Kdo je to?
Kdo byl William Howard Taft? Životopis William Howard Taft, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl William Howard Taft?

Kdo byl William Howard Taft? Životopis, informace, biografie, politici

William Howard Taft byl 27. prezidentem Spojených států amerických. Narodil se 15. září 1857 v Cincinnati ve státě Ohio Alphonsovi Taftovi a Louise Torrey. Jeho otec byl soudcem. William v dětství nepatřil mezi nejchytřejší, ale byl velmi pilný. Studoval na Yaleově univerzitě, kde byl členem tajného spolku Skull and Bones, který v minulosti spoluzakládal jeho otec Alphonso Taft. Následně vystudoval práva na Cincinnati Law School.
Po studiích Taft pracoval v novinách The Cincinnati Commercial. V roce 1880 byl jmenován asistentem prokurátora. Seznámil se s Helen Herron, se kterou se v roce 1886 oženil. Zůstali spolu skoro 44 let, během nichž měli tři děti. Nejstarší z nich, Robert, se stal senátorem.
V roce 1890 se stal 6. generálním advokátem. Toto zaměstnání vykonával ve Washingtonu od února 1890. Manželům Taftovým se dostalo uvedení do washingtonské společnosti. Helen byla ambiciózní a toužila, aby se setkávali spíše s místní společností než s lidmi z Nejvyššího soudu, se kterými se setkával její manžel. V březnu 1892 Taft však rezignoval.
Dne 3. listopadu 1908 se konaly 31. prezidentské volby. William Howard Taft přesvědčil tehdejší prezident Theodore Roosevelt, aby kandidoval za Republikánskou stranu. Demokratickým protikandidátem byl tehdy William Jennings Bryan. Taft zvítězil a jeho inaugurace proběhla 4. března 1909 v Senátu. V ten den totiž bouře pokryla město ledem a obvyklá inaugurace před Kapitolem se nemohla konat. Brzy po začátku jeho funkčního období postihla Helen mrtvice. Ochrnula jí ruka, noha a ztratila řeč. Její manžel se o ni každý den staral a za rok ji znovu naučil mluvit.
Jednou z prezidentových priorit byla restrukturalizace Ministerstva zahraničí. Spolu s ministrem zahraničí Philanderem Knoxem zavedli vůči zemím Latinské Ameriky Dolarovou diplomacii.
Po své prezidentské kariéře se Taft chystal vrátit k právu. Jelikož však jmenoval mnoho soudců, bylo by to považováno za střet zájmů. Byla mu ale nabídnuta pozice profesora na právech Yaleovy univerzity. Na Yale setrval od roku 1913 do 1921.
William Howard Taft dodnes drží jedno prvenství. Byl dosud nejtěžším prezidentem. Při výšce 180 cm vážil až 154 kg. V roce 1921, kdy se stal předsedou Nejvyššího soudu, se jeho zdraví začalo zhoršovat. Snažil se proto s pomocí britského lékaře zhubnout. Denně si zaznamenával svou váhu, stravu i fyzickou aktivitu. Na svou funkci rezignoval 3. února 1930. Zemřel 3. března 1930. Bylo mu 72 let.Kdo byl William Howard Taft? Životopis William Howard Taft, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě William Howard Taft

Národnost: americká
Datum narození: 15. září 1857
Místo narození: Cincinnati
Datum úmrtí: 3. března 1930

Líbí se stručný životopis s osobou William Howard Taft? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kyčelník? Vzpomněli byste si na význam slova Dyspepsie? Víte, co je to Psyllium? Znáte definici termínu Čistá mzda?

Klíčová slova: William Howard Taft, informace, popis, nežijící, narození, kde se narodil William Howard Taft?, wiki, politici, Kdy zemřel William Howard Taft, život, datum úmrtí, osobnosti, kdy se narodil William Howard Taft?, wikipedie, místo narození, politici

Pojem William Howard Taft je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu William Howard Taft v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo William Howard Taft ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít William Howard Taft ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem William Howard Taft na Youtube

Zkusit najít pojem William Howard Taft ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem William Howard Taft ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo William Howard Taft například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je William Howard Taft? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl William Howard Taft? Kdy se narodil William Howard Taft? Kde se narodil William Howard Taft? Kdy zemřel William Howard Taft? William Howard Taft je v kategorii Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka William Howard Taft dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost William Howard Taft i v jiné kategorii než je politici.