Kdo je to?
Kdo je to Futurista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Futurista? Lidé, umělci

Kdo je to Futurista?

Jaký je význam slova Futurista? Co to znamená?

Futurista je představitel uměleckého směru futurismus. Za prvního z futuristů se považuje italský básník Filippo Tommaso Marinetti, který v 1. desetiletí 20. století vydal manifest, v němž popisoval zásady futurismu.
Futurismus se vztahuje k budoucnosti, snaží se přebudovat všechno staré a odmítá tradice a konvence. Je fascinován technologickým pokrokem. Literární futurismus se vyznačuje naprostým rozbitím formy a často i destrukcí smyslu. Ve výtvarném umění hledá nové způsoby vyjádření a věnuje se abstraktním motivům.
Tento umělecký směr řadíme mezi avantgardní umělecké směry. S některými z nich má také futurismus část styčných bodů - například se surrealismem nebo dadaismem. V Rusku se s futurismem prolínal konstruktivismus.Kdo je to Futurista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Futurista? Lidé, umělci

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Futurista s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Youngtimer? Znáte pojem Zelený zákal? Vzpomněli byste si na význam slova Zavináč? Vzpomenete si na definici slova Denuklearizace?

Klíčová slova: umělci, přesný výraz, termín, význam pojmu, význam, význam slova, přesný výraz, synonymum, definice, co znamená, formulace, původ slova, informace, slovo, umělci, odborný výraz

Pojem Futurista je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Futurista ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Futurista ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Futurista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Futurista ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Futurista ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Futurista například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Futurista

Právě jste zjistili Kdo je to Futurista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Futurista? Definice pojmu Futurista se nachází v sekci Umělci

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, termín, heslo, výraz kupř. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Futurista i v jiné sekci než v umělci.