Kdo je to?
Kdo je to Dirigent? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dirigent? Lidé, hudba

Kdo je to Dirigent?

Co znamená a jaký je význam slova Dirigent?

Dirigent je osoba, která vede orchestr, hudební soubor či zpěváky při hudebním vystoupení. Ke své činnosti používá taktovku.
Dirigenty můžeme nejčastěji vidět u velkých hudebních těles, kde je jejich vedení důležité kvůli souhře všech aktérů. Dirigent udává hudebníkům tempo a svým řízením orchestru může ovlivnit i celkové nastudování a interpretaci hudebního díla. Dirigentské řemeslo se začalo objevovat až zhruba v období 17. století.
Slovo pochází z latiny a odkazuje na vedoucí nebo řídící funkci dirigenta.Kdo je to Dirigent? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dirigent? Lidé, hudba

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Dirigent? s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Elektrický proud? Víte, co je to Marengo? Víte co je Notebook? Rozumíte pojmu Mononukleóza?

Klíčová slova: lexikon, heslo, synonymum, přesný výraz, Dirigent, slovo, co znamená, hudba, Dirigent, odborný výraz, přesný význam, vysvětlení, pojem, etymologie, formulace, význam slova

Pojem Dirigent je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat výraz Dirigent ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Dirigent ve Wikipedii

Hledat pojem Dirigent ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Dirigent ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Dirigent ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dirigent například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Dirigent

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Dirigent? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dirigent? Definice pojmu Dirigent je v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v hudba.