Kdo je to?
Kdo je Kid Rock? Životopis Kid Rock, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kid Rock

Kdo je Kid Rock? Životopis, informace, biografie, hudba

Kid Rock je americký zpěvák a hudebník.
Ve své tvorbě má Kid Rock širokospektrální záběr - věnuje se žánrům jako rock (a jeho odnože jako country rock či jižanský rock), ale třeba i hip hop či metal. Postupně se začal věnovat také rapu a country rapu. Stejně tak má široký záběr i v oblasti muzikální - sám si píše písně, zpívá a hraje na kytaru.
V hudebním průmyslu se Kid Rock pohyboval od nízkého věku, pokoušel se prorazit už jako teenager - hlavně v hip-hopu. Své debutové album Grits Sandwiches for Breakfast vydal v roce 1990. Album mělo úspěch hlavně v oblasti Detroitu, nicméně díky němu se Kid Rock dostal do světa velké hudby a k dalším zajímavým spolupracím.
Další desky na tom byly podobně - lokálně měly silný úspěch, ale do mainstreamu se Kid Rockovi nepodařilo prorazit. Šlo o dvojic alb: The Polyfuze Method (1993) a Early Mornin\' Stoned Pimp (1996).
Průlomové album přišlo v roce 1998 a neslo název Devil Without a Cause. Právě v tomto roce byl poprvé nominován na Grammy.
Další album The History of Rock (2000) mu vyneslo další nominaci na Grammy.
V roce 2004 se jeho významné postavení v americkém showbyznysu ukázalo, když dostal nabídku vystupovat během Superbowlu.
Po roce 2000 se Kid Rock začal postupně odklánět od hip-hopu, který byl do té doby jeho primárním žánrem. V albu pojmenovaném po sobě Kid Rock začal překvapivě experimentovat s žánry jako je country.
Jedno z posledních alb vydal v roce 2017 - Sweet Southern Sugar. V roce 2022 pak přišlo po pětileté pauze album Bad Reputation.
Kid Rockovi se v průběhu kariéry nevyhýbaly také určité kontroverze. Byl například kritizován za znevažování americké vlajky, využívání Konfederační vlajky, měl problémy se zákonem kvůli napadení a podobně.Kdo je Kid Rock? Životopis Kid Rock, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Kid Rock

Národnost: americká
Datum narození: 17. ledna 1971
Místo narození: Romeo, Michigan, USA

Popis osobnosti Kid Rock můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Vesmír? Víte, co je to Autokláv? Vzpomněli byste si co znamená slovo Crossfit? Rozumíte pojmu NATO?

Klíčová slova: lexikon, kdy se narodil Kid Rock?, místo narození, zajímavosti, informace, Kid Rock, životopis, kdo je Kid Rock?, život, datum narození, biografie, wiki, Kid Rock, wikipedie, osobnost, národnost

Pojem Kid Rock je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Kid Rock v následujících zdrojích

Hledat pojem Kid Rock ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Kid Rock ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Kid Rock ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kid Rock ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Kid Rock ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kid Rock například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Kid Rock? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Kid Rock? Kdy se narodil Kid Rock? Kde se narodil Kid Rock? Kid Rock se nachází v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Kid Rock dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kid Rock i v jiné kategorii než je hudba.