Kdo je to?
Kdo je to Futurista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Futurista? Lidé, umělci

Futurista

Jaký je význam slova Futurista? Co to znamená?

Futurista je představitel uměleckého směru futurismus. Za prvního z futuristů se považuje italský básník Filippo Tommaso Marinetti, který v 1. desetiletí 20. století vydal manifest, v němž popisoval zásady futurismu.
Futurismus se vztahuje k budoucnosti, snaží se přebudovat všechno staré a odmítá tradice a konvence. Je fascinován technologickým pokrokem. Literární futurismus se vyznačuje naprostým rozbitím formy a často i destrukcí smyslu. Ve výtvarném umění hledá nové způsoby vyjádření a věnuje se abstraktním motivům.
Tento umělecký směr řadíme mezi avantgardní umělecké směry. S některými z nich má také futurismus část styčných bodů - například se surrealismem nebo dadaismem. V Rusku se s futurismem prolínal konstruktivismus.Kdo je to Futurista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Futurista? Lidé, umělci

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Formalismus? Vzpomněli byste si na význam slova Ústava? Vzpomněli byste si na význam slova Team building? Znáte definici termínu Jarmark?

Klíčová slova: význam, odborný výraz, význam pojmu, přesný výraz, formulace, Futurista, wikipedie, slovo, definice, přesný význam, přesný výraz, umělci, informace, heslo, synonymum, vysvětlení

Pojem Futurista je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Futurista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Futurista na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Futurista ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Futurista ve Wikislovníku

Hledat výraz Futurista ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Futurista například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Futurista, definice, vysvětlení pojmu

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Futurista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Futurista? Definice pojmu Futurista patří do sekce Umělci

Text napsán pro Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat informace výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Futurista i jinde než v sekci než v umělci.