Kdo je to?
Kdo je to, byl Kardinál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kardinál? Lidé, křesťanství

Kdo je to Kardinál?

Co znamená a jaký je význam slova Kardinál?

Kardinál je druhá nejvyšší funkce (po papeži), jaké lze v katolické církvi dosáhnout. Kardinálové jsou jmenováni papežem a mají jako jediní právo (a povinnost) volit nového papeže. V takovém případě se sbor kardinálů sejde v Sixtinské kapli při takzvaném konkláve (pojem je blíže vysvětlen u hesla "papež"). Kardinálové jsou poradním sborem papeže.Kdo je to, byl Kardinál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kardinál? Lidé, křesťanství

Tento text (Kardinál) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Ubuntu? Vzpomněli byste si co znamená slovo Javascript? Vzpomněli byste si co znamená slovo Gumbo? Víte co je Virál?

Klíčová slova: význam, co je to Kardinál?, křesťanství, slovo, Kardinál, přesný výraz, popis, význam pojmu, kdo to je, přesný význam, význam slova, původ slova, etymologie, popis, heslo, vysvětlení

Pojem Kardinál je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Kardinál

Najít slovo Kardinál ve Wikislovníku

Hledat slovo Kardinál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Kardinál ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kardinál ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardinál například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Kardinál? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Kardinál? Kdo to byl Kardinál? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kardinál? Definice pojmu Kardinál je v sekci křesťanství. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat výraz, heslo, text, pojem dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než křesťanství.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.