarah Michelle Gellar? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Sarah Michelle Gellar Prinze je americká filmová a seriálová herečka, která se nejvíce proslavila v hlavní roli televizního seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Gellar se narodila v New Yorku do židovské rodiny. Když měla Sarah 7 let, její rodiče se rozvedli a poté žila pouze s matkou. Na televizní obrazovky se dostala už v 6 letech, kdy debutovala v televizním filmu An Invasion of Privary (1983). Následovaly menší role ve filmech Přes Brooklynský most (1984), Blázinec (1988) a High Stakes (1989).
Zlom v její kariéře přišel roku 1993, kdy začala hrát v seriálu All my children. V seriálu působila kolem 2 let a za svou roli získala svou první Cenu Emmy. Hned po seriálu All my children získala Gellar hlavní roli v novém seriálu Buffy, přemožitelka upírů, který z ní udělal seriálovou hvězdu. Seriál se natáčel v letech 1997-2003 (celkem 144 epizod). Později se objevila ještě v seriálu Simpsnovi, Robot Chicken (2005-18), Nebezpečná identita (2011-12), The Crazy Ones, kde si zahrála dceru herce Robina Williamse (2013-14), Star Wars Povstalci (2015-16) a Vládci vesmíru: Odhalení (2021).
Gellar si zahrála ve filmech Vřískot 2, Tajemství loňského léta (1997), Velmi nebezpečné známosti (1999), Scooby-Doo (2002), Scooby Doo 2: Nespoutané příšery (2004), To, co dýchám, hlas propůjčila animovanému filmu Želvy Ninja (2007), Nebezpečná posedlost (2008), Veronika se rozhodla zemřít (2009). Během natáčení filmu Tajemství loňského léta roku 1997 se potkala s hercem Freddiem Prinzem Jr., se kterým se později vzali. Žijí spolu dodnes a mají spolu 2 děti.Kdo je Sarah Michelle Gellar? Životopis Sarah Michelle Gellar, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Sarah Michelle Gellar

Národnost: americká
Datum narození: 14. 4. 1977
Místo narození: New York, New York, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Sarah Michelle Gellar? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Střídavý proud? Znáte termín Lingvistika? Vzpomenete si na definici slova Báseň? Víte, co je to Sambo?

Klíčová slova: informace, kdo je Sarah Michelle Gellar?, wiki, datum narození, wikipedie, kdy se narodila Sarah Michelle Gellar?, lexikon, život, narození, místo narození, životopis, osobnost, herectví, Sarah Michelle Gellar, kde se narodila Sarah Michelle Gellar?, vysvětlení

Pojem Sarah Michelle Gellar je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Sarah Michelle Gellar ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Sarah Michelle Gellar ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Sarah Michelle Gellar ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Sarah Michelle Gellar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Sarah Michelle Gellar ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Sarah Michelle Gellar například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Sarah Michelle Gellar

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Sarah Michelle Gellar? Kdy se narodila Sarah Michelle Gellar? Kde se narodila Sarah Michelle Gellar? Sarah Michelle Gellar se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, zrzek vous, sarah Michelle Gellar, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Sarah Michelle Gellar dejme tomu např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sarah Michelle Gellar i v jiné kategorii než je herectví.