Kdo je to?
Kdo je to Sapiosexuál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sapiosexuál? Lidé, vlastnosti

Sapiosexuál

Jaký je význam slova Sapiosexuál? Co to znamená?

Sapiosexuál je člověk, kterého sexuálně přitahují lidé s vysokou inteligencí.
Sapiosexuál vyhledává partnery, kteří oplývají vysokým IQ, vysokým vzděláním a širokým obecným rozhledem - zkrátka takové, kteří na své okolí působí dojmem vysoce inteligentního nebo dokonce moudrého člověka. Pro sapiosexuála tedy není (primárně) atraktivní vzhled daného člověka, ale je přitahován jeho inteligencí.
Jedná se o moderní termín - výrazně se začal používat až s nástupem sociálních sítí. Jde o složeninu latinských slov. Termín neoznačuje sexuální orientaci jako takovou, ale spíše preference dané osoby při výběru partnerů.
Můžeme se setkat i s ženským výrazem sapiosexuálka, ale jde o minimum případů.Kdo je to Sapiosexuál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sapiosexuál? Lidé, vlastnosti

Uvedený text s definicí slova Sapiosexuál můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Finanční leasing? Pamatujete si definici pojmu Google? Znáte definici termínu Holismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo AirTag?

Klíčová slova: přesný výraz, Sapiosexuál, přesný výraz, popis, význam slova, význam, vlastnosti, odborný výraz, původ slova, heslo, lexikon, co znamená, vysvětlení, informace, slovo, synonymum

Pojem Sapiosexuál je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Sapiosexuál

Najít slovo Sapiosexuál ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Sapiosexuál ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Sapiosexuál na Google.cz

Hledat slovo Sapiosexuál ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Sapiosexuál ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sapiosexuál například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Sapiosexuál, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Sapiosexuál? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sapiosexuál? Definice pojmu Sapiosexuál je v sekci Vlastnosti

Kategorie vlastnosti, namyšlený muž, sapiosexuál, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Vyzkoušejte nalézt informace pojem, slovo, termín, definici např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než vlastnosti.