Kdo je to?
Kdo je to, byl Kardinál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kardinál? Lidé, křesťanství

Kdo je to Kardinál?

Co znamená a jaký je význam slova Kardinál?

Kardinál je druhá nejvyšší funkce (po papeži), jaké lze v katolické církvi dosáhnout. Kardinálové jsou jmenováni papežem a mají jako jediní právo (a povinnost) volit nového papeže. V takovém případě se sbor kardinálů sejde v Sixtinské kapli při takzvaném konkláve (pojem je blíže vysvětlen u hesla "papež"). Kardinálové jsou poradním sborem papeže.Kdo je to, byl Kardinál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kardinál? Lidé, křesťanství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Kardinál? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Ubuntu? Rozumíte pojmu Alabastr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Anime? Znáte pojem Výklad?

Klíčová slova: lexikon, etymologie, vysvětlení, definice, přesný význam, slovo, informace, termín, pojem, význam slova, původ slova, co znamená, wiki, Kardinál, heslo, přesný výraz

Pojem Kardinál je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Kardinál zkuste tyto odkazy

Najít termín Kardinál ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kardinál v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Kardinál ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Kardinál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardinál například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Kardinál, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Kardinál? Kdo to byl Kardinál? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kardinál? Definice pojmu Kardinál je v kategorii křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Kardinál i jinde než v sekci než v křesťanství.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.