Kdo je to?
Kdo je to, byl Kardinál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kardinál? Lidé, křesťanství

Kdo je to Kardinál?

Co znamená a jaký je význam slova Kardinál?

Kardinál je druhá nejvyšší funkce (po papeži), jaké lze v katolické církvi dosáhnout. Kardinálové jsou jmenováni papežem a mají jako jediní právo (a povinnost) volit nového papeže. V takovém případě se sbor kardinálů sejde v Sixtinské kapli při takzvaném konkláve (pojem je blíže vysvětlen u hesla "papež"). Kardinálové jsou poradním sborem papeže.Kdo je to, byl Kardinál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kardinál? Lidé, křesťanství

Definici slova Kardinál můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Ubuntu? Znáte termín Hypomanie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Gumbo? Víte, co je to Adenovirus?

Klíčová slova: formulace, křesťanství, vysvětlení, slovo, co je to Kardinál?, kdo to je, co znamená, význam pojmu, popis, lexikon, informace, přesný význam, kdo je Kardinál?, význam, termín, původ slova

Pojem Kardinál je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Kardinál ve Wikipedii

Vyhledat heslo Kardinál ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kardinál ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kardinál ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardinál například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Kardinál

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Kardinál? Kdo to byl Kardinál? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kardinál? Definice pojmu Kardinál patří do sekce křesťanství. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se také najít pojem, slovo, termín, definici třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v křesťanství.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.