Kdo je to?
Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Kdo je to Pluto?

Jaký je význam slova Pluto? Co to znamená?

Pluto je jméno boha, vládce podsvětí, z římské mytologie. Vyskytoval se i v novějších řeckých bájích, kde nahradil Háda. Ten vzbuzoval spíše negativní pocity a připomínal podsvětí.
Pluto byl manželem Persefony, kterou dle původní verze unesl, podle dalších pramenů se nejednalo o násilí a Pluto byl manželem milujícím, ale přísným. V dalších bájích byl spojován i s řeckým bohem bohatství Plútem, popřípadě dalším podsvětními bohy. Jeho jméno nese i malá planeta sluneční soustavy.Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Pluto? s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Espresso? Víte co je Cordon bleu? Rozumíte pojmu DNS? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vkladní knížka?

Klíčová slova: slovo, kdo je Pluto?, mytologie, přesný výraz, termín, význam slova, popis, formulace, význam pojmu, lexikon, původ slova, popis, wiki, definice, význam, informace

Pojem Pluto je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat frázi Pluto ve Wikislovníku

Najít pojem Pluto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Pluto ve Wikipedii

Najít výraz Pluto v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Pluto například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Pluto

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Pluto? Kdo to byl Pluto? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pluto? Definice pojmu Pluto je v kategorii mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Pluto hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).