Kdo je to?
Kdo je to Futurista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Futurista? Lidé, umělci

Kdo je to Futurista?

Co znamená a jaký je význam slova Futurista?

Futurista je představitel uměleckého směru futurismus. Za prvního z futuristů se považuje italský básník Filippo Tommaso Marinetti, který v 1. desetiletí 20. století vydal manifest, v němž popisoval zásady futurismu.
Futurismus se vztahuje k budoucnosti, snaží se přebudovat všechno staré a odmítá tradice a konvence. Je fascinován technologickým pokrokem. Literární futurismus se vyznačuje naprostým rozbitím formy a často i destrukcí smyslu. Ve výtvarném umění hledá nové způsoby vyjádření a věnuje se abstraktním motivům.
Tento umělecký směr řadíme mezi avantgardní umělecké směry. S některými z nich má také futurismus část styčných bodů - například se surrealismem nebo dadaismem. V Rusku se s futurismem prolínal konstruktivismus.Kdo je to Futurista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Futurista? Lidé, umělci

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Porucha osobnosti? Víte co je Wakeboarding? Vzpomněli byste si na význam slova Trestní oznámení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Činžovní dům?

Klíčová slova: etymologie, synonymum, slovo, termín, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, význam, přesný význam, Futurista, lexikon, heslo, vysvětlení, původ slova, umělci, wikipedie

Pojem Futurista je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Futurista lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Futurista ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Futurista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Futurista na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Futurista ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Futurista na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Futurista například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Futurista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Futurista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Futurista? Definice pojmu Futurista je v kategorii Umělci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v umělci.