Kdo je to?
Kdo je Vendula Pizingerová? Životopis Vendula Pizingerová, osobnosti, slavná žena z kategorie podnikání

Vendula Pizingerová

Kdo je Vendula Pizingerová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Vendula Pizingerová je prezidentka nadačního fondu Kapka naděje.
Ve veřejném prostoru se začala prosazovat po sňatku s hudebním skladatelem Karlem Svobodou. Manžele však brzy zasáhla tragédie, kdy jejich prvorozená dcera Klára onemocněla leukémií a nemoci podlehla.
Po smrti dcery se Vendula (tehdy) Svobodová rozhodla uspořádat charitativní koncert, který měl za cíl zajistit pro nemocnici Motol nákup diagnostického přístroje. Na tuto aktivitu Svobodová navázala v roce 2000, kdy založila Nadační fond Kapka naděje, který podporuje hematologická oddělení českých nemocnic a také dětské pacienty, kteří se zde léčí.
V roce 2007 zasáhla Vendulu Svobodovou další tragédie - její manžel Karel Svoboda spáchal sebevraždu. V roce 2009 se znovu provdala a na veřejnosti se objevovala pod jménem Auš Svobodová. Toto manželství však nevydrželo. Od roku 2015 je v manželství s Josefem Pizingerem a přijala jeho příjmení.
Nadační fond Kapka naděje, který Pizingerová založila a vede, je jedním z nejznámějších v České republice a prezentuje se širokým záběrem charitativní pomoci. Mimo jiné každoročně pořádá charitativní Galakoncert Kapky naděje, který bývá přenášen i televizemi s celostátní působností.Kdo je Vendula Pizingerová? Životopis Vendula Pizingerová, osobnosti, slavná žena z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Vendula Pizingerová

Národnost: česká
Datum narození: 18. února 1972
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Vendula Pizingerová? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Ravioly? Znáte termín Metr? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vyrážečka? Víte, co je to Sloučenina?

Klíčová slova: popis, osobnost, kdy se narodila Vendula Pizingerová?, narození, kde se narodila Vendula Pizingerová?, podnikání, datum narození, wikipedie, wiki, životopis, místo narození, Vendula Pizingerová, národnost, podnikání, informace, zajímavosti

Pojem Vendula Pizingerová je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít frázi Vendula Pizingerová na Google obrázcích

Vyhledat heslo Vendula Pizingerová ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Vendula Pizingerová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Vendula Pizingerová na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Vendula Pizingerová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vendula Pizingerová například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vendula Pizingerová

Teďka už zajisté víte Kdo je to Vendula Pizingerová? Kdy se narodila Vendula Pizingerová? Kde se narodila Vendula Pizingerová? Vendula Pizingerová se nachází v kategorii Podnikání

Kategorie podnikání, podnikatel prezentace, vendula Pizingerová, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Vendula Pizingerová řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vendula Pizingerová i v jiné kategorii než je podnikání.