Kdo je to?
Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Kdo je to Pluto?

Jaký je význam slova Pluto? Co to znamená?

Pluto je jméno boha, vládce podsvětí, z římské mytologie. Vyskytoval se i v novějších řeckých bájích, kde nahradil Háda. Ten vzbuzoval spíše negativní pocity a připomínal podsvětí.
Pluto byl manželem Persefony, kterou dle původní verze unesl, podle dalších pramenů se nejednalo o násilí a Pluto byl manželem milujícím, ale přísným. V dalších bájích byl spojován i s řeckým bohem bohatství Plútem, popřípadě dalším podsvětními bohy. Jeho jméno nese i malá planeta sluneční soustavy.Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pluto sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Úžeh? Znáte termín Sladěnka? Rozumíte pojmu Kolonáda? Víte, co je to Nick?

Klíčová slova: etymologie, přesný výraz, význam pojmu, informace, heslo, kdo je Pluto?, popis, původ slova, význam, slovo, kdo to je, definice, formulace, význam slova, popis, pojem

Pojem Pluto je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Pluto ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Pluto ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Pluto v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Pluto na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pluto například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Pluto

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Pluto? Kdo to byl Pluto? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pluto? Definice pojmu Pluto patří do sekce mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se vyhledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Pluto i v jiných kategoriích (než mytologie).