Kdo je to?
Kdo je to, byl Crush? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Crush? Lidé, různé

Kdo je to Crush?

Jaký je význam slova Crush? Co to znamená?

Výraz crush je módním slangovým slovem mezi mladou generací a jeho výskyt bude nejčastější na internetu, především na sociálních sítích. Jedná se o novotvar přejatý z angličtiny se zachováním původního pravopisu, avšak s posunutým významem. "Crush" v angličtině původně znamená drtit, rozmačkat, zkrátka mechanicky a silou něco zlikvidovat. Výslovnost je (kraš). V češtině se s ním setkáme ve spojeních jako "mít na někoho crush" nebo "crushovat někoho", což zvlášť tahá za uši kvůli připojení české koncovky slovesa k anglickému výrazu. Znamená to být do někoho zblázněný, mít na někoho zálusk, tedy zamilovat se do někoho, a to v takové situaci, kdy to vytoužený protějšek možná ani netuší a láska není tím pádem opětována. Je to tedy pouze jednostranný a tím pádem nutně platonický cit. Fráze vznikla nejspíše doslovným překladem anglického "to have a crush on somebody" se stejným významem, jako je uvedený ten přenesný v češtině.Kdo je to, byl Crush? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Crush? Lidé, různé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Crush? s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Melancholie? Vzpomenete si na definici slova Cikorka? Víte co je Prednison? Vzpomněli byste si na význam slova Botox?

Klíčová slova: kdo je Crush?, termín, vysvětlení, synonymum, význam, Crush, přesný význam, popis, pojem, původ slova, lexikon, význam pojmu, informace, definice, různé, heslo

Pojem Crush je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Crush ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Crush na Youtube

Vyhledat výraz Crush ve Wikipedii

Vyhledat pojem Crush na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Crush například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Crush

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Crush? Kdo to byl Crush? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Crush? Definice pojmu Crush je v kategorii různé. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít pojem, termín, výraz, heslo řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Crush i v jiné sekci než v různé.