Kdo je to?
Kdo je to, byl Kardinál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kardinál? Lidé, křesťanství

Kdo je to Kardinál?

Co znamená a jaký je význam slova Kardinál?

Kardinál je druhá nejvyšší funkce (po papeži), jaké lze v katolické církvi dosáhnout. Kardinálové jsou jmenováni papežem a mají jako jediní právo (a povinnost) volit nového papeže. V takovém případě se sbor kardinálů sejde v Sixtinské kapli při takzvaném konkláve (pojem je blíže vysvětlen u hesla "papež"). Kardinálové jsou poradním sborem papeže.Kdo je to, byl Kardinál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kardinál? Lidé, křesťanství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kardinál sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Ubuntu? Vzpomněli byste si co znamená slovo Root? Vzpomněli byste si co znamená slovo Anime? Víte co je SPU?

Klíčová slova: význam, co znamená, odborný výraz, význam slova, Kardinál, lexikon, etymologie, popis, termín, kdo je Kardinál?, informace, vysvětlení, slovo, heslo, přesný význam, wiki

Pojem Kardinál je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledejte bez špehování slovo Kardinál ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Kardinál ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Kardinál na Google.cz

Hledat videa s názvem Kardinál na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardinál například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Co znamená Kardinál? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Kardinál? Kdo to byl Kardinál? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kardinál? Definice pojmu Kardinál se nachází v kategorii křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v křesťanství.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.