Kdo je to?
Kdo je to Slavista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Slavista? Lidé, věda

Slavista

Co znamená a jaký je význam slova Slavista?

Slavista je termín pro člověka, který se zabývá studiem slovanských jazyků, kultur, literatur a dějin. Slavistika je obor humanitních věd a společenských věd, který se zaměřuje na výzkum a porozumění slovanským národům a jejich jazykům a kulturám. Slavisté se mohou specializovat na konkrétní slovanské jazyky (například ruštinu, polštinu, češtinu, slovinštinu atd.), nebo se věnovat srovnávací slavistice (komparatistice), kdy studují společné rysy a rozdíly mezi různými slovanskými jazyky a kulturami.
Slavisté mohou pracovat v různých zaměstnáních, jako třeba akademičtí výzkumníci, učitelé, překladatelé, novináři, diplomaté a další profese, které vyžadují odborné znalosti slovanských jazyků a kultur. Znalosti z oblasti slavistiky mohou pomoci při porozumění slovanským národům i ke spolupráci mezi jednotlivými národy. Ovšem třeba i na válce Ruska a Ukrajiny vidíme, že vztahy slovanských národů nebyly a nejsou jen spolupracující.
Mezi naše významné slavisty patřili nebo patří: Josef Dobrovský, Ján Kollár, Jan Pravoslav Koubek, Antonín Jaroslav Puchmajer, Václav Vondrák, Jan Gebauer, František Ryšánek a mnoho dalších.Kdo je to Slavista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Slavista? Lidé, věda

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Slavista? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Mořská cibule? Znáte termín Sisyfovská práce? Víte, co je to Metabolismus? Víte, co je to Týrání zvířat?

Klíčová slova: odborný výraz, Slavista, formulace, věda, informace, popis, význam slova, heslo, definice, termín, přesný výraz, slovo, wiki, synonymum, pojem, co znamená

Pojem Slavista je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Slavista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Slavista ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Slavista ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Slavista ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Slavista ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Slavista například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Slavista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Slavista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Slavista? Definice pojmu Slavista je v sekci Věda

Kategorie věda, fyzik, slavista, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace výraz, definici, slovo, termín kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v věda.