Kdo je to?
Kdo je to, byl Kardinál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kardinál? Lidé, křesťanství

Kdo je to Kardinál?

Co znamená a jaký je význam slova Kardinál?

Kardinál je druhá nejvyšší funkce (po papeži), jaké lze v katolické církvi dosáhnout. Kardinálové jsou jmenováni papežem a mají jako jediní právo (a povinnost) volit nového papeže. V takovém případě se sbor kardinálů sejde v Sixtinské kapli při takzvaném konkláve (pojem je blíže vysvětlen u hesla "papež"). Kardinálové jsou poradním sborem papeže.Kdo je to, byl Kardinál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kardinál? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kardinál s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Ubuntu? Vzpomněli byste si na význam slova Intrastat? Vzpomněli byste si co znamená slovo Gumbo? Znáte definici termínu Ekumenická bohoslužba?

Klíčová slova: synonymum, křesťanství, co znamená, slovo, heslo, odborný výraz, vysvětlení, popis, termín, přesný význam, informace, popis, Kardinál, definice, wiki, co je to Kardinál?

Pojem Kardinál je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Kardinál ve Wikipedii

Hledat slovo Kardinál na Google.cz

Vyhledat termín Kardinál ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Kardinál ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardinál například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Kardinál, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Kardinál? Kdo to byl Kardinál? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kardinál? Definice pojmu Kardinál se nachází v sekci křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Kardinál hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.