Kdo je to?
Kdo je Adam Lambert? Životopis Adam Lambert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Adam Lambert?

Kdo je Adam Lambert? Životopis, informace, biografie, hudba

Adam Mitchel Lambert, narozen 29. ledna 1982, je americký zpěvák, skladatel, divadelní a televizní herec, který se proslavil svou účastí v osmé sezóně televizního soutěžního pořadu American Idol.
Lambert se narodil v Indianapolis ve státě Indiana do rodiny architektky a programového manažera. S rodiči a mladším bratrem Neilem se v 9 letech přestěhoval do San Diega. Po vzoru své matky byl vychováván v židovské víře.
V San Diegu navštěvoval Mount Carmel High School. Už od dětství projevoval talent pro hudbu a divadlo, a tak se v mládí zapojil do místního divadelního a hudebního dění. Ve škole zpíval v jazzové kapele a zúčastnil se soutěží Air Bands.
Po absolvování střední školy nastoupil roku 2000 na Kalifornskou státní univerzitu ve Fullertonu, kde však po pár týdnech skončil a odstěhoval se do Los Angeles. V 19 letech se na téměř rok připojil k souboru na výletní lodi. Následně vystupoval v Orange County v Kalifornii jako operní zpěvák. V letech 2004-2008 zpíval v několika muzikálech (Hair, Wicked), objevil se např. v Kodak Theatre po boku legendárního herce Vala Kilmera a pravidelně vystupoval v Zodiac Show a Upright Cabaret. V té době chvíli působil jako zpěvák rockové skupiny The Citizen Vein.
V letech 2013-2014 vytvořil roli Elliotta Gilberta v pěti epizodách amerického seriálu Glee. Menší roli ztvárnil také v úspěšném snímku Bohemian Rhapsody z roku 2018.
Lambertova profesní kariéra nabrala na obrátkách poté, co se v roce 2009 umístil na druhém místě v soutěži American Idol. Po American Idol vydal Lambert několik úspěšných alb, včetně For Your Entertainment (2009), Trespassing (2012), a The Original High (2015). Jeho album Trespassing debutovalo na prvním místě hitparády Billboard 200, čímž se stal prvním otevřeně homosexuálním umělcem, kterému se to povedlo.
Lambert také získal pozornost pro svou spolupráci s legendární rockovou skupinou Queen jako jejich hlavní zpěvák. Spolu s Queen vystoupil na mnoha koncertech po celém světě a obdržel chválu za své interpretace klasických hitů legendární skupiny.
V osobním životě Lambert otevřeně hovoří o své orientaci a je známý svým aktivismem v LGBTQ+ komunitě. Je bezdětný a soustředí se na svou hudební kariéru a na práci na podporu práv LGBTQ+.Kdo je Adam Lambert? Životopis Adam Lambert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Adam Lambert

Národnost: americká
Datum narození: 29. 1. 1982
Místo narození: Indianapolis, Indiana, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Adam Lambert? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Glosa? Znáte definici termínu Průliv? Znáte definici termínu Energetický štítek? Pamatujete si definici pojmu Widget?

Klíčová slova: informace, osobnosti, narození, život, datum narození, hudba, popis, Adam Lambert, národnost, Adam Lambert, životopis, hudba, biografie, místo narození, kdy se narodil Adam Lambert?, osobnost

Pojem Adam Lambert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Adam Lambert ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Adam Lambert na Google.cz

Hledat slovo Adam Lambert ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Adam Lambert na Google obrázcích

Hledat slovo Adam Lambert ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Lambert například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Adam Lambert? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Adam Lambert? Kdy se narodil Adam Lambert? Kde se narodil Adam Lambert? Adam Lambert se nachází v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Adam Lambert kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Lambert i v jiné kategorii než je hudba.