Kdo je to?
Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Kdo je to Pluto?

Jaký je význam slova Pluto? Co to znamená?

Pluto je jméno boha, vládce podsvětí, z římské mytologie. Vyskytoval se i v novějších řeckých bájích, kde nahradil Háda. Ten vzbuzoval spíše negativní pocity a připomínal podsvětí.
Pluto byl manželem Persefony, kterou dle původní verze unesl, podle dalších pramenů se nejednalo o násilí a Pluto byl manželem milujícím, ale přísným. V dalších bájích byl spojován i s řeckým bohem bohatství Plútem, popřípadě dalším podsvětními bohy. Jeho jméno nese i malá planeta sluneční soustavy.Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pluto s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Termínovaný vklad? Znáte pojem Pangamin? Rozumíte pojmu Ablace? Vzpomenete si na definici slova Endemit?

Klíčová slova: popis, pojem, vysvětlení, informace, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu, heslo, slovo, etymologie, přesný význam, co znamená, formulace, popis, definice, význam

Pojem Pluto je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít frázi Pluto ve Wikislovníku

Najít slovo Pluto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Pluto ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Pluto v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Pluto například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Pluto? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Pluto? Kdo to byl Pluto? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pluto? Definice pojmu Pluto se nachází v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat výraz, slovo, definici, termín dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Pluto i v jiné sekci než v mytologie.