Kdo je to?
Kdo je Adam Lambert? Životopis Adam Lambert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Adam Lambert

Kdo je Adam Lambert? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Adam Mitchel Lambert, narozen 29. ledna 1982, je americký zpěvák, skladatel, divadelní a televizní herec, který se proslavil svou účastí v osmé sezóně televizního soutěžního pořadu American Idol.
Lambert se narodil v Indianapolis ve státě Indiana do rodiny architektky a programového manažera. S rodiči a mladším bratrem Neilem se v 9 letech přestěhoval do San Diega. Po vzoru své matky byl vychováván v židovské víře.
V San Diegu navštěvoval Mount Carmel High School. Už od dětství projevoval talent pro hudbu a divadlo, a tak se v mládí zapojil do místního divadelního a hudebního dění. Ve škole zpíval v jazzové kapele a zúčastnil se soutěží Air Bands.
Po absolvování střední školy nastoupil roku 2000 na Kalifornskou státní univerzitu ve Fullertonu, kde však po pár týdnech skončil a odstěhoval se do Los Angeles. V 19 letech se na téměř rok připojil k souboru na výletní lodi. Následně vystupoval v Orange County v Kalifornii jako operní zpěvák. V letech 2004-2008 zpíval v několika muzikálech (Hair, Wicked), objevil se např. v Kodak Theatre po boku legendárního herce Vala Kilmera a pravidelně vystupoval v Zodiac Show a Upright Cabaret. V té době chvíli působil jako zpěvák rockové skupiny The Citizen Vein.
V letech 2013-2014 vytvořil roli Elliotta Gilberta v pěti epizodách amerického seriálu Glee. Menší roli ztvárnil také v úspěšném snímku Bohemian Rhapsody z roku 2018.
Lambertova profesní kariéra nabrala na obrátkách poté, co se v roce 2009 umístil na druhém místě v soutěži American Idol. Po American Idol vydal Lambert několik úspěšných alb, včetně For Your Entertainment (2009), Trespassing (2012), a The Original High (2015). Jeho album Trespassing debutovalo na prvním místě hitparády Billboard 200, čímž se stal prvním otevřeně homosexuálním umělcem, kterému se to povedlo.
Lambert také získal pozornost pro svou spolupráci s legendární rockovou skupinou Queen jako jejich hlavní zpěvák. Spolu s Queen vystoupil na mnoha koncertech po celém světě a obdržel chválu za své interpretace klasických hitů legendární skupiny.
V osobním životě Lambert otevřeně hovoří o své orientaci a je známý svým aktivismem v LGBTQ+ komunitě. Je bezdětný a soustředí se na svou hudební kariéru a na práci na podporu práv LGBTQ+.Kdo je Adam Lambert? Životopis Adam Lambert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Adam Lambert

Národnost: americká
Datum narození: 29. 1. 1982
Místo narození: Indianapolis, Indiana, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Adam Lambert s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Kontraindikace? Znáte termín Rejsek? Znáte definici termínu Kineziologie? Víte, co je to Azyl?

Klíčová slova: wiki, lexikon, Adam Lambert, wikipedie, datum narození, biografie, kde se narodil Adam Lambert?, popis, kdo je Adam Lambert?, zajímavosti, kdy se narodil Adam Lambert?, hudba, osobnosti, životopis, národnost, informace

Pojem Adam Lambert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Adam Lambert na Google.cz

Vyhledat heslo Adam Lambert ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Adam Lambert na Google obrázcích

Hledat výraz Adam Lambert ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Adam Lambert ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Lambert například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Adam Lambert?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Adam Lambert? Kdy se narodil Adam Lambert? Kde se narodil Adam Lambert? Adam Lambert se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, saxofon, adam Lambert, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Adam Lambert například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Lambert i v jiné kategorii než je hudba.