Kdo je to?
Kdo byl Karel Svoboda? Životopis Karel Svoboda, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Svoboda?

Kdo to byl Karel Svoboda? Stručný životopis

Karel Svoboda byl hudební skladatel. Věnoval se především populární hudbě, psal hudbu k filmům, pro televizi i muzikály. Byl také blízkým spolupracovníkem řady umělců, např, Jiřího Štaidla či Karla Gotta. Nedokončil studia stomatologie, protože se chtěl plně věnovat hudbě.
Začínal se skupinou Mefisto v Laterně magice, později působil v divadle Rokoko, kde vytvořil řadu skladeb pro hvězdy české populární hudby. Karel Svoboda svůj život ukončil sebevraždou.Kdo byl Karel Svoboda? Životopis Karel Svoboda, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Karel Svoboda

Národnost: česká
Datum narození: 19. prosince 1938
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 28. ledna 2007

Sdílejte tuto stránku s osobností Karel Svoboda s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Genealogie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Etážové topení? Rozumíte pojmu Přečin? Znáte termín Instinkt?

Klíčová slova: formulace, kdo to je, hudba, význam slova, význam pojmu, synonymum, co znamená, popis, popis, původ slova, slovo, kdo je Karel Svoboda?, lexikon, pojem, termín, definice

Pojem Karel Svoboda je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Karel Svoboda zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít frázi Karel Svoboda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Karel Svoboda na Youtube

Najít pojem Karel Svoboda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Karel Svoboda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Svoboda například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Karel Svoboda?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Karel Svoboda? Kdo to byl Karel Svoboda? Kdy se narodil Karel Svoboda? Kde se narodil Karel Svoboda? Kdy zemřel Karel Svoboda? Karel Svoboda je v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Karel Svoboda například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Svoboda i v jiné kategorii než je hudba.