Kdo je to?
Kdo byl Miloš Kirschner? Životopis Miloš Kirschner, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Miloš Kirschner?

Kdo byl Miloš Kirschner? Životopis, informace, biografie, herectví

Miloš Kirschner byl český loutkoherec.
Jeho jméno je ze všeho nejvíc spojeno s českým loutkařským fenoménem - Spejblem a Hurvínkem. Do Divadle Spejbla a Hurvínka nastoupil v roce 1951 a po několika letech převzal jeho vedení o otce těchto loutek, Josefa Skupy.
Místo aby dokončoval studia mezinárodního práva, putoval Miloš Kirschner na přelomu 40. a 50 let do vězení - odsouzený komunistickým režimem za protistátní činnost. Poté se na něj však štěstí usmálo a v průběhu 50. let se stal jedním z hlavních představitelů loutkového divadla u nás.
Miloš Kirschner udržel tradici Spejbla a Hurvínka a vlastním originálním pojetí jim vdechl nový život. V souvislosti s jeho představeními je často zmiňován inteligentní humor a vysoká kvalita a preciznost. Divadlo Spejbla a Hurvínka vedl až do své smrti v roce 1996, po něm štafetu převzala jeho manžela Helena Štáchová a loutkoherec Martin Klásek.
Se Spejblem a Hurvínkem nezaujal Miloš Kirschner jenom u nás, ale slavil úspěchy po celém světě, kam často vyrážel na zájezdová turné.Kdo byl Miloš Kirschner? Životopis Miloš Kirschner, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Miloš Kirschner

Národnost: česká
Datum narození: 16. března 1927
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 2. července 1996

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Miloš Kirschner s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Fakultativní výlet? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kolonáda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Komunikace? Znáte termín Creatin?

Klíčová slova: narození, kdy se narodil Miloš Kirschner?, datum úmrtí, osobnost, národnost, informace, datum narození, lexikon, Miloš Kirschner, Miloš Kirschner, kdo je Miloš Kirschner?, životopis, kde se narodil Miloš Kirschner?, osobnosti, národnost, kdo to je

Pojem Miloš Kirschner je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Miloš Kirschner lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Miloš Kirschner ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Miloš Kirschner ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miloš Kirschner ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Miloš Kirschner na Google.cz

Zkusit najít heslo Miloš Kirschner ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloš Kirschner například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Miloš Kirschner? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Miloš Kirschner? Kdy se narodil Miloš Kirschner? Kde se narodil Miloš Kirschner? Kdy zemřel Miloš Kirschner? Miloš Kirschner patří do kategorie Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Miloš Kirschner dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloš Kirschner i v jiné kategorii než je herectví.